Plačni razred

Trenutno berete:
Plačni razred

Pridružen
26. feb 2014
Prispevki
10
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni!

Danes sem podpisala pogodbo za delo v OPB za polovični delovni čas. Na tej šoli že 5 mesecev opravljam volontersko pripravništvo (polovični delovni čas). V pogodbi so me razvrstili v 24 plačni razred, čeprav že imam diplomo in bi po tej logiki morala biti v 30 razredu. Ali pač? Ali je mogoče tako zaradi pripravništva?

Že vnaprej hvala za pomoč.

C.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

To je kopirano z ministrstva...

Pripravništvo s sklenjenim delovnim razmerjem



V času pripravništva s sklenjenim delovnim razmerjem je pripravnik, v skladu z 9.a. členom ZSPJS, uvrščen v 24. plačni razred, in je upravičen tudi do dodatkov, ki pripadajo pripravniku, pokojninski premiji in drugimi prejemki, kot so nadomestilo za prevoz, prehrano in regres za letni dopust. Teče mu delovna doma, urejeno ima zdravstveno zavarovanje. Za pripravnika glede določitve trajanja letnega dopusta, pridobitve pravice do letnega dopusta oziroma pravice do izrabe sorazmernega dela letnega dopusta veljajo enaka pravila kot sicer za zaposlene na podlagi pogodbe o zaposlitvi za določen čas. Čas, ko pripravnik izrablja letni dopust, ne podaljša dogovorjenega časa delovnega razmerja zaradi opravljanja pripravništva.
 
Jaz sem bila lani tako zaposlena, pa sem imela plačo 30. plačnega razreda (ampak skrajšan del. čas - 60 %).
 
Verjetno so to naredili zato, ker je že tako ali tako pripravnica in jih to manj stane. Letos je čedalje več nižanja stroškov. Torej je tudi to povsem mogoče. Meni osebno se ne zdi najbolj "fer". Saj so te zaposlili, ampak po drugi strani, imaš vsaj neko plačo.
 
Ja, njo so zaposlili v času pripravništva in je potem očitno že ''prav'', da je v 24. plačnem razredu. Mene so pa zaposlili skoraj takoj po diplomi, brez pripravništva ...
 
@cesnja29, zakaj potem ne prekinete pripravništva? Tako bi bili zaposleni, bili bi v 30. plačnem razredu, teh 5 mesecev pa bi sem vam ravno tako štelo v delovne izkušnje.

Ali pa obdržite oboje, vendar bi za drugo polovico delovnega časa morali prejemati plačo za višji plačni razred. Vsaj po neki logiki. Vsekakor bi na vašem mestu povprašal v vodstvu šole, čemu je to tako. Poznam primere, kjer so marsikaj poskušali in uspeli, saj noben ni nič vprašal, šoli pa je to odgovarjalo.

@Ines-ka, vas ne bi smeli uvrstiti nižje.
 
Vem, da mene ne bi smeli uvrstiti nižje - samo obrazložiti sem hotela, zakaj sem bila v 30., cesnja29 pa v 24. plačnem razredu :) To s prekinitvijo pripravništva se zdi tudi meni super rešitev, vendar se najbrž šoli ''ne splača'' ... Človek potem najbrž raje vzame to, kot nič oz. volontiranje.
 
Pripravništva ne bom prekinila zato, ker nadomeščam učiteljico na bolniški. Ker ne vemo kdaj se bo vrnila v službo (lahko, da je ne bo 1,5 leta - bolniška+porodniška, lahko pa se vrne že čez dva tedna). Če bi sedaj prekinila pripravništvo in bi se ona vrnila v službo čez dva tedna, bi mi zmanjkalo par tednov do 6. mesecev del. dobe in se potem ne bi mogla prijaviti na strokovni izpit ...
Načeloma bi potem morala biti v 30 razredu, ker sem plačana za delo učitelja, ne pa za delo pripravnika, če prav razumem ...?

Hvala za odzive.
 
Pripravništva ne bom prekinila zato, ker nadomeščam učiteljico na bolniški.
Potem je jasno, da ne. Ja, je potrebno biti kar pazljiv pri teh stvareh. Da vam pa zmanjka nekaj tednov do 6 mesecev delovne dobe... :censored:

Načeloma bi potem morala biti v 30 razredu, ker sem plačana za delo učitelja, ne pa za delo pripravnika, če prav razumem ...?
Vsaj po moji logiki. Vaša druga polovica zaposlitve nima veze s pripravništvom. Če bi polovični delovni čas dobili na kakšni drugi šoli, bi bili v 30. plačnem razredu. Ne vem, zakaj potem ne tudi na tej.
 
Če nič ne vprašaš in samo kimaš ter podpisuješ, kar si zamislijo, te lahko hitro prenesejo okrog - been there, done that :D Točno tako, kot je zgoraj zapisal administrator ... Sedaj se držim pregovora: kdor jezika špara, kruha strada :P Pa zapomni si, da imaš 3 dni za prebiranje pogodbe in si je včasih dobro vzeti čas za premislek in posvet. Če si ti zdaj že podpisala, mislim, da možnosti za spremembe ni več (veliko) ...
 
Sedaj se držim pregovora: kdor jezika špara, kruha strada
Velikokrat je tako. Tudi po mojih izkušnjah v šolstvu in drugod.

Pa zapomni si, da imaš 3 dni za prebiranje pogodbe in si je včasih dobro vzeti čas za premislek in posvet.
Skoraj obvezno si vzemite te tri dni. Na licu mesta nekaj podpisovati ni najbolj pametno.

Če si ti zdaj že podpisala, mislim, da možnosti za spremembe ni več (veliko) ...
Če v pogodbi razvrstitev v plačni razred ni pravilna, se mora spremeniti, saj je v nasprotnem primeru to lahko stvar za inšpekcijo. Koliko pa bi si to pripravnik oz. nekdo, ki je zaposlen za določen čas privoščil, pa je drugo vprašanje.
 
Se strinjam z odgovorom Mladega učitelja. Glede na zakone, v katerih sem čisto preveč trenutno, bi morala biti v 30. plačnem razredu.
 
Najlepša hvala vsem za odgovore in nasvete. Na srečo sem podpisala samo predlog pogodbe, poleg tega so na naši šoli zelo pošteni in prijazni, tako da mislim, da so me po nesreči dali v ta nižji plačni razred. Bom jutri povprašala kako je s tem in kaj se da narediti.

Srečno in lep pozdrav,
C.
 
cakajte malo.... jaz sem bil v okviru pripravniatva dvakrat zaposlen za en mesec... enkrat polno in enkrat polovicno... takrat smo volonterstvo prekinili in napisali aanneks k pogodbi kjer je pisalo ko zakljucim z dobljeno sluzbo, da mi po tem zopet zacne veljati volonterska pogodba... bil pa sem 30. placni razred.
 
cakajte malo.... jaz sem bil v okviru pripravniatva dvakrat zaposlen za en mesec... enkrat polno in enkrat polovicno... takrat smo volonterstvo prekinili in napisali aanneks k pogodbi kjer je pisalo ko zakljucim z dobljeno sluzbo, da mi po tem zopet zacne veljati volonterska pogodba... bil pa sem 30. placni razred.
Torej, vse se da, če je le volja (in vednost) ravnatelja zadostna.

Hvala za info, Edi.
 
Mladi učitelj ... točno tako. Vse je odvisno od ravnatelja in koliko si všeč svojih pravic in dolžnosti.

Se pa opravičujem prej za tiskarske napake, pisal sem preko mobitela! ;)
 
@Edi , hvala za predlog. Sem pisala na ministrstvo, če je prekinitev pogodbe možna in so mi odgovorili: "Pogodbe o opravljanju volonterskega pripravništva ni mogoče prekiniti in ponovno skleniti na podlagi enega in istega sklepa o razporeditvi.
V navedenem primeru se lahko pogodba o opravljanju volonterskega pripravništva, za čas zaposlitve na prostem delovnem mestu, poda v mirovanje.".

Najverjetneje je bilo tako tudi v tvojem primeru?
 
@Edi , hvala za predlog. Sem pisala na ministrstvo, če je prekinitev pogodbe možna in so mi odgovorili: "Pogodbe o opravljanju volonterskega pripravništva ni mogoče prekiniti in ponovno skleniti na podlagi enega in istega sklepa o razporeditvi.
V navedenem primeru se lahko pogodba o opravljanju volonterskega pripravništva, za čas zaposlitve na prostem delovnem mestu, poda v mirovanje.".

Najverjetneje je bilo tako tudi v tvojem primeru?


Seveda. Če sklenete na šoli ANEKS k pogodbi, to pomeni, da dokler ti ta aneks ne preneha, je tvoja volonterska pogodba v mirovanju. Ko aneks preneha, ti avtomatsko potem velja volonterska pogodba.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
1.955

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu