BANJAC - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BANJAC - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

VZGOJNI NAČRT
PRISTOJNOSTI RAVNATELJA
ZBIRKE PODATKOV, KI JIH VODI OŠ
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Pristojnosti učiteljskega zbora
2. Otroci s posebnimi potrebami in kakšne standarde znanja dosegajo
 
1. V katere strokovne organe vse spadam (opiši učiteljski zbor in njegove pristojnosti)
2. Temeljni cilji izobraževanja
 
Učiteljeva delovna obveznost (kaj je , kaj spada sem...)

Zbirni podatki, ki jih ima učitelj oz učitelj športne vzgoje (ker sem na tem področju delal)

Normativi za oblikovanje skupin (oddelek 28, kombiniran oddelek 21-14-10, podaljšano bivanje 28, športna vzgoja 20, ekskurzije 15, šole v naravi 15, plavanje 8/12, smučanje 10/12, kolesarski izpit 5)
 
Moja vprašanja:
1. Imenovanje ravnatelja
2. Diferenciacija
3. Šolska dokumentacija
4. Strokovni organi (samo našteti)
 
1. imenovanje ravnatelja (kdo, kako, na podlagi česa?-javnega razpisa)
2. delavna, učna obveznost učitelja
3. katere podatke hrani šola? ( o učencih, starših ...)

lp
 
Odg: Izpraševalec: BANJAC

1. Postopek imenovanja ravnatelja.
2. Diferenciacija v OŠ.
3. Novela zakona o OŠ.
 
Odg: Izpraševalec: BANJAC

Vprašanja na izpitu:
  • Naloge ravnatelja.
  • Avtonomija šolskega prostora.
  • Organi šole. Kaj spada pod strokovne organe šole?
  • Kako učitelj zagotovi javnost ocenjevanja?

    Zelooo prijazen in nasmejan gospod. Srečno vsem!
 
Odg: Izpraševalec: BANJAC

Pozdravljeni,
g. Banjac je bil danes v moji komisiji. Izredno prijeten, sporščen in prijazen gospod. Nas je lepo pomiril že pred strokovnim izpitom, ko smo čakale pred vrati. Res pozitiven in dobrodušen, pomaga s podvprašanji.
Vprašanja:
- javnost ocenjevanja;
- strokovni organi šole, kdo vodi zavod;
- pristojnosti sveta šole.

Srečno!
 
Odg: Izpraševalec: BANJAC

Gospod Banjac je super.
1. Pristojnosti ravnatelja (tu je želel slišati kar precej pristojnosti, a je pomagal, da sva jih naštela čim več:))
2. Delovna obveznost učitelja (učna obveznost + drugo delo: popravljanje preizkusov, spremljanje v šoli v naravi, sodelovanje s starši, priprave...)
3. Diferenciacija v šoli

Gospod Banjac sprašuje po vprašanjih, ki so objavljena tukaj pod njegovim imenom...in veliko pomaga, če se zatakne...mi smo se že kar nasplošno pogovarjali:))
 
Odg: Izpraševalec: BANJAC

1. Postopek imenovanja ravnatelja.
2. Program osnovnošolskega izobraževanja (obvezni in razširjeni).
3. Kako poteka postopek ugovora na oceno.
 
Odg: Izpraševalec: BANJAC

Zelooooo sproščen gospod, ki se že na začetku malo poheca, s tem pa razbije vso to napetost! :)

Vprašanja skupaj z odgovori:

1. Imenovanje ravnatelja
- kdo imenuje ravnatelja (svet šole)
- kako to poteka (šola mora prosto delovno mesto javno objaviti na Zavodu za zaposlovanje; kandidati se prijavijo na razpisano prosto mesto; svet šole nato pregleda pogoje posameznih kandidatov, in če kdo ne izpolnjuje pogojev ga takoj izloči, o ostalih kandidatih pa poda mnenje tudi učiteljski zbor, lokalna skupnost ter svet staršev; ti organi morajo svoje mnenje podati v roku 20 dneh, sicer svet šole nadaljuje izbiranje kandidata brez njihovega mnenja; ko svet šole izmed prijavljenih kandidatov izbere kandidata za ravnatelja, pošlje obrazložen predlog za imenovanje v mnenje ministru; minister mora v roku 30 dneh podati mnenje o kandidatu, sicer svet šole lahko o imenovanju ravnatelja odloči sam)
- kaj se zgodi, če minister zavrne predlaganega kandidata (nič, minister nima te pristojnosti, da to zahteva, zato na koncu obvelja mnenje sveta šole)

2. Delovna/učna obveznost
- kolikšna je tedenska delovna obveznost učitelja na šoli (40 ur/teden)
- kolikšna je tedenska učna obveznost učitelja na šoli (22 ur/teden)
- kaj zajema (pouk – sprotno vsebinsko in metodično pripravo, pripravo pripomočkov; drugo delo – sodelovanje s starši, strokovnimi organi, opravljanje nalog razrednika, udeležba strokovnih izobraževanj in izpopolnjevanj, mentorstvo pripravnikom, urejanje kabinetov, urejanje dokumentacije, sodelovanje na kulturnih prireditvah, priprava in vodstvo ekskurzij, tekmovanj …)

3. Javnost ocenjevanja
- kako se zagotovi javnost ocenjevanja (s seznanitvijo staršev in učencev s predpisi, ki urejajo preverjanje in ocenjevanje ter napredovanje učenca; s predstavitvijo kriterijev ocenjevanja, ciljev in standardov; z določitvijo načina in rokov ocenjevanja; z ocenjevanjem pred učenci oddelka – ustno ocenjevanje; s sprotnim obveščanjem učenca in staršev o doseženih rezultatih; z izročitvijo ocenjenih pisnih izdelkov in vpogledom v izdelke)
- v kolikšnem času mora učitelj vpisati pisno oceno (v 7 dneh)
- kaj pa ustno (lahko takoj, lahko pa v 7 dneh)

Srečno!
 
Odg: Izpraševalec: BANJAC

Zelo simpatičen gospod!

Kakšne predpise ste se naučili za tale strokovni izpit?
Naštej organe zavoda.Opiši Svet šole.
Opiši diferenciacijo in naštej kakšne diferenciacije poznamo.
Vaše mnenje glede nivojskega pouka.

Srečno!
 
Res super gospod. Sprašuje točno to, kar je tu objavljeno pod njegovim imenom, samo vprašanja malo obrne, da sama za nekaj sploh nisem vedela kaj želi.

1. Organi zavoda (ravnatelj, svet zavoda, svet staršev, učiteljski zbor, oddelčni ...). Podrobno sem morala opisati naloge sveta zavoda.
2. Mal me je zmedel z vprašanjem kako je urejen sistem v šoli oz neki podobnega? Potem sva našla skupni jezik, da sem naštela obvezni in razširjen program in zakaj imamo tudi razširjen program? Sem začela nekaj v tej smeri, da daje možnost nadarjenim in tistim, ki potrebujejo pomoč pa da je poskrbljeno z varstvom za najmlajše ... Je bil zadovoljen.
3. Kako zagotovim kot učiteljica javnost ocenjevanja (predstavitev pravilnika staršem, cilji, način, kriterij in roki, ustno ocenjevanje, sprotno obveščanje učencev in starše, govorilne ure).

Lahko si le želite tega gospoda v komisiji. Že na začetku sprosti "ozračje". Nam je na hodniku rekel, da blagor tistim pri drugih vratih, k bodo imele bolj prijazno komisijo kot me in se hudomušno nasmehnil;)
 
Gospod je zelo ampak res zelo prijazen, pozitiven, strah kar izgine ko te začne spraševati.
Najprej me je vprašal od kod sem se učila - za uvod :)
Nadaljnja vprašanja, ki mi jih je postavil:
1. novela zakona o OŠ, o kateri so se poslanci pogovarjali in katera bi naj prišla v zakon naslednje šolsko leto. ( Tu sem povedala samo del novele, potem me je vprašal kaj pa glede statusa vrhunskega športnika, pa nisem vedela in sploh ni bilo panike. Me je pohvalil, da sem vedela drug člen-glede uvedbe tujega jezika v nižje razrede, ker le-ta naj ne bi bil tako poznan).
2. Obvezni in razširjeni program. Podvprašanje je bilo katere izbirne predmete morajo ponuditi v sklopu družboslovnih-humanističnih predmetov. Povedal mi je, da se pogovarjajo glede šole v naravi, ki naj ne bi spadala več v razširjeni program, ampak pod obveznega. Kot zanimivost je rekel :)
3. Katerega ravnatelja poznam in postopek za imenovanje ravnatelja.
 
Organi šole: naštej, naloge učiteljskega zbora, kdo predlaga/potrdi nadstandardne programe, naloge učitelja.

Ugovor na oceno.
 
Za mano!!!
Včeraj, 27. 5.
Gospod Banjac je res prijazen in sprašuje samo vprašanja, ki so tukaj že objavljena. Pa zelo ti pomaga.

1. Imenovanje ravnatelja - postopek.
(ena prijazna kolegica je med vprašanji zgoraj ves postopek podrobno zapisala - točno tako sem jaz povedala in je bilo b.p. )

2. Vzgojni načrt - tukaj mi je malo pomagal ker sem se zmedla ampak sva na koncu prišla do odgovora).

3. Avtonomija šolskega prostora - na kratko.

To je to.
Srečno vsem!!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.177
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.275
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
739
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
684
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu