Rad bi postal učitelj v osnovni šoli - kako?

Trenutno berete:
Rad bi postal učitelj v osnovni šoli - kako?

Pridružen
14. jul 2024
Prispevki
4
Pozdravljeni,

imam narejen magisterij iz biološke smeri. Spoznal sem, da me delo z otroki zelo veseli. Imam nekaj izkušenj, pripravljal sem delavnice in podobno. A nimam pedagoške izobrazbe. Kakšne korake naj uberem, da bi lahko v prihodnosti postal učitelj na osnovni šoli?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Živjo,

v teoriji naj bi šlo tako: za začetek potrebuješ pedagoško-andragoško izobrazbo, to je osnova - osnove informacije so tukaj: Ustreznost izobrazbe strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju | GOV.SI

Temu sledi opravljanje pripravništva oziroma zaposlitev, s katero moraš zbrati dovolj ur za pristop k strokovnemu izpitu za področje vzgoje in izobraževanja. Nekaj informacij tu: Strokovni izpit za strokovne delavce v vzgoji in izobraževanju | GOV.SI

To je osnova za naprej. Sicer pa dobrodošel v naši družbi :).
 
1. v pravilniku najprej poglej, če tvoja izobrazba ustreza za poučevanje kateregakoli predmeta - pravilnik: klik
2. vpišeš se v program za pridobitev pedagoške in pedagoško andragoške dokvalifikacije
3. zaposliš se v šoli na kateremkoli strokovnem področju, to lahko že pred pridobitvijo pedagoške dokvalifikacije, potrebuješ namreč okoli pol leta delovnih izkušenj - še enkrat, ni potrebno, da je tvoje izobrazbeno področje, mora pa biti strokovno delo (učitelj, svetovalni delavec, računalnikar…).
4. opraviš strokovni izpit, ko zadostiš točkam 1 do 3.
5. po potrebi opraviš še kakšno dokvalifikacijo za dotično predmetno področje, če je potrebno

Sliši se veliko, ampak gre :)

Lp
Matjaž
 
Hvala za ta dva odgovora.(y)

Sicer sem končal Fakulteto za varstvo narave v Kopru, ni ravno enako ime kot "biologija", a vseeno mislim, da bi prva točka morala iti skozi...

Točke od 3. do 5. so mi jasne, mogoče imam še kakšen problem s točko 2. Mogoče veste, kateri programi omogočajo pedagoško andragoško dokvalifikacijo? Je samo pedagoška fakulteta v Ljubljani? Resnično ne želim, da bi to dodatno izobraževanje trajalo več let...

Lp
Grega
 
Ok, razumem. Ta smer ni ravno pogosta po drugih univerzah, tako da je tudi v pravilniku ni. Čeprav gre v glavnem za biologijo... A imate mogoče kakšen predlog, kje bi se lahko pozanimal, če bi vseeno moja smer zadoščala pogojem?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
V Sloveniji je veliko pomanjkanje učiteljev, šole pa si pomagajo s študentskim delom in...
Odgovori
0
Ogledi
48
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, če kdo potrebuje gradivo (v fizični obliki) za strokovni izpit, naj mi pošlje...
Odgovori
1
Ogledi
284
  • Članek
V kongresnem centru LifeClass Portorož bo 21. in 22. oktobra 2024 potekala 2. mednarodna...
Odgovori
0
Ogledi
143
Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
1.491
  • Ne prezri
Spoštovani! Prišlo je do zlorabe našega administratorskega računa na Facebooku, ki skrbi za...
Odgovori
0
Ogledi
1.357
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
681

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu