HRASTELJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HRASTELJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Vprašanja
Oddelki v vrtcu in najvišje število otrok, v katerem primeru je lahko več otrok.
Notranji prostori v vrtcu in prostori za prvo starostno obdobje, koliko prostora je potrebno na otroka.
Prijazna gospa, odgovore zlahka povežeš s prakso.
Srečno!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Prijazna gospa, ki ti pomaga če se ti zatakne.
Izpit sem imela 22.10.2019, moja vprašanja:
1. igrišče vrtca
2. potrebna dokumentacija, ki jo rabiš priložiti ob zaposlitvi v vrtcu
3. oddelki v vrtcu (podrobno opisati kombinirani oddelek, število otrok)
4. kateri strokovni delavci so zaposleni v vrtcu?
 
Prijazna, korektna, ne išče dlake v jajcu. Tudi pomaga, če se zatakne. Sem naredil.

1. Kako delimo skupine in normativi. Kaj se zgodi če je v skupini otrok s posebnimi potrebami?
2. Publikacija (opis in kaj se nahaja v njej, kakšno imamo v našem vrtcu)
3. Prostori prvega starostnega obdobja (garderoba, igralnica, terasa, sanitarije (te sem moral podrobno opisat).

Ni tako hudo, kot se zdi na prvi pogled... Živci pa delajo svoje...
 
Opravljala 13.1.2020 za pom.vzg.
izpraševalka: Hrastelj
- Skupine vrtcev (hom.,het.,kom.)
- Opiši prvo in drugo starostno obdobje
- Prostori vrtca za 2. starostno skupino
- Sočastnot v skupinah in v enotah samo z 1 skupino (vprašala me je v kateri skupini delam, sem povedala da kot sočastnica... navezala se je bolj iz tvojega dela )
Izpit je potekal v pogovoru, zato me je vprašala več vprašanj in ni bila pikolovska (splošno). Vprašala me je še če je za drugo starostno skupino potrebna terasa - kaj piše v pravilniku (odgovor je ne, ter povedat zakaj je dobro imeti terase v prvi starostni skupini - za boljše počutje otrok, da gredo na svež zrak.. itd),
Tudi če se ti je zataknilo ti je pomagala do odgovora, je IZREDNO prijazna prijetna gospa!
 
Oddelki vrtca.
Normativ.
Strokovni naziv pom.vzgojitelj
Igralna površina, koliko m2.
Zasebni vzg.
Finaciranje: javni in zasebni vrtec

Gospa zelooo prijazna. Pomaga. Tako, da kar pogumno 😊
 
Izpraševalka: HRASTELJ (imela sem menjavo)

Opravljala sem strokovni izpit za diplomirano vzgojiteljico.

Izpraševalka je zelo prijazna, korektna in ti pomaga z podvprašanji in namigi.

  • Katere zbirke podatkov vodi vrtec? (evidenco vpisanih otrok, evidenco vključenih otrok, e. plačil staršev, e. otrok, ki potrebujejo svetovanje oz. pomoč, e. upravičencev do sofinanciranja plačil staršev iz državnega proračuna). Kaj vsebuje evidenca vpisanih otrok? (osebno ime ter naslov stalnega prebivališča otroka in staršev; datum rojstva in spol otroka; EMŠO otroka in staršev; šifro otroka; datum vpisa otroka v vrtec; naslov za stike, telefonsko številko staršev ali naslov elektronske pošte).
  • Katere pogoje mora izpolnjevati vzgojitelj, da lahko dela v vrtcu? (obvladati slovenski knjižni jezik, imeti ustrezno izobrazbo in opravljen strokovni izpit).
  • Kaj veš o vzgojno-varstvenih družinah?
 
POMOČNICA VZGOJITELJICE

1. Velikost igralnice (m2) in koliko igralne površine je potrebno zagotoviti na otroka (kaj vse spada pod notranjo igralno površino).
2. Financiranje javnega in zasebnega vrtca; razlike med njima.
3. Publikacija.

Izredno prijazna gospa. :)
 
1. Prostori v vrtcu
2. Kaj je pogoj, da te lahko zaposlijo kot pomočnico vzgojiteljice (oz. nov izraz Vzgojiteljica predšolskih otrok - pomočnica vzgojiteljica). - izobrazba; znanje slovenskega jezika, strokovni izpit; slovensko državljanstvo; potrdilo o nekaznovanosti ...
3. Igralna površina na otroka v igralnici; kaj vse se šteje pod površino. (Tudi osrednji prostor, telovadnica, ...)

Zelo prijazna, pomaga z usmerjanjem in podvprašanji.
 
1. površina igrišča in notranjost (torej koliko m2 na otroka, koliko mora biti velika igralnica, kaj se šteje in kaj se ne v to notranjo m2 na otroka)
2. vse kar veš o sočasnosti in kdaj se ne izvaja in zakaj
3. kdo lahko ustanovi vrtec - javnega in zasebnega, kakšni programi so lahko v zasebnem, kakšen pa je v javnem
 
Vprašanja iz 23.2.2021
Področje: Vrtec - pomočnica vzgojiteljica

1. Posebnosti v prostoru 1. starostnem obdobju (ni želela slišati o podrobnostih, v merah ampak konkrektne stvari npr. v 2. starostnem obdobju imajo namenjene 4 sanitarije na en oddelek, ko imajo v 1. starostnem obdobju 2. Nad straniščnimi vrati mora biti zadosti velika višina, da odrasla oseba vidi čez. Igralnice potrebujejo previjalne mize, tuš. Zaščitene vtičnice (tudi v 2. starostnem obdobju seveda, teraso).
2. Kdo so strokovni delavci (ne čistilke, hišniki ipd.) to so ravnateljica, pomočnica ravnateljice, svetovalna delavka, računovodkinja, vzgojiteljice, pomočnice vzgojiteljic, spremljevalke.
3. Kaj potrebuje strokovni delavec, da lahko dela v vrtcu (ustrezno izobrazbo, znanje slovenskega jezika, strokovni izpit, ni zapisan v kazenski evidenci).

Vprašala me je tudi o mojem nazivu, jaz sem opravlja strokovni izpit za pomočnico vzgojiteljice ampak je moj naziv Vzgojiteljica predšolskih otrok - pomočnica vzgojiteljice. Delovno mesto je pomočnica vzgojiteljice.
Gospa je bila glavna v komisiji ampak zelo prijazna in pomaga, če se ti kje zatakne. Vso srečo. Jaz sem strokovni izpit opravila.
 
Nazadnje urejeno:
Moja naziv: mag. prof. predšolske vzgoje

Izpraševalka za zakonodajo:
Anita Hrastelj

1. Opiši vzgojno-varstveno družino?
2. Iz česa se lahko učimo za strokovni izpit? (Vsi pravilniki, ki se tičejo vrtca).
3. Kje lahko delamo kot vzgojitelji?

Izjemno prijazna in nasmejana gospa. Uspešno pripravo na strokovni izpit vam želim 😊
 
Vprašanja za zakonodajo- Anita Hrastelj-5. 10. 2021 (opravljala za pomočnico vzgojiteljice)
- vrste programov (vse opisat, katerim otrokom je namenjen krajši program-tistim, kateri še nikoli niso bili v vrtcu)
- publikacija (vse opisat, kdo jo sprejme-svet staršev, na predlog ravnatelja)
-igrišče-vse vedet, ograja, kljuke, igralna oprema...-kje najdemo ta pravila-v pravilniku o normativih in minimalnih tehničnih pogojih za prostor in opremo vrtca- to je želela vedet-jaz nisem

Gospa je zelo prijazna, sproščena, pomaga s podvprašanji...

Meni so ta vprašanja iz foruma zelo pomagala, saj sem dobila samo ta, katera so bila napisana tukaj, tako da vam priporočam, da se učite po njih, razen v primeru, če se vam zamenja komisija, potem pa vsega po malem ;)
Jaz sem strokovni izpit uspešno opravila!
Srečno :)
 
Nazadnje urejeno:
Izpit za pomočnico vzgojiteljice:

Kakšne oddelke poznamo? Normativi.
Kaj pomeni sočasnost? Kako se jo izvaja v kombiniranem oddelku?
Opis Igrišča in preverjanja igral.

Izredno prijazna izpraševalka.
Srečno!
 
Za pomočnico vzgojiteljice

Igralna površina, kaj se šteje pod i.površino in kaj ne, osrednji prostor (komu je namenjen)
Programi v vrtcu in koliko trajajo, komu je namenjen krajši program

Zelo prijazna izpraševalka, vodi te do odgovora in rada veliko govori :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 8. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
240
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 3. jul 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
702
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.043
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu