Regres za letni dopust - 2012 in 2013

Trenutno berete:
Regres za letni dopust - 2012 in 2013

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Zaposlenim, ki so v letu 2012 v mesecu pred izplačilom regresa za letni dopust, uvrščeni:

– do vključno 13. plačnega razreda se izplača regres v znesku 692 eurov,
– od 14. do vključno 19. plačnega razreda se izplača regres v znesku 657,40 eurov,
– od 20. do vključno 26. plačnega razreda se izplača regres v znesku 493,05 eurov,
– od 27. do vključno 33. plačnega razreda se izplača regres v znesku 328,70 eurov,
– od 34. do vključno 39. plačnega razreda se izplača regres v znesku 164,35 eurov in
– od 40. do vključno 65. plačnega razreda se izplača regres v znesku 100 eurov.*

Zaposlenim, ki so v letu 2013 v mesecu pred izplačilom regresa, uvrščeni:

– do vključno 13. plačnega razreda se izplača regres v znesku 692 eurov,
– od 14. do vključno 30. plačnega razreda se izplača regres v znesku 484,40 eurov in
– od 31. do vključno 40. plačnega razreda se izplača regres v znesku 346 eurov.*

Zaposlenim, ki so v letu 2013 v mesecu pred izplačilom regresa za letni dopust uvrščeni v 41. ali višji plačni razred, se ne glede na določbe zakona, ki ureja delovna razmerja, Kolektivne pogodbe za javni sektor in kolektivnih pogodb dejavnosti in poklicev, za leto 2013 ne izplača regres za letni dopust.

Regres za letni dopust se zaposlenim izplača pri plači za mesec maj 2013.

Plačni razred za določitev višine regresa zaposlenim iz tega člena je plačni razred, v katerega je uvrščen zaposleni na zadnji dan v mesecu pred mesecem izplačila regresa. Če zaposleni na ta dan še ni pridobil pravice do plače v skladu s plačnim razredom, v katerega je uvrščen, je plačni razred za določitev višine regresa plačni razred, v skladu s katerim je zaposleni prejel plačo za mesec pred mesecem izplačila regresa. Za zaposlene, ki jim do uveljavitve tega zakona niso bila odpravljena oziroma izplačana nesorazmerja v osnovnih plačah, je plačni razred za določitev višine regresa najbližji plačni razred, ki ustreza osnovni plači, ki jo je javni uslužbenec prejel za mesec pred mesecem izplačila regresa.

*bruto zneski

Vir:
Z A K O N ZA URAVNOTEŽENJE JAVNIH FINANC (ZUJF)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Regres za letni dopust - 2012 in 2013

Pozdravljeni!

Do 30.3. sem bila zaposlena kot vzgojiteljica (30. p.r.), od 1.4. pa v drugem vrtcu kot pomočnica vzg. (19. p.r.). Zanima me ali in kdaj bom upravičena do prejema regresa.

Hvala za odgovor in lep pozdrav! :)
 
Odg: Regres za letni dopust - 2012 in 2013

se opravičujem, kot vzg, sem bila zaposlena do 31.3., brezposelna nisem bila niti en dan, menjala sem pa vrtec in delavno mesto.
 
Nazadnje urejeno:
Odg: Regres za letni dopust - 2012 in 2013

Pozdrav!

Regres je vezan na vaš letni dopust. Več o regresu in letnem dopustu smo pisali tudi v tej temi: viewtopic.php?p=1436#p1436

Izpostavljam pomembnejše (v vašem primeru):

131. člen
(regres)

(4) V primeru, da ima delavec pravico do izrabe le sorazmernega dela letnega dopusta, ima pravico le do sorazmernega dela regresa.

162. člen
(pravica do sorazmernega dela letnega dopusta)

(2) Če delavec med koledarskim letom sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delodajalcem, mu je vsak delodajalec dolžan zagotoviti izrabo sorazmernega dela dopusta glede na trajanje zaposlitve delavca pri posameznem delodajalcu v tekočem koledarskem letu, razen če se delavec in delodajalec dogovorita drugače.

Predvidevam, da imate pravico do sorazmernega dela letnega dopusta in s tem tudi sorazmernega dela regresa.

99. člen

Delavcem se izplača regres do konca junija tekočega leta v višini kot je določena s kolektivno pogodbo za negospodarske dejavnosti.

Pravica do regresa za letni dopust je vezana na pravico do letnega dopusta. Vsakemu delavcu, ki ima pravico do letnega dopusta, pripada regres za letni dopust tudi, če letnega dopusta ne izkoristi. Regres za letni dopust izplača organizacija oziroma delodajalec, pri kateri je delavec pridobil pravico do dopusta, razen če ni z novo organizacijo oziroma delodajalcem drugače dogovorjeno.


Povprašajte tudi v vašem računovodstvu oz. delodajalca, kako je v vašem primeru. Za morebiten koristen odgovor se priporočamo.
 
Odg: Regres za letni dopust - 2012 in 2013

sem govorila z ravnateljico...regres bom dobila, ko bom 6 mesecev v tem vrtcu, kjer delam kot pomočnica, iz vrtca kjer sem bila vzg. pa bi morala dobiti sorazmerni delež.
upam, da bo ta odgovor še komu prišel prav, lep pozdrav!
 
Odg: Regres za letni dopust - 2012 in 2013

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če je to res, da glede na to, da sem bila v OŠ zaposlena od 1. 1. 2012 pa do 30. 6. 2012 zaradi sprejetega novega zakona ZUJF ne dobim nič regresa, čeprav mi je pripadalo 11 dni letnega dopusta.

Danes sem dobila zadnjo plačo brez regresa :S

Če kdo ve, naj mi prosim razloži v katerem členu ZUJF to piše ...

Informacijo bi rabila čimprej, dokler je še kdo na šoli ...

Najlepša hvala za pomoč.

Lp
 
Odg: Regres za letni dopust - 2012 in 2013

@Metty:

Se opravičujem za pozen odgovor, vendar je vmes prišel dopust...

Mislim, da bi morali prejeti regres, vsaj sorazmerni delež, saj v ZUJF-u o tem nič konkretno ne piše. Lahko pa še sami preverite tukaj, bistvo pa lahko najdete v prvem prispevku te teme.
 
Odg: Regres za letni dopust - 2012 in 2013

Višje delovno sodišče v Ljubljani je s sodbo v kolektivnem sporu, ki ga je zoper Vlado RS sprožil SVIZ, odločilo, da je Vlada RS dolžna v 30 dneh razliko do polnega regresa plačati članom SVIZ, ker za druge zaposlene v javnem sektorju, tudi tiste v vzgoji in izobraževanju, ki niso člani SVIZ, v tem kolektivnem sporu tega ni moglo storiti. Kar pa ne pomeni, da tudi vsi drugi zaposleni v javnem sektorju ne bi bili upravičeni do polnega regresa za leto 2012.

Več preberite na spletni strani SVIZ-a tukaj.

Še nekaj člankov iz medijev glede lanskega regresa:
- Sodišče: Šolnikom je treba izplačati lanski regres
- Javni uslužbenci do zaradi Zujfa odvzetega regresa
- Prihranki vlade izpuhtevajo na sodiščih
 
Kaj lahko storiš, če regres ni izplačan (zasebni zavod s subvencijo občine). Na koga se lahko obrneš za pomoč?

Hvala za morebitno pomoč oz kakršenkoli nasvet;)
 
Nimamo sveta zavoda. Lastnik je direktor (ki obljublja regres, a ne ve kdaj) ... Mal komplicirano, ampak dovoljeno v naši državi!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Strokovni svet Republike Slovenije za šport je na peti redni seji Sveta, ki je potekala 27. 10...
Odgovori
0
Ogledi
199
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Statističnega urada Republike Slovenije z dne...
Odgovori
0
Ogledi
262
  • Članek
Redni letni posvet zaokroža aktualne dejavnosti in dosežke v politiki, razvojno-raziskovalnem...
Odgovori
0
Ogledi
335

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu