Napredovanje strokovnih delavcev v nazive in plačne razrede

Trenutno berete:
Napredovanje strokovnih delavcev v nazive in plačne razrede

Pridružen
10. jan 2011
Prispevki
42
Ali mi mogoče lahko kdo odgovori na to vprašanje - Napredovanje strokovnih delavcev v nazive in plačne razrede - ali na kratko opiše...

tolko podatkov in vsega, da enostavno več ne vem, ....kje so podatki o tem??

hvaaaaalaa
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Re: Napredovanje strokovnih delavcev v nazive in plačne razr

Pozdravljena!

To najdeš v Pravilniku o napredovanju strokovnih delavcev v plačne razrede in Pravilniku o napredovanju v nazive v osnovnem in srednjem šolstvu. Moj odgovor bi se glasil nekako takole:

Strokovni delavec lahko napreduje za 1 ali 2 plačna razreda. Pogoji za napredovanje so: dodatna funkcionalna znanja (magisterij, doktorat ...), samostojnost in zanesljivost, ustvarjalnost, nadpovprečna delovna uspešnost in interdisciplinarna usposobljenost (mentorstvo, uspešno nadomeščanje vodje ...). Pogoji se preverjajo trikrat na leto, in sicer septembra, maja in januarja. Odločba mora biti izdana v 30 dneh, v 15 dneh pa se lahko strokovni delavec pritoži. O tem odloča ravnatelj.

Strokovni delavec lahko napreduje v strokovni naziv, ko ga predlaga ravnatelj ali ga poda sam. Pogoji za napredovanje v nazive mentor, svetovalec in svetnik so: dadatna funkcionalna znanja, predpisana delovna doba, dodatna strokovna znanja in delovna uspešnost. Roki so: 1. marec, 1. julij in 1. december.
O tem odloča minister za šolstvo.

Za nepredovanje moraš imeti določeno število točk, ki se pridobivajo z raznimi izobraževanji, mentorstvom učencem in verjetno še s čim, vendar pa nimam pojma.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

LP
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
590
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
1.945
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam pridobljene 3 letne ocene delovne uspešnosti, vendar sem imela vmes kratko...
Odgovori
3
Ogledi
1.181
  • Vprašanje
Pozdravljeni, v našem vrtcu je bil oblikovan Odbor za spletno stran, vodja katerega sem bila...
Odgovori
0
Ogledi
1.482
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija so v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
90
  • Članek
Število pedagoških honorarnih delavcev na visokošolskih zavodih je bilo v opazovanem študijskem...
Odgovori
0
Ogledi
100
  • Članek
Delovna skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 je 29. 11...
Odgovori
0
Ogledi
167

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu