Predobro obveščeni starši

Trenutno berete:
Predobro obveščeni starši

Hitro in preprosto elektronsko obveščanje staršev o ocenah in neopravičenih izostankih škoduje otroku.

Nekega dne konec lanskega leta je dijak Jure Macuh na stene na hodnikih Gimnazije Celje – Center nalepil štiri liste papirja, na katere je narisal velike oči in napisal nekaj stavkov v angleščini. »eAsistent vas opazuje,« se je v slovenskem prevodu glasil napis na enem od listov, na drugih pa je pisalo: »Lahko bežiš, a nikoli ne boš pobegnil«, »Opazujem vsak tvoj dih, vsak tvoj gib, vsak tvoj korak!« in »Povej mi več o tem, kako svoboden in srečen si.«

Več na izvorni strani http://www.mladina.si/160187/predobro-obvesceni-starsi/
- - -
Piše: Klemen Košak | Vir: mladina.si
 
Dober članek. Ministrstvo se dr6i v ozadju in ne komentira-nič novega.

Povečati avtonomijo učitelja...ko bi le naredili kaj glede tega.

Ko bi učitelji začeli učiti izključno tisto, za kar so bili usposobljeni...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

O podobnih zadevah se sprašujem v tem prispevku: http://forum.mladiucitelj.si/teme/e-dnevnik-e-redovalnica-in-ostalo-na-e.2307/

Osebno nisem naklonjen tovrstnim rešitvam, ki jih seveda uporabljamo tudi na naši šoli in me resno skrbi, kam vse to skupaj pelje. Zakaj izgubljamo vzgojne momente, stik z učenci, s starši in sodelavci, nenazadnje tudi z vodstvom.

Res je, da se v prostem času veliko ukvarjam s takšnimi in drugačnimi računalniškimi ali tehnološkimi "rešitvami", vendar temu res nisem naklonjen. Vsaj zaenkrat me še ni prepričalo. Predvsem pa me ne prepričajo razni SMS-ji učiteljice o "stanju" otroka... Kot da prejmeš posodobitev stanja za otroka, ki ga boš videl čez par ur in skušal graditi zaupanje in človeški odnos.
 
Kot zanimivost. Pred kratkim sem prebrala biografijo Jobs.

Stavek, ki pove vse:
Jobs svojim otrokom ni dal iPada, ko je prišel na tržišče.

Torej se je sam zavedal, kaj je ustvaril in tega ni želel svojim otrokom takoj.

Današnji starši kupijo otrokom vso tehnologijo na tržišču. S tem se kot računalničar ne strinjam.

Danes sem zasledila članek v Dnevniku, glede e-učbenikov in, da so v tujini že naredili raziskave, da to ni najboljše.

Moramo res capljati za vsemi in se od njih nič ne naučimo?
 
Je sam vedel, da to ni dobro za otroke...žalostno, da se starši tega ne zavedajo. Tudi s telefoni. Smo bili zelo svobodni otroci, ko starši niso vedeli vsako sekundo, kje smo :)

Priznam, da sem lastnica iPod nano 2nd...seže 9 let nazaj in še kar dela :)

Telefoni so absolutno predragi, za moj žep in okus.
 
Seveda, že preko telefonov je nadzor nad otroki... Kot da to ni dovolj. Ne, potrebna bo še kakšna aplikacija zasebnega podjetja, mi pa bomo z veseljem plačevali za nadzor.

Pa kaj se te stvari sprašuje res tako malo ljudi? Med sodelavci tudi opažam premalo kritične mase. Mirno se vse sprejema, na kofetkih pa so glasni... Zanimivo: ti sodelavci so odraščali brez mobilne tehnologije in aplikacij :)
 
Jaz priznam, da lani, ko sem uporabljala eAsistenta na oš in sš, sem ga oboževala. Enostaven je za uporabo in vse je shranjeno tam.

Lahko bi ga uporabljali brez tega, da starši to vidijo. Še vedno bi lahko prišli na govorilne. Za malo več svobode otrokom.

Nisem pa vedela, da šola plačuje 0,36€ na učenca na mesec. Potem pa meni, ki nudim podporo za Office 365 rečejo, da smo predragi za 200€ na leto :)
 
Nisem pa vedela, da šola plačuje 0,36€ na učenca na mesec. Potem pa meni, ki nudim podporo za Office 365 rečejo, da smo predragi za 200€ na leto :)
V tem je ravno "keč". Ne pravim, da so te zadeve popolnoma zgrešene. Predvsem iz tehničnega in uporabniškega vidika so marsikatere izredno dobre in dodelane. Ja, olajša komunikacijo s SMS sporočili (in spet jih šola plača!)... Mene bolj motijo ozadja teh zadev. Razumem, da bodo podjetja(!), ki te zadeve tržijo, predstavljale kot idealno rešitev za vse. Toliko izkušenj že imam in upam si trditi, da tašnih rešitev ni. Vsaj v šolstvu ne. Že iz vidika učiteljev, saj smo si med seboj zalo različni, delujemo na različnih področjih in to bi bilo potrebno upoštevati in spoštovati.

Dejstvo je, da je s temi aplikacijami marsikaj olajšano računovodstvu in predvsem vodstvu šole (razne statistike, poročila ipd.), zato pa so ravnatelji temu tako naklonjeni. Vse te podatke pa vnašamo mi. Zakaj? Za "doprinos"? Joj, ne, ne bi načenjal tega... :P

Ne bom pozabil, kako je bil naš ravnatelj navdušen nad novo aplikacijo, kot majhen otrok, ki dobi novo igračo :ROFLMAO:

Ja, žalostno...
 
In ja, seveda ste predragi, ker v tem ravnatelji (očitno) ne vidijo nobene večje koristi.Vse je pač odvisno od ravnateljev.

Podobno je na glasbenem področju, če se ga lahko dotaknem. Vsi bi radi koncert ob takšni in drugačni prireditvi (da ne omenim dobrodelni (, ki je dobrodelna samo za nekatere)), ko pa je glasbenika potrebno plačati, pa se hitro zatakne. No, saj tako je na vseh področjih... :)
 
Ja, doprinost je nekaj tako zanimivega...sem samo gledala lani.

Tudi starejši učitelji se ne pritožujejo? Pri nas so se. Če se ne motim tudi javno :) Ampak ni bilo učinka.

Naš razlog za plačilo na letni ravni je tudi, da se administratorja ne obremeni preveč. Vidim, kako je Oblak 365 zastavil to in se držim za glavo, ker na šolah ne vedo, kako bi to rešili sami.

Denar je povsod pereča problematika, žal :(
 
Ja, doprinost je nekaj tako zanimivega...sem samo gledala lani.
Tudi temu se da upreti, ponovno z zadostno kritično maso.

Naš razlog za plačilo na letni ravni je tudi, da se administratorja ne obremeni preveč.
Pa si ravnatelji rečejo: "Bo pač malo stisnil zobe, pa bo šlo." No, da ne delam krivice, najbrž ne vsi.

Tudi starejši učitelji se ne pritožujejo? Pri nas so se. Če se ne motim tudi javno :) Ampak ni bilo učinka.
V zelo majhnem številu, kar me preseneča. Ali pa tudi ne. Nekaterim to doma izpolnjujejo žene. Ja, tudi sam sprva nisem mogel verjeti...

Živimo v res (ne)zanimivi družbi.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Digitalni prostor nikakor ni več nekaj abstraktnega. Je prostor, v katerem živimo, se...
Odgovori
0
Ogledi
50
  • Članek
Potencialna grožnja z napadom na eno od šol je odprla vrsto vprašanj, med drugim tudi, kakšne...
Odgovori
0
Ogledi
53
  • Članek
Bralna pismenost je prvi pogoj za učenje, z njo pa bi se morali ukvarjati od predšolske vzgoje...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Razpravljavci so v državnem svetu opozorili na nujne sistemske in zakonodajne spremembe, saj sta...
Odgovori
0
Ogledi
341
  • Članek
Samomor mlade učiteljice razkril problematično smer tekmovalnega šolskega sistema. Nadaljuj z...
Odgovori
0
Ogledi
518

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu