Nasilje na spletu: Skoraj polovica mladih deležna žaljivih komentarjev

  • Ustvarjalec teme Ustvarjalec teme Mladi učitelj
  • Začetni datum Začetni datum
  • Odgovori Odgovori 0
  • Ogledi Ogledi 1.019
Raziskava: Spletnega nasilja je več med mladimi iz nižjih razredov, več ga je tudi na strokovnih šolah kot v gimnazijah.

Ljubljanska fakulteta za družbene vede (FDV) je predstavila rezultate prve raziskave o nasilju na spletu med mladimi Moč besed. Profesor fakultete Dejan Jontes je pojasnil, da je bila skoraj polovica mladih med 15. in 25. letom deležna žaljivih komentarjev na družbenih omrežjih. Zato je, kot pravi, treba več pozornosti nameniti ozaveščanju mladih.

Več na izvorni strani http://www.delo.si/znanje/izobrazev...vica-mladih-delezna-zaljivih-komentarjev.html
- - -
Piše: Pi. K., Delo.si, STA | Vir: delo.si
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek Članek
Za prihajajoče šolsko leto se je na srednje šole prijavilo več kot 23.400 kandidatov in...
Odgovori
0
Ogledi
225

Učitelnik

Strukturirani vodiči in kvizi za pripravo na strokovni izpit – 170+ poglavij v vodičih, 150+ kvizov in 2.600+ vprašanj v kvizih.

Ogled Učitelnika

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Nazaj
Na vrhu