Eurydice Slovenija Strokovni posvet ZDPDS o novi reformi sistema vzgoje in izobraževanja

Trenutno berete:
Eurydice Slovenija Strokovni posvet ZDPDS o novi reformi sistema vzgoje in izobraževanja

Zveza društev pedagoških delavcev Slovenije (ZDPDS) je 23. marca 2023, v Cankarjevem domu v Ljubljani organizirala strokovni posvet z naslovom Potrebujemo v Sloveniji novo reformo sistema vzgoje in izobraževanja?

Na dogodku so odprli prostor razpravi o tem, kakšni so cilji in kako potekajo reformni procesi, kako so ali bi morali biti metodološko premišljeni, katera področja sistema vzgoje in izobraževanja bi morali nasloviti, kje vidijo najbolj pereče sistemske in strokovne probleme, kakšne in v katere smeri gredo prvi razmisleki o predlogih rešitev?

Na okrogli mizi z naslovom (Pre)mislimo prenovo so sodelovali: minister za vzgojo in izobraževanje dr. Darjo Felda, vodja delovne skupine za pripravo Nacionalnega programa za vzgojo in izobraževanje 2023–2033 (NPVI 2023–2033) dr. Janez Vogrinc, direktor Zavoda RS za šolstvo dr. Vinko Logaj, direktor Centra RS za poklicno izobraževanje mag. Janez Damjan, direktorica Andragoškega centra Slovenije dr. Nataša Potočnik in direktorica ŠC Ljubljana Nives Počkar. Udeleženci so razpravljali o spremembah v vzgoji in izobraževanju, procesih prenove učnih načrtov in o pripravi NPVI 2023–2033.

Vir in več informacij: ACS, 24. 3. 2023 in CPI, 24. 3. 2023

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Eurydice Slovenija, eurydice.si

Pustite komentar z odgovorom na to temo spodaj.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani obeležujejo 50 let študija andragogike. V...
Odgovori
0
Ogledi
341
  • Članek
V Centru za spodbujanje bralne pismenosti v Mariborski knjižnici pripravljajo strokovni posvet...
Odgovori
0
Ogledi
580
  • Članek
V okviru Kulturnega bazarja v regiji bo v sredo, 11. oktobra, v Gledališču Koper potekal...
Odgovori
0
Ogledi
413
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
690
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
455
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
428
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
406

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu