Koliko je soglasnikov?

Trenutno berete:
Koliko je soglasnikov?

Pridružen
12. maj 2024
Prispevki
25
V starem katalogu: soglasnikov je 21, črk za njihovo zapisovanje pa 20 (dž se zapisuje z dvočrkjem)

V novem katalogu: soglasnikov je 20, prav tako črk za njihovo zapisovanje


Kaj je sedaj prav, verjetno 20? Zakaj je prišlo do te spremembe?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Napačen naslov sem napisal, sprašujem za soglasnike, kaj se je zgodilo z dž, ki so ga umaknili iz kataloga za strokovni izpit? Je torej pravilni odogovor, če na izpitu rečem, da je črk 25 in glasov 28?

Google najde na vseh zadetkih še vedno 29 in niti enega nisem našel, kjer bi pisalo 28.
 
Očitno je napaka v katalogu. Če v istem katalogu znanja (l. 2021) pogledaš stran 33, boš pod naslovom PRAVOREČNA NORMA SLOVENSKEGA KNJIŽNEGA JEZIKA našel zapis, citiram: "soglasnikov je 21, črk za njihovo zapisovanje pa 20 (dž se zapisuje z dvočrkjem)."
 
Pogledal in drži. Se mi zdi slovenščina najtežja od vseh treh, toliko enih pravil, ki jih ne poznam, se mi zdi, da si nič ne zapomnim.
 
Se strinjam. Se mi zdi, da sem v OŠ vse to obvladala, zdajle pa občutek prazne glave. Verjamem pa, da bodo izpraševalci človeški, ne bodo iskali neznanja in upam, da ne dajejo prevelike teže učenju na pamet :) Jaz se učim bolj ali manj samo snov, ki se mi zdi praktična + na kratko znam opisati temeljne mejnike SKJ.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pogled v podatke o financiranju izobraževanja Tanja Taštanoska V žarišče smo tokrat postavili...
Odgovori
0
Ogledi
441

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu