ČEBULAR MUSAR - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Prispevki
4
Naziv
profesorica likovne umetnosti
Področje
Osnovna šola
Pozdravljeni,
v torek 20 .3. 2018 sem opravljala izpit pri gospe Čebular Musar.
Je zelo prijazna, nasmejana in pomaga s podvprašanji.

Moja vprašanja so bila:
1. Trenutna problematika (odstop predsednika vlade)
2. Zaupnica in nezaupnica vladi
3. Domnevna nedolžnost

Upam, da vam bo kaj v pomoč. :)
Uspelo vam bo ;)

Prispevki
3
Naziv
učitelj
Področje
Osnovna šola
Res prijetna izpraševalka, postavi temo vprašanja, nato pa skozi pogovor išče odgovore.

1. Predsednik Republike Slovenije (kdo je, kako ga volimo, kdo je lahko izvoljen, mandat, funkcija in pristojnosti).
2. Kdo je glavno zakonodajno telo v RS? Nato pogovor o DZ, predsedniku vlade, kako DZ nadzoruje delo vlade, interpelacija, nezaupnica, zaupnica in bolj mehek in običajen način nadzora - poslanska vprašanja.
3. Primarna in sekundarna zakonodaja v EU (sem samo naštela) in podvprašanje - kaj je bolj zavezujoče, uredba ali direktiva in zakaj.

Prispevki
6
Ustavni del izpita sem uspešno opravil 8. maja 2018.

- Razloži zgodovinski potek osamosvojitve Slovenije;
- Varuh človekovih pravic in del ustave, ki zagotavlja varstvo človekovih pravic;
- Državni svet (sestava, mandat, kdo jih voli, pristojnosti).

Prispevki
6
Področje
Gimnazija
1. Kako zakonodajna oblast nadzoruje izvršilno? (nezaupnica, interpelacija - razložiti obe)
2. Ali lahko kršimo človekove pravice? Kdaj in katere? Ali lahko svodbo gibanja? Kdaj?
3. Evropska komisija (sestava, naloge)

Zelo prijazna izpraševalka, če ne veš zelo pomaga.

Prispevki
3
Naziv
prof. švz
Zavod
dijaški dom
Področje
Gimnazija
Zelo prijazna in nasmejana gospa. Pomaga z podvprašanji, se mi zdi, da je kdaj tudi končala stavek namesto mene, če se je kje zataknilo. :)
1. Volitve (volilna pravica, aktivna/pasivna volilna pravica, kaj pomeni da so splošne in enake volilne pravice, ali so tajne ali javne, ...)
2. Državni zbor (sestava, mandat, katera dva sta posebna in zakaj (madžarska in italijanska manjšina - volijo lahko samo pripadniki manjšine), pristojnosti ima DZ)
3. Primarna in sekundarna zakonodaja EU (pri sekundarni me je vprašala katera je bolj zavezujoča - uredba - ali mora država uredbo napisati v svoje zakone? Ne, uredba velja za vse članice EU brezpogojno)
Vprašala me je tudi kateri zakon je bil spremenjen v zadnjem času (v maju če sem si prav zapomnila)... Zakon o varstvu osebnih podatkov.

Nazadnje urejeno:
Prispevki
6
Predsednik države (kako se ga voli, pogoji, pristojnosti).
Zakonodajni referendum.
Evropski parlament.

Prispevki
6
- Kako DZ nadzira vlado, kaj je interpelacija, kaj nezaupnica.
- Vse o DZ.
- Primarna in sekundarna zakonodaja.

Prispevki
5
Zelo simpatična gospa.

1. Kdo ima oblast v Sloveniji?
2. Tri veje oblasti. Katera sodišča poznam in če vem za kako specialno sodišče. Tukaj mi je pomagala s tem če sem zaposlen (Delovno in socialno sodišče). Državni svet.
3. Evropski parmalent. Koga voli parlament (pedsednika Evropske komisije in komisarje).

Prispevki
5
Ko že večkrat napisano - izjemno prijetna gospa.

Vprašanja, ki sem jih jaz dobila pa so bila:
1. Ali so lahko kdaj kršene temeljne pravice in svoboščine + vse o tem...
2. Kdo in kako nadzira delo vlade?
3. Primarna in sekundarna evropska zakonodaja + uredba in direktiva.

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Na vrhu