SIO Mariborski dijakinji sta se z olimpijade GENIUS vrnili s posebno pohvalo

Trenutno berete:

Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) je sporočila, da sta se z olimpijade GENIUS, mednarodnega tekmovanja srednješolskih projektov na temo okoljevarstva, ki je potekalo v New Yorku, mariborski dijakinji – Anja Rankovec in Laura Trost z II. gimnazije Maribor – vrnili s posebno pohvalo. V kategoriji znanost sta uspešno predstavili svojo nalogo z naslovom Priprava repelenta proti klopom na osnovi rastlinskih sestavin, pripravljene pod mentorstvom profesorice Katje Holnthaner Zorec, in se uvrstili v prvo polovico finalistov. Njuna naloga je na Srečanju mladih raziskovalcev Slovenije v organizaciji ZOTKS v šolskem letu 2014/15 osvojila zlato priznanje na področju Aplikativni inovacijski predlogi in projekti in se s tem uvrstila na olimpijado GENIUS.

Tekmovanje GENIUS poteka v petih kategorijah – znanost, vizualne in uprizoritvene umetnosti, poslovanje, pisanje ter oblikovanje –, letos pa je bilo nanj prijavljenih 1259 projektov. Izmed teh je komisija izbrala 495 finalnih projektov iz 65 držav in 40 ameriških zveznih držav, ki so se predstavili v New Yorku. Več informacij o tekmovanju je na voljo tukaj.

Prispevek: ZOTKS