BONELLI - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BONELLI - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Bonelli (zna kar vrtat, obvezni pravilni izrazi - če je odločba je odločba in nič drugega, če je pravilnik je pravilnik in nič drugega...je kar natančna).
  • šolska inšpekcija (katera podočja ureja, vrste šol. inšpekcij),
  • katere dokumente ima šola za vzgojno delovanje, kdo jih sprejme, kdo predlaga,
  • kaj je zapisano v šolskem redu in kaj v hišnih pravilih,
  • vzgojni opomin.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Evidence otrok, ki jih hrani vrtec.
2. Svet staršev (sestava, naloge, kaj sprejemajo, o čem odločajo, kako so ''izvoljeni'').
3. Postopek usmerjanja otrok s posebnimi potrebami (vse), odločba, komisija (1. in 2. stopenjska komisija), se lahko starši pritožijo na odločbo? Komu?
4. IP (vsebina).

Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka - izvajalka dodatne strokovne pomoči v vrtcu.
 
Zakonodaja (Mirela Bonelli):
  1. Opiši svet staršev (sestava, naloge).
  2. Opiši dokument-ŠVZ karton.
  3. Katere podatke zbira šola? Kaj je matični list in kaj je matična knjiga?
Sem iz področja Športa, zato me je bolj v tej smeri spraševala. Na videz kar stroga.
 
Bonelli:
*razlika med oš obveznostjo in zaključkom osnovnošolskega šolanja + podaljšanje statusa (omenite, da ga lahko izključijo)
*ravnatelj
*vpogled v pisne izdelke (učenec, starši, omenite še varstvo podatkov ;))

Izjemno prijazna, mene je kar ustavila in rekla da odlicno znam in da sem dovolj povedala :)
 
27. 6. 2019, izpit sem opravljala kot učiteljica DSP:

1. Kako poteka vpis otrok v šolo? (kdaj se jih vpisuje, kje, kako poteka odlog šolanja, kdo odloči... na kratko)
2. Iz katerih virov se financirajo šole? (Kaj se financira iz državnega proračuna in kaj iz lokalnega... res na splošno)
3. Kako poteka proces usmerjanja OPP (kdo sproži postopek, kaj potem, strokovno mnenje (komisija 1. stopnje), odločba (zavod RS za šolstvo), kdo izda katero stvar in kam se lahko starši pritožijo in kdo potem odloča (komisija 2. stropnje da mnenje in odloča ministrstvo))

Če te želi usmeriti kar začne govoriti dele odgovorov in želi, da nadaljuješ. Prijazna, ko vidi, da znaš, ne vrta :)
 
Uciteljica RP
Izprasevalka Bonelli (prijetna, prijazna; ne vrta, ko vidi, da si se ucil; pomaga pri odgovorih in jenz njimi tudi hitro zadovoljna)

1. Ugovor na oceno. Kdo vlozi? Kdaj? Komu? Kaj naredi komisija?
2. Solski koledar (samo nasteti, kj vsebuje). Kdo ga sprejema?
3. Razlika med predmetnim in popravnim izpitom. Kaj naredimo, ce ucenec ni ocenjen le del leta?
 
1. Svet staršev: imenovanje, naloge in pristojnosti (vključno s potrjevanjem cene DZ, mnenje o kandidatu za ravnatelja). H katerim dokumentom poda svoje mnenje?
2. Vpis v OŠ in odložitev šolanja (tukaj sem povedala vse od vpisa pri 6 letih, do možnosti prešolanja, najbolj pa sva se vrteli okoli komisije, ki odobri odložitev šolanja in ali je možna pritožba ter komu - to je komisija, ki jo imenuje Svet šole, 10 članov)

Gospa je zares prijazna in že ob vstopu vzbudi občutek dobrohotne osebe. Kljub temu da sem se pri komisiji malo zapletla (glede tega, kdo jo imenuje - to ni ravnatelj!), sem strokovni izpit opravila. Je pa res, da če začne ona govoriti, pričakuje, da jo boste dopolnili, nenazadnje tako pokažete znanje. Npr. mene je usmerila, da komisijo imenuje Svet šole, jaz sem pa nadaljevala, da je 10 članov in da v posameznem primeru odloča 5. Opravljala sem pa za učiteljico slovenščine.
 
pomocnica vzgojiteljice
gospa Bonelli je res prijazna, ti pomaga ko se ti zatakne

1.) publikacija vrtca - hotela je vse vedeti
2.) katere pravilnike sem pogledala ko sem se ucila
3.) svet starsev - vse treba vedeti
4.) programi v vrtcu in katere oddelke vse poznamo

Bilo je ful dosti podvprasanj pri teh glavnih vprasanjih.
 
Ga. Bonelli
1. Status sportnika
2. Dokumentacija ucencev
3. Vzgojni opomin
3. Popravni izpit
 
Ga. Milena Bonelli:
1. Svet staršev- sestava in funkcija
2. Koliko let traja šolanje, kdaj izpolnimo osnovnošolsko obveznost, ter kdaj se lahko status učenca podaljša
3. Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja- katere pravice učencev moramo upoštevati, s čim morajo biti seznanjeni, koliko testov lahko pišejo na teden, koliko časa ima učitelj, da oceno vpiše v redovalnico
 
ga. Bonelli:
- Kako poteka vpis v 1. r in vse o tem (kdaj, kako, kako je z odložitvijo šolanja, kdo zahteva, kdo odobri ...)
- Popravni izpiti, zaključek 9. razreda (koliko popravnih, kdaj jih lahko opravljajo ...)
- Opisat svet šole (sestava in pristojnosti)
 
1. Status športnika (kdo da prošnjo, kdo odobri, kakšne so prilagoditve, ali se lahko status odvzame).
2. Predmetni in popravni izpit (v katerih razredih, kakšna je razlika, ali je omejeno število izpitov in rokov, kaj če učenec izpita če ne opravi).
3. Kaj je šolski okoliš? Kje je določen? V katerem dokumentu je zapisan (akt o ustanovitvi OŠ)? Ali lahko starši vpišejo otroka drugam?
 
1. Osnovnošolska obveznost - koliko časa, podaljšanje statusa učenca, je lahko izključen ...
2. Kaj so javne listine - spričevalo, kako izgleda, kdo predpiše obliko, kaj se zgodi, če je izgubljeno
3. Strokovni organi šole in naloge razrednika
 
Bonelli, prijazna, če vidi da znaš si hitro konec..

1. Spričevala, katera poznamo, kje je zapisano kdaj se jih razdeli.
2. Ravnatelj in njegove pristojnost.
3. Vse o vpisu v 1. razred.
 
1. vzgojno delovanje šole (dokumenti, postopek dodelitve vzgojnega opomina, prešolanje, koga šola obvesti o opominu, o prešolanju - CSD)
2. strokovni organi šole, kakšne so naloge razrednika.
3. kdo je upravičen do brezplačnega prevoza in do povrnitve stroškov prevoza.

Zelo prijazna :)
 
Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka. Gospa Bonelli mi je zastavila naslednja vprašanja:
1. Postopek usmerjanja otrok s PP (opis) in IP (samo, kako se imenuje dokument).
2. Katere podatke vse zbira šola - naštet, čisto na kratko opisat.
3. Odložitev šolanja (kako lahko do tega pride, kdo predlaga, kdo je v komisiji, kdo odloči,...).
 
1. Status športnika, kdo predlaga, kdo dodeli, v kakšnih primerih se ga odvzame
2. Športno-vzgojni karton
3. Svet šole, sestava, mandat, pristojnosti
 
- katere zakone sem predelala pri učenju
- kdaj se ustvari prednostni seznam otrok v vrtcu in kateri seznami pri vpisu obstajajo
- sočasnost v prvi in drugi starostni skupini
- koliko otrok je lahko največ v prvi in drugi starostni skupini in katere skupine otrok so
- publikacija vrtca in kdaj jo morajo starši dobiti in kje je objavlena

Zelo prijazna, popmaga oziroma kar sama govori skoraj namesto tebe, če vidi da si na pravi poti ti pokima in hitro nadaljuje naprej, ni treba podrobnih odgovorov če vidi da znaš.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
198
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
325
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.221
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu