Rezultati mature, najbolj varovana državna skrivnost

Trenutno berete:
Rezultati mature, najbolj varovana državna skrivnost

Ker so lani na podlagi poročila maturitetne komisije nekateri razvrščali šole, letos komisija podatkov o rezultatih ni objavila.

V dneh, ko osnovnošolci in starši izbirajo najustreznejšo srednjo šolo, postanejo pomembni tudi rezultati šol na maturi. Letos se je zgodilo, da jih maturitetna komisija ni umestila niti v letno poročilo, čeprav je običajno to naredila. Zakaj?

Več na izvorni strani http://www.delo.si/znanje/izobrazevanje/rezultati-mature-najbolj-varovana-drzavna-skrivnost.html
- - -
Piše: Sonja Merljak, Sandra Hanžič | Vir: delo.si
 
@Mladi učitelj , mislim, da so rezultati mature zgolj "vaba", da privabijo bodoče dijake na šolo. Namreč, nič ti ne pomaga, če je na šoli uspešnost maturantov 99.5%, če si ti npr. v teh 0.5%, ki pocepajo na maturi ... Matura je državni izpit, ki ga rešuje vsak dijak samostojno. Meni osebno se zdi matematika na maturi preveč lahka, slovenščina pa zaradi eseja precej težka ... Menim, da ima esej (50% ocene) preveliko težo. Sam esejev nikoli nisem maral, ker preprosto nisem znal lepo razviti idej v celoto. In ravno tega ne zna vsak. Sam sem imel slovenščino na maturi oceno 2, pa nikoli v življenju nisem imel toliko zaključeno v letniku oz. vedno sem jo imel zaključeno 3 ali 4 ...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

@Mladi učitelj , mislim da s spuščanjem kriterijev absolutno ne postaneš bolj "uspešen" učitelj ... Se mi pa pri maturi vseeno zdi neenakomerna težavnost. Recimo slovenščina se mi zdi precej bolj zahtevna kot kateridrug predmet ...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Maturanti so že od sedmih zjutraj lahko vpogledali v svoj rezultat na splošni maturi. Nadaljuj...
Odgovori
0
Ogledi
1.033
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je dne 10. novembra 2023 objavilo javni razpis Z...
Odgovori
0
Ogledi
30
  • Članek
Objavljeni so rezultati razpisa za sofinanciranje znanstveno-tehnološkega sodelovanja med...
Odgovori
0
Ogledi
225
  • Članek
CMEPIUS sporoča, da so objavljeni rezultati razpisa za projekte KA210 – Manjša partnerstva, za...
Odgovori
0
Ogledi
174
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v okviru predvidenih nacionalnih...
Odgovori
0
Ogledi
118
  • Članek
Pedagoški inštitut in Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje sta na skupni novinarski konferenci...
Odgovori
0
Ogledi
144
  • Članek
Pedagoški inštitut in Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje sta na skupni novinarski konferenci...
Odgovori
0
Ogledi
189

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu