Mediji ubijajo, mar ne?

Trenutno berete:
Mediji ubijajo, mar ne?

Smrt ravnatelja je kaplja čez rob vse večje bestializacije slovenske družbe.

Ljubljanska gimnazijka je včeraj zajokala, ko je izvedela, da je mariborski ravnatelj naredil samomor. Ni ga poznala in ne pozna tamkajšnjih dijakov, a z grozljivo občutljivostjo mladosti je dojela, da je ravnatelja ubila – družba. Danes njega, jutri nekoga drugega, pojutrišnjem morda mene.

Več na izvorni strani http://www.delo.si/mnenja/komentarji/mediji-ubijajo-mar-ne.html
- - -
Piše: Milena Zupanič | Vir: delo.si
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mogoče se bodo ljudje začeli zavedati nevarnosti interneta in ne bodo objavljali vsega na njem.

Drugače pa kabinet v srednji šoli ni prostor za take aktivnosti!
 
Drugače pa kabinet v srednji šoli ni prostor za take aktivnosti!
O tem ni dvoma. Dokazano pa sicer ni bilo nič!

A je to bilo potrebno objaviti na spletu?

A je bilo potrebno izvesti takšno medijsko gonjo?

Sedaj bo še oseba, ki je to objavila, pod velikim pritiskom...
 
Definitivno so odgovori na vse ne.

Sem imela diplomsko na te varnosti na internetu. To kar je v Ameriki normalno, prihaja k nam. Se pa tudi večina šolnikov nevarnosti še vedno ne zaveda. Se govori o tem...se plača nekomu, da pride predavat, ampak na takih predavanjih se učenci večinoma smejijo.

Od ustnega vira sem izvedela, da sta celo na policiji takoj priznala krivdo...ampak ne vem, kako kredibilno je to.

Dijak, ki je to posnel...če ima vest, potem bo imel velik pritisk nad sabo. Vendar opažam, da je veliko otrok in mladostnikov brez vesti, ker starši vedno rešijo težavo, če jo opazijo.
 
Ja, ta relacija z Ameriko ni najbolj ugodna... Ta plačana predavanja so meni osebno metanje denarja skozi okno. Vsaj večino teh predavanj. No, da ne bom pregrob, vsaj ta, katera sem sam izkusil. Učitelji sami moramo biti dovolj vešči spletne uporabe, njegovih pasti in seveda prednosti. Učitelj lahko s svojim zgledom, ravnanji in načinom razmišljanja vpliva na učence. Sigurno, da lahko in tako dejansko tudi je.

Danes smo slučajno z učenci zajadrali na temo medijev, takšnih in drugačnih. Bilo je kar pestro. Priporočam, da se kdaj prepustite pogovoru z učenci, pa čeprav je morda čisto stran od vašega predmeta.

Glede priznanja ne vem in me iskreno povedano niti ne zanima. Če sta to res počela, prav. Oz. ne, ni prav! :) Tudi sam opažam podobno, kot ste zapisali v zadnjem stavku. In to me resnično skrbi. Zato pa je potreben normalen in življenjski pogovor z učenci, seveda občasno...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
137
Datum izpita: 7. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
500

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu