PLUŠKO - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Prispevki
3
Strokovni izpit sem opravila 28. 11. 2018 za vzgojiteljico

• Načela in cilji predšolske vzgoje
  • Avtonomija šolskega prostora in s katero pravico v ustavi se to sklada (hotel je slišati ločenost cerkve in države)
  • LDN, kdo ga potrdi, kdo ga sprejme, vse o tem, kar veš. Pa še podvprašanje o tem kaj ima občina v zvezi s tem (je v Svetu zavoda in je financer, je bil odgovor)

Gospod Pluško je prijazen, če si pripravljen ne postavlja veliko podvprašanj, pa tudi pomaga. Meni je bil zelo vredu. Komisije mi niso zamenjali, tako da so meni vprašanja, objavljena tukaj zelo pomagala, saj sem na osnovi teh vprašanj ponavljala snov, ki sem jo predelala.

Prispevki
3
Strokovni izpit se opravila 24. 4. 2019 za SŠ. Vprašanja:

- Avtonomija šolskega prostora;
- Katri podzakonski akti urejajo dokumentacijo v šoli?
- Katero dokumentacijo vodi šola in katera se hrani trajno?
- Naloge šolske inšpekcije. Ali lahko inšpektor pride v razred? Kdo lahko in s čigavim dovoljenjem?

Prispevki
9
Naziv
Profesor razrednega pouka
Področje
Vrtec, Osnovna šola, Šola za otroke s posebnimi potrebami
Katere zakone sem prestudirala, kaj piše v pravilniku o šolski dokumentaciji in katero dokumentacijo uporablja učitelj RP, avtonomija šolskega prostora.

Prispevki
5
1. Kdo določa predmetnike in učne načrte? Kdaj kateri strokovni svet?
2. Razlika med splošno in poklicno maturo? Kdo lahko opravlja splošno maturo - tukaj nisem vedela celotnega odgovora in sicer da jo lahko opravljajo tudi vsi, ki so stari 21 let ne glede na stopnjo prej pridobljene izobrazbe ...
3. Kaj pomeni peti predmet?

Prispevki
3
Področje
Višja strokovna šola
Car.

* Svet šole
* Zakoni v srednji šoli
* Naštej nekatere podzakonske akte
* Število dijakov na oddelek, kateri podzakonski akt to določa (Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje izobraževalnih programov in vzgojnega programa na področju srednjega šolstva)

Prispevki
6
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Kateri zakoni urejajo dijaške domove, kdo je lahko vzgojitelj, v katerem zakonu je določena velikost vzgojne skupine
3. Svet staršev

Meni se je gospod zdel prijazen, s podvprašanji me je vodil do pravilnega odgovora, zelo hitro sva opravila.

Prispevki
3
Strokovni izpit sem opravljala za vzgojiteljico.
Gospo zgleda zelo strogo, vendar pomaga s podvprasanji, ce se ti zatakne
1.Kateri zakoni urejajo podrocje vrtca
2.Nastej nacela predsolske vzgoje in opisi avtonomnost, strokovnost in odgovornost zaposlenih. Kaj pomeni strokovnost, avtonomija strokovnosti.
3. Spremstvo otrok izven vrtca

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Na vrhu