HRASTELJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
HRASTELJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Prijazna, korektna, išče znanje.

Kakšna je potrebna izobrazba in pogoji za zaposlitev, skupen prostor, poseben prostor, ostalo se ne spomnim (trema je naredila svoje, prisotnost je bila v čisto drugem svetu).
 
Ga. Anita Hrastelj
Kateri svetovalni delavci so v vrtcu? Izberi enega in opiši pogoje za delovno mesto.
Kako so opremljeni sanitarije v 1. st. in 2. st. obdobju?
Svet vrtca, kakšna je njegova vloga?

Ga. je prijazna, mislim da tudi pomaga če ne znaš. Sprašuje na tvoj profil zaposlitve. Jaz sem OPZHR.
 
IZPIT 14.4.2015( predsednica komisije) zelo zelo prijazna gospa, na koncu me je še pohvalila, kako dobro sem se pripravila na izpit.

- vrste oddelkov (tukaj me je vprašala v katerem odd. sem zaposlena- in sicer v kombiniranem, zato me je vprašala še sestavo kombiniranega odd.)
- opisati prostor igralnice in sanitarij za 2.st obd.
 
Zakonodaja: vrtčevsko igrišče (razdelitev površin, oprema, pregledi opreme, ograja - višina in zavarovanje izhoda, ...),
beleženje dokumentacije, roki shranjevanja,
svet vrtca - splošno.

(Ograja:1,3 m višine)
 
Zelo prijazna gospa, pomaga in se pogovarja s teboj!
1. programi v vrtcu (dnevni, poldnevni,krajši..in opisat)
2.ureditev prostor za prvo starostno skupino (sanitarije, terasa,garderoba,igralnica)
 
Prijazna gospa. Pomaga s podvprasanji in namigi.

1. Kako se financirajo vrtci?
2. Ureditev igralnice in sanitarij za 1. starostno obdobje (povedala sem nekaj o kotockih, varnosti... Normativi za wc-stevilo, velikost... Nastela kaj je se potrebno-previjalna miza in polica s plenicami...)
3. Kaj je heterogen oddelek? Normativi.

Res ti pomaga, ko se zatakne.
 
Osrednji prostor v vrtcu, oddelki v vrtcu, izobrazba zaposlenih v vrtcu
 
1. Kdo je zasebni vzgojitelj, kje dela (v vzgojno varstvenih družinah). Zakaj lahko VIZ. v 2. starostnem obdobju v vzgoj.-varstvenih družinah opravlja samo vzgojitelj? (zaradi tega, ker je bolj strokovno izobražena, saj so otroci v 2. star. obdobju bolj vedoželjni, govorno spretnejši, ...).
2. Osrednji prostor vrtca
3. Svet zavoda
 
Vzgojitelj predšolskih otrok

Zelo jasno je postavljala vprašanja in jih prepletala s podvprašanji. Znal sem vse, tako da nekih hudih zapletov ni bilo, če pa se je kaj zataknilo, je sama nadaljevala z namigom. Veliko spraševala o dogajanju v moji skupini, zanimalo jo je dosti stvari o mojem delu, kar se mi je zdelo v redu, saj je s takšnimi vprašanji med debato prebila golo formalistične zadeve izpita.
Spraševala na splošno (spremstvo za plavanje; evidenca vpisanih in sprejetih otrok, zakaj potrebujemo kontakt staršev; sočasnost vzg. in pom. vzg; kaj potrebuje ustanovitelj, da lahko odpre vrtec, isto vprašanje za zasebni vrtec; največ koliko časa je lahko vrtec odprt).
 
Anita Hrastelj
Prijazna gospa, isce znanje.
Pri meni je vse bolj potekalo v pogovoru.
1. Oddelki v vrtcu
2. Normativi v vrtcu
 
Hrastelj (bila je tudi predcednica komisije) super in prijazna gospa. Vse je potekalo kot nek sproščen pogovor.

*Oddelki v vrtcu, trajanje, sočasnost
*Publikacija
*Igrišče, vse (malo več o ograji igrišča)

Zelo prijazna in nasmejana. Izpit opravila uspešno! Ni sploh noben bau bau :)
 
-Publikacija vrtca, komu se jo izroci in kdaj
-Sočasnost (kako je v primeru ce je samo 1 oddelek, zakaj je takrat sočasnost 6 ur)
-Starostna obdobja

Prijazna gospa, sprasuje vse v poteku pogovora.
 
zelo prijazna, išče znanje, če se ti zatakne ti pomaga z podvprašanji
1.Homogena skupina
2. število otrok v skupinah po starosti ter kaj pomen +2 kdo odobri za javni in kdo za zasebni vrtec
3. opiši prostore v prvem starostnem obdobju (sanitarje, igralnica, predprostor oz. garderoba ter da je terasa speljana iz igralnice)
 
- svet vrtca (naloge, mandat, kako dolgo so starši v svetu-dokler je njihov otrok v vrtcu)
- publikacija (kaj vsebuje, kdaj in kako se izda)
- zasebni vzgojitelj (kakšne pogoje mora imet)
 
Pomočnica vzgojiteljice:
- programi glede na trajanje (sem jih naštela in opisala)
- zasebni vzgojitelj, vzgojno varstvene družine in podrobnosti
- urejenost igrišča, višina ograje, kdo pregleda ustreznost igral in kaj potrebujemo?
- definicija otroka

Pokima, tako da daje pozitiven občutek, nasmejana gospa in prijazna.
 
Pomočnica vzgojiteljice:
1) sočasnost vzg. in pom.vzg.,
2) predpisi, ki urejajo predšolsko vzgojo (zakoni, pravilniki),
3) publikacija.
 
Vzgojno varstvena družina (kaj je, normativi, kdo opravlja, prostor)
Zasebni in javnoveljavni program
Evidenca vpisanih in vključenih otrok
 
Pom. vzg. Izprasevalka Hrastelj

Igrisce (podrobno), socasnost v oddelkih, publikacija vrtca

Prijetna gospa
 
Oddelki v vrtcu, sočasnost vzgojiteljice in pomočnice. Kolikšna je sočasnost pri oddelku, ki je samo en sam (6h). Zakaj? zato ker je potem naprej ena sama in ni uredu da je tolkiko casa sama. v vrtcu kjer je vec oddelkov pa se potem zdruzujejo, zato je lahko socasnost manjsa.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 8. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
365
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
766
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
203
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
823
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu