Eurydice Slovenija Ob 100-letnici Slovenskega etnografskega muzeja

Trenutno berete:
Eurydice Slovenija Ob 100-letnici Slovenskega etnografskega muzeja

Slovenski etnografski muzej (SEM) je najstarejša etnološka ustanova v Sloveniji. Letos praznuje 100-letnico svoje ustanovitve, ki jo skozi vse leto obeležuje z različnimi razstavami, publikacijami, izdajo priložnostne znamke ter mnogimi drugimi dogodki. V četrtek, 22. junija, so na Muzejski ploščadi Metelkova, pripravili osrednji dogodek in odprli novo stalno razstavo Človek in čas.

Razstava bo odprta v dveh delih, in sicer v juniju in v oktobru. Celodnevni praznični dogodek je dopolnila še panojska razstava Nesnovna kulturna dediščina Slovenije: Ob 20-letnici Unescove Konvencije.

Vir in več informacij: MK, 23. 6. 2023

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Eurydice Slovenija, eurydice.si

Pustite komentar z odgovorom na to temo spodaj.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na podstrani Vlade RS so med 16. in 21. aprilom 2024 objavljena sporočila za javnost o sklepih...
Odgovori
0
Ogledi
38
Uradni list Republike Slovenije št. 100/2023 z dne 29. septembra 2023 dobite na naslednjih...
Odgovori
0
Ogledi
580
  • Članek
Uradni list Republike Slovenije št. 100/2023 z dne 29. septembra 2023 dobite na naslednjih...
Odgovori
0
Ogledi
254
  • Članek
Pravna fakulteta Univerze v Mariboru vabi na mednarodno konferenco ob 75-letnici Splošne...
Odgovori
0
Ogledi
141
Pozdravljeni. Ker sem strokovni izpit že opravila, me zanima, če bi komu prav prišel priročnik...
Odgovori
1
Ogledi
150
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija so v rubriki Ministrstva za kulturo z dne 19. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
67
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
132

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu