Kdaj dati odpoved - junija ali julija?

Trenutno berete:
Kdaj dati odpoved - junija ali julija?

Pridružen
4. sep 2020
Prispevki
5
Nazadnje urejeno:
Živijo,

odhajam iz šole. S 1. septembrom začnem delati drugje. Zanima me, kdaj naj to povem ravnateljici?
Ali je lahko problem, da izkoristim poletne počitnice, če povem prehitro ali da moram ostati še po 1. septembru, če prepozno? Glede na to, da je odpovedni rok 30 oz. 60 dni. Če prav razumem, je 30, če zaposleni da odpoved, in 60, če delodajalec.

Zdi se mi logično, da čim prej povem, da lahko šola išče novega učitelja, ter da se dogovorim za datum zadnjega delovnega dne, kar bo 31. avgust. To bi potem tudi zapisali v sporazumni odpovedi. Ker glede na neenakomerno razporeditev dela, sem poletne počitnice že oddelal oz. je notri dopust, ki mi pripada. Poleg tega sem avgustovski uvodni teden v novo šolsko leto že oddelal preden sem začel delati na šoli, torej še preden sem podpisal pogodbo. Takrat mi je ravnateljica rekla, da se v šolstvu avgusta dela za naprej.

Torej, kako je v praksi, kako se to počne v šolstvu? In kaj naj naredim oz. na kaj naj pazim, da se kaj ne zafrknem?

Najlepša hvala za pomoč!

Lep pozdrav!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

kot sami smatrate je logično, da se pove čim prej, da lahko šola najde drugega učitelja, saj bo s tem pouk manj moten. Dopust vam še pripada in ga lahko koristite.

Takrat mi je ravnateljica rekla, da se v šolstvu avgusta dela za naprej.
Še ena "cvetka" ravnateljev, ki si stvari radi razlagajo po svoje. Začne se delati takrat, ko nastopi prvi delovni dan po pogodbi. Vse ostalo je vaša dobra volja. Zdaj ste me spomnili, kaj so meni vse govorili, ko sem začel svojo kariero šolnika :)

Lahko ustno obvestite ravnateljico, se dogovorite, nato pa podate pisno odpoved. Ne vidim razloga, da bi vas vodstvo šole pri tem oviralo, saj bodo imeli še več časa, da najdejo novega učitelja. Ampak glede na to, kaj vse se dogaja, pozornost ni odveč.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu