URANK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
URANK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Izpit 16.12.2019
1. kaj vsebuje individualni načrt in kako poteka proces pridobitve zapisnika, 2. kdo vse sodeluje v postopku (zakon o celostni zgornji obravnavi - želela je slišat, da gre za pomoč družini, ne samo otroku).
3. Kje so objavljena prosta mesta ? Objavi jih ministrstvo za znanost, izobraževanje in šport. Ker nisem odgovorila na to vprašanje, me je vprašala kateri je najvišji organ vrtca (svet zavoda). Po poklicu sem logopedinja in izvajam DSP v vrtcu.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Igrišče vrtca
2. V katerem pravilniku so ti podatki napisani?
3. Financiranje vrtca
4. Kdo določi plačilo staršev?
5. Iz katere evidence Center za socialno delo dobi podatek, a je otrok vključen v vrtec?
 
- Kaj je razlog, da nastanejo kombinirani oddelki; vrste oddelkov, kater pravilnik opredeljuje to,
- načela uresničevanja ciljev Kurikula za vrtce, kateri vrtci delujejo po temu dokumentu,
- ali imajo zasebni vrtci enake cenike kot javni,
- objava informacij o prostih mestih v vrtcih na spletni strani ministrstva, zakaj je to potrebno; kaj lahko tam še najdemo, navezovala se je na nek pravilnik, za katerega sem slišala prvič :),
- sodelovanje s starši (Kurikulum).

Sigurna sem, da je postavila več vprašanj, vendar se jih ne spomnim več.
Je zelo pedantna, a se zaveda, da morda včasih postavi pretežko vprašanje, zato ni preveč nezadovoljna, če se "zaštrikaš". Situacijo raje obrne tebi v korist in te spotoma še kaj nauči. Zelo prijazna.
 
April 2021:

-Kaj vsebuje LDN vrtca? V katerem zakonu je to določeno?

-Novela Zakona o vrtcih-kaj je novo?

-Delovna obveza in zadolžitve vzgojitelja in pomočnika

-Uradni naziv delovnega mesta za pomočnika (vzgojitelj predšolskih otrok – pomočnik vzgojitelja, od leta 2017)

-Kdo financira javne vrtce (občina), kaj pri javnih vrtcih financira država?

Prijazna gospa, srečno vsem =)
 
1. Kaj mora imeti vse strokovni delavec (obvladat slo jezik, strokovni izpit, ustrezno izobrazbo) Kje je to določeno (ZOFVI)
2. Programi v vrtcu
3. Koliko otrok s PP je lahko v posameznem oddelku?
4. Cilji PV
Zelo prijazna gospa, hoče kratke jedrnate odgovore, brez nakladanja.
 
Kaksni so pogoji da si lahko vzgojitelj? (Kje je to zapisano? ZOFVI)

Javna mreza vrtcev

Cilji predšolske vzgoje (po zakonu za vrtce)

Koliko otrok s PP je lahko v skupini?
 
Izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice.
1. Kombinirani oddelki, zakaj nastanejo, v katerem pravilniku je to napisano?
2. Postopek vpisa otrok v vrtec (v katerem pravilniku je to napisano), kaj je razlika med vrtcem in osnovno šolo (neobvezno, obvezno in financiranje).
3. Načini sodelovanja s starši, pravice staršev, dolžnosti in obveznosti staršev do vrtca.

Prijetna izpraševalka, ki te spotoma še kaj nauči in svetuje. :) Srečno! :)
 
Strokovni izpit sem opravljala za vzgojiteljico, dne 1. 7. 2021.
Opisujem kot zelo lepo izkušnjo, kot že večkrat omenjeno, krasna gospa, meni je dala občutek pomirjenosti, svetuje, pomaga, zastavila mi je celo eno vprašanje in si med razlago sama odgovorila nanj.

1. Cilji predšolske vzgoje
2. Kako/ kje se vodi evidenca o otrokovih podatkih
3. Kdo vodi evidence, koliko cene vrtca bodo plačali straši - (CSD)
4. Kdo je upravičen plačila vrtca
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. dec 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: Strokovni naziv: pomočnik...
Odgovori
0
Ogledi
674
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
768
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
206
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
824
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu