prijava k strokovnemu izpitu - dokazilo o pridobljeni pedagoško - andragoški izobrazbi

Trenutno berete:
prijava k strokovnemu izpitu - dokazilo o pridobljeni pedagoško - andragoški izobrazbi

Pridružen
18. sep 2023
Prispevki
2
Pozdravljeni,

trenutno sem zaposlena na delovnem mestu svetovalne delavke. Po izobrazbi sem magistrica socialnega dela. Strokovni izpit bi opravljala kot svetovalna delavka. Ko sem poslala prijavo, sem dobila v odgovor, da je moja prijava nepopolna, in sicer, da morem posredovati tudi dokazilo o pridobljeni pedagoško - andragoški izobrazbi. Obrnila sem se na fakulteto in od njih sem dobila odgovor, da če želim opravljati delo v VIZ, potrebujem pridobiti pedagoško - andragoško izobrazbo. Zanima me, ali je to res potrebno, če opravljam strokovni izpit za svetovalnega delavca?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Meni se je isto zgodilo, delam na zavodu za otroke s posebnimi potrebami in tudi nima lm specialno pedagoške izobrazbe. Ta zahteva je vezana nastope kjer si opravljala prakso. Jaz sem potem predložila nastope z redne šole in je bilo ok. Srečno!
 
Pozdravljena,

v priponki pošiljam sklep o ustrezni pedagoško andragoški izobrazbi za socialno in svetovalno delo v VIZ - objavljen je na spletni strani ministrstva. Tudi sama sem trenutno zaposlena v šolski svetovalni službi (kot svetovalna delavka - 100%) in se moram prijaviti na strokovni izpit. Na podlagi prebranega razmišljam, da bi sklep kar poslala v prilogi.
Mislim, da bi potrebovala PAI v primeru, da bi bila zaposlena kot svetovalna delavka (npr. 80%) in kot učiteljica (npr. 20%). Ima mogoče kdo takšne izkušnje?

Lp
 

Priponke

  • SKLEP o ustrezni pedagoško andragoški izobrazbi za socialno in svetovalno delo v VIZ.pdf
    58,3 KB · Ogledi: 9
Pozdravljena,

v priponki pošiljam sklep o ustrezni pedagoško andragoški izobrazbi za socialno in svetovalno delo v VIZ - objavljen je na spletni strani ministrstva. Tudi sama sem trenutno zaposlena v šolski svetovalni službi (kot svetovalna delavka - 100%) in se moram prijaviti na strokovni izpit. Na podlagi prebranega razmišljam, da bi sklep kar poslala v prilogi.
Mislim, da bi potrebovala PAI v primeru, da bi bila zaposlena kot svetovalna delavka (npr. 80%) in kot učiteljica (npr. 20%). Ima mogoče kdo takšne izkušnje?

Lp
Pozdravljena,

sama moram kot magistrica socialnega dela (magistrirala sem leta 2023) opraviti PAI. Študij socialnega dela se ne več uvršča pod pedagoško - andragoško izobrazbo.
Iz fakultete so mi odgovorili: "vsi diplomati in diplomatke FSD morajo za delo na področju VIZ dodatno pridobiti pedagoško-andragoško izobrazbo. Kar smo uspeli, je skleniti dogovor s Pedagoško fakulteto, UL, da individualno pogledajo predmete, ki ste jih zaključili in vam na podlagi ustreznosti določene vsebine priznajo (torej posledično imate manj izpitov za opraviti)."

Lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni! Prijavljam se na strokovni izpit. Opravila sem prekvalifikacijo,v vrtcu sem bila...
Odgovori
1
Ogledi
258
  • Članek
Učitelji in vzgojitelji, ki vas zanima mednarodno povezovanje na daljavo z eTwinningom, vabljeni...
Odgovori
0
Ogledi
536
Pozdravljeni, Koliko nastopov in hospitacij potrebujem za pristop k strokovnemu izpitu? Kaj je...
Odgovori
1
Ogledi
970
Živjo! Prosila bi Vas, če bi se mi kdo, ki je imel za izpraševalca: 1.Slovenščina: Polona...
Odgovori
0
Ogledi
306
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
515

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu