12. mar 2018 ob 16.00 - mag. Ksenija Švalj, mag. Jurij Groznik, mag. Lidija Grmek Zupanc

Trenutno berete:
12. mar 2018 ob 16.00 - mag. Ksenija Švalj, mag. Jurij Groznik, mag. Lidija Grmek Zupanc

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
26. sep 2017
Prispevki
3
Področje
  1. Osnovna šola
Datum izpita: 12. mar 2018
Ura izpita: 16.00

Področje v šolstvu: osnovna šola
Strokovni naziv: učitelj za dodatno strokovno pomoč

Izpraševalec za zakonodajo: mag. Ksenija Švalj
Izpraševalec za ustavo: mag. Jurij Groznik
Izpraševalec za slovenščino: mag. Lidija Grmek Zupanc

Prijava poslana dne: 2. feb 2018
Potrditev prijave dne: 14. feb 2018
Obvestilo o izpitu dne: 20. feb 2018
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Opravila sem strokovni izpit in zelo sem vesela. Po izobrazbi pa sem profesorica športne vzgoje.
Komisija je zelo v redu. Prijazni, nasmejani. Ko se mi je zataknilo so mi pomagali. Res iščejo znanje.
Moja vprašanja:
Ustava: Predsednik republike (funkcije, pristojnosti, mandat, kaj se zgodi v primeru vojne ali izrednega stanja- lahko predsednik na predlog vlade izdaja uredbe z zakonsko močjo); evropski svet (žgelel slišati da je politično telo EU (to sem povedala, potem pa se zmedla in gospod Groznik mi je zelo pomagal naprej);
Šolska zakonodaja:
Organi javnih šol (Naštej jih; opiši svet šole in svet staršev)
Izobraževalni program (opisala sem obvezni in razširjeni program, povedala kaj spada v njiju...glavna razlika med enim in drugim - da se učenci v razširjeni program vključujejo prostovoljno)
Pravilnik o šolskem koledarju (naštej kaj spada vanj in kdo ga določi)
Slovenščina:
Zemljepisna lastna imena (delitev in kako jih pišemo-pravila velike začetnice;tu je želela kar podrobno slišati, postavila mi je tudi primere)
Slovar slovenskega knjižnega jezika in geselski članek.

Srečno vsem pri učenju in opravljanju izpita😉
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 8. mar 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
175
Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
221
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
588
  • Članek
SURS je v sodelovanju z institucijama, pooblaščenima za izvajanje dejavnosti slovenske državne...
Odgovori
0
Ogledi
238
  • Članek
Statistični urad je v rubriki Eksperimentalna statistika objavil prispevek Satelitski računi za...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
Pomembnost ocen je ubijalska. To, kar smo naredili iz nekih ubogih številk, je zgrešeno. To je...
Odgovori
0
Ogledi
132

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu