SIMSIČ - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
SIMSIČ - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

1. delitev oblasti na izvršilno, zakonodajno, sodno (organi, namen)
2. predsednik RS (volitve, mandat, pristojnosti, ali ima imuniteto)
3. pravica do izobrazbe po ustavi RS
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Področje: učiteljica DSP
Izpraševalka: Andreja Simsič


1. Delitev oblasti (katere veje poznamo, kateri organi jih izvajajo, zakaj je to pomembno - želela je slišati, da ni monopola)
2. Predsednik RS (mandat - podvprašanje: ali je lahko večkrat izvoljen (da, 2x) - pristojnosti)
3. Pravica do izobraževanja
 
Področje: razredni pouk
Izpraševalka za zakonodajo: Andreja Simsič

1. Državni simboli (posredni in neposredni)
2. Simboli EU
3. Državni zbor

Zelo prijazna gospa.
 
Zelo sproščena, razumevajoča. Jaz se nisem mogla spomnit vseh institucij EU, pa je rekla, da je ok in mi sama povedala npr. Varuh človekovih pravic, ali je to institucija?

1. Institucije in simboli EU (opiši)
2. Državni zbor
3. Dva najpomembnejša slovenska praznika.
 
1. Naštej simbole EU in jih opiši. Naštej institucije EU.
2. Opiši DZ. Zelo pomembno je bilo, da sem povedala, koga vse volijo poslanci.
3. Volilna pravica. Kaj pomeni, da je splošna, enaka, pasivna ... V katerih primerih lahko volijo tudi tujci?
 
Opiši državni svet, kdo so predstavniki, kaj je njihova vloga, s kom sodelujejo?
Kako delimo oblast v Sloveniji?
Naštej in opiši nekaj človekovih pravic.
Je bila zelo prijetna in spodbudna. Me je tudi pohvalila in rekla, da se vidi, da sem se zbrano učila in z razumevanjem.
 
  1. Državni simboli in simboli evropske unije.
  2. Državni zbor (sestava, mandat, naloge).
  3. Pravica do izobrazbe in šolanja.
 
Področje: učiteljica DSP

1. Delitev oblasti. Zakaj? Kaj spada pod katero vejo oblasti?
2. Podrobneje opiši državni zbor, njegovo sestavo in funkcije. Še zlasti pomembno je bilo povedati, koga vse volijo, predvsem sodnike, kot navezava na prejšnje vprašanje o delitvi oblasti.
3. Povej vse o volilni pravici.

Spodbudna izpraševalka, ki išče znanje in postavlja podvprašanja, če ti kaj slučajno uide iz glave.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, zanima me, ali imate izkušnje s komisijo: mag. Mateja Urbančič Jelovšek...
Odgovori
0
Ogledi
727
Pozdravljeni, zanima me, ali imate izkušnje s komisijo: mag. Mateja Urbančič Jelovšek...
Odgovori
0
Ogledi
736
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu