Eurydice Slovenija Raziskovalnica ZRSŠ: Prava vrednost NPZ bo znana junija

Trenutno berete:
Eurydice Slovenija Raziskovalnica ZRSŠ: Prava vrednost NPZ bo znana junija

Učenci so pisali še tretji predmet nacionalnega preverjanja znanja. Sredi junija bodo znani dokončni rezultati, ki učencem služijo za razmislek, kje sem močan, kje šibak; kam me moji odgovori umeščajo v primerjavi z vsemi slovenskimi sošolci. Učitelji bodo razmišljali, koliko in kako pouk vpliva rezultate #npz. Šole bodo ugotavljale, ali s povezovanjem rezultatov različnih predmetov lahko doženejo skupne zakonitosti. Šolska oblast bo analizirala suhoparne številke in poskusila ukrepati tako, da bo šola bolje in več zadovoljevala družbene potrebe in želje mladih. Zato majska #raziskovalnica ZRSŠ obravnava #npz.

Kaj menite o #npz? Bi mu nadeli tekmovalni značaj? Bi ga napravili manj strogega? Bi ga usmerili v preverjanje posebnega znanja? Želite, da bi igral selekcijsko vlogo za vpis v srednjo šolo? Naj bi meril kakovost pouka?

Tvitnite. In tvitu dodajte #npz, da se Vas bo slišalo in upoštevalo ob pripravi zaključnega poročila.

Preberite si tudi povzetek spomladanskih tvitnih razprav #tekmovanja in #kulturnibazar.

Vir: ZRSŠ, 10. 5. 2016

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Eurydice Slovenija, www.eurydice.si
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
ZRSŠ je v sodelovanju s strokovnjakinjami za duševno zdravje izdal dodatna gradiva za...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Eurydice Slovenija ZRSŠ vabi na seminarje
Na spletni strani Zavoda RS za šolstvo so 13. 10. 2023 objavili vabila na naslednje 24-urne...
Odgovori
0
Ogledi
101
  • Članek
Zavod RS za šolstvo je vzpostavil digitalni arhiv člankov iz svojih strokovnih revij, ki so bile...
Odgovori
0
Ogledi
525
  • Članek
Evropski dan jezikov praznujemo 26. septembra na pobudo Sveta Evrope. Koordinator praznovanja je...
Odgovori
0
Ogledi
314
  • Članek
Zavod za šolstvo pričenja z izvedbo študijskih srečanj za strokovne delavce vrtcev, osnovnih...
Odgovori
0
Ogledi
441

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu