KUK ŽGAJNAR, B. - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KUK ŽGAJNAR, B. - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpraševalka Barbara Kuk Žgajnar
1. Povej kaj o zakonodajni oblasti (tu sem povedala splošno delitev oblasti, DZ in DS, kdo sestavlja DZ, mandat ...)
2. Kdo je predsednik republike? (trenutno še B. Pahor, 23. 12. bo Nataša Pirc Musar) Ali lahko predsednik republike sprejema zakone, kdaj)? (izredna stanja, kadar ni možno, da se sestane DZ)
3. Svet evropske unije in Evropski svet? (kdo sestavlja; podrobneje Evropski svet - kdo sestavlja, koliko jih je - toliko kot je članic, Evropski svet ne opravlja zakonodajne funkcije - kaj pa?)
4. Pravica do obveznega izobraževanja; se je kaj spremenilo ko smo vstopili v EU?

Zelo prijazna izpraševalka, išče znanje :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka na OŠ. Komisija je bila korektna in prijazna, gredo...
Odgovori
0
Ogledi
1.464
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 15. maj 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
557
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.283
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu