16. 12. 2010 - Selan, Pačnik, Oražem

Trenutno berete:
16. 12. 2010 - Selan, Pačnik, Oražem

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

uba

Pridružen
16. dec 2010
Prispevki
1
hej, ker sem od vašega foruma precej dobila, še vračam.
očitno ta komisija ni pogosta, al pa kandidati , ki so jo imeli, niso uporabljali tega foruma.

Meni so bli kar kul. So sicer zahtevali podatke, a so tudi pomagali in sugerirali.

1. Ustava - Kako so v ustavi RS definirane pravice otrok?
Kaj se dogaja z otroki, ki nimajo staršev? Kdo skrbi za njih? Kako je z njihovimi pravicami?
Kdaj je bila sprejeta ustava RS (točno) in na osnovi česa?
2. Šolska zakonodaja - Razvid, kdaj, kako, zakaj. Bistveni podatki za razjasnitev pojma.
Načela in namen preverjanja in ocenjevanja znanja. Kakšne vrste ocenjevanj imamo, ponavljanje testov, kako, kdaj, koliko testov v enem tednu ...
LDN - postopek sprejemanja (do kdaj), kdo kaj počne v zvezi z njim, kaj je notri?
3. Slovenski jezik - Členitev po aktualnosti in s tega potem na pedagoško načelo od znanega k neznanemu.
Katere govorne napake se pojavljajo pri otrokih? (l, r, pogrkavanje, zamenjevanje črk, izgovor sičnikov, šumnikov) Kateri strokovnjak pri tem pomaga? Kaj je pri nemščini 'koristna' govorna napaka (r)
V katerih primerih se uporablja predlog 's' namesto 'z'?
Kaj je moja vloga (kot učiteljica dveh tujih jezikov), da učencem glede materinščine dam na srce in pokažem pri učenju tujih jezikov? - da je slovenščina vseeno naš prvi jezik, da ga moramo spoštovati, negovati in zelo dobro obvladati, da bomo potem lahko tako delali tudi s tujimi jeziki...

Opravljeno! JC_goody.gif dance4.gif
čao!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu