Učenci v šolah brez nalog in brez sankcij

Trenutno berete:
Učenci v šolah brez nalog in brez sankcij

Nekateri učenci ne delajo domačih nalog. Te so koristne, niso pa obvezne. Zato tistih, ki se nanje požvižgajo, ne smejo kaznovati, trdijo učitelji. Kdo in kako bi moral otroke motivirati za pisanje domačih nalog, pa si tudi strokovnjaki niso edini.

Pravne podlage, da bi v šolah sankcionirali »pozabljivce«, učitelji nimajo, je pojasnila ravnateljica osnovne šole Šenčur Majda Vehovec. Če učenec ne naredi domače naloge, mu učitelj ne sme dati negativne ocene. Ocenjevati sme samo vnaprej napovedane naloge z vnaprej znanimi kriteriji, ki omogočajo, da učenec dobi vse ocene, ne le negativno (na primer za manjkajočo nalogo).

Piše: Petra Mlakar
Več na http://www.dnevnik.si/slovenija/ucenci-v-solah-brez-nalog-in-brez-sankcij
 
hm. kaj pa to? aktiv sprejme dogovor in sklep in s tem kriterij ocenjevanja: vestnost pisanja domačih nalog in sodelovanje pri pouku. pri ustnem spraševanju se odbijejo točke za to, če je otrok pozabil napisati nekaj domačih nalog. ne sprašujte me, koliko pozabljenih nalog je potrebnih za odbitek x točk, ker s kriterijem kot starš nisem bila seznanjena. baje je to dovoljeno, če strokovni aktiv sprejme kriterij. sem starš in učitelj, zato...ne vem, kaj naj rečem in komentiram...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ne vem če bi kaj dodala, ampak...moje osebno mnenje je da otroci v šolo grejo prezgodaj in da niso ne zreli, ne pripravljeni od 5,5 - 6 let za šolo (čeprav naj bi program bil prilagojen). Tukaj se začne vse ostalo. Po mojem skromnem mnenju in izkušnjah, optimalna starost otroka za vstop v šolo bi bila okoli sedem let. Za domače naloge je predvsem odgovoren sam učenec, potem pa starši. Če morajo starši ves čas sedeti zraven, potem je spet nekaj narobe. Ali je naloga prezahtevna, ali otrok ima določene težave in tako naprej. O tej temi bi se dalo marsikaj povedat, samo vprašanje je če ima smisel.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zimske počitnice so se začele za okoli 122. 000 učencev in dijakov z vzhoda Slovenije. Za čas...
Odgovori
0
Ogledi
43
  • Zaklenjeno
Moje ime je Elena Miševska in sem študentka smeri Specialni in rehabilitacijska pedagogika na...
Odgovori
0
Ogledi
687
  • Članek
Dijaki in učenci začenjajo novo šolsko leto. Čeprav je bilo v avgustovskih ujmah poškodovanih 12...
Odgovori
0
Ogledi
422
  • Članek
Dijake in učenci začenjajo novo šolsko leto. Kljub temu da je bilo v avgustovskih ujmah...
Odgovori
0
Ogledi
308
  • Članek
Jožica Frigelj je postala učiteljica leta 2023. Pravi, da opravlja najlepši poklic na svetu...
Odgovori
0
Ogledi
257
  • Članek
Učenke in učenci 6. in 9. razredov osnovne šole bodo danes s preizkusom iz slovenščine začeli...
Odgovori
0
Ogledi
478
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
77

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu