Razpis Javni razpis pripravniških mest (avg 2014) [volontersko pripravništvo]

Trenutno berete:
Razpis Javni razpis pripravniških mest (avg 2014) [volontersko pripravništvo]

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Jaz sem tudi bila prepričana, da je zdravniškega potrebno opraviti pred 1.10, ampak mi je ravnateljica rekla, da lahko po pričetku pripravništva ... da se ne mudi tako ... hmmm ...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ne vem, lahko da ni obvezno, meni je v pisarni rekla,da ga moram opraviti pred sredo, ravnateljica jesprva rekla,saj se le-tegalahko opravi kasneje. Tako da sploh točno ne vem.
 
Zdavniški pregled krije šola. Piše na papirju, o odobritvi prijave pripravništva. Šola ti da napotnico, potrebuješ še potrdilo, ki ti ga da osebna zdravnica.
 
Ko sem bila zaposlena, sem pregled za takratno službo opravljala po tem, ko sem že nekaj časa delala. Tako da sklepam, da ni prevelike panike, če ga opravljamo po 1. 10.
 
Jaz sem klicala na šolo da sem dobila odobreno pripravništvo, danes so pošto dobili tudi na oš, tako da mi je že takoj po telefonu povedala, da imam jutri zdravniški pregled.. Potem se verjetno že mora opravit prej, ali pa nekateri rajši pač bolj pohitijo :). Saj boljše, da se čimprej rešimo :)
 
Nazadnje urejeno:
Jaz sem klicala na šolo da sem dobila odobreno pripravništvo, danes so pošto dobili tudi na oš, tako da mi je že takoj po telefonu povedala, da imam jutri zdravniški pregled.. Potem se verjetno že mora opravit prej, ali pa nekateri rajši pač bolj pohitijo :). Saj boljše, da se čimprej rešimo :)

Ali zdravniški pregled opraviš pri svojem osebnem zdravniku ali ti šola izda napotnico za medicino dela, prometa in športa, kjer imajo sklenjeno pogodbo o sodelovanju?
 
Za zdravniški pregled te napoti šola. Po zakonu je obvezno, da narediš zdravniški pregled prej, ampak ti ga mora šola urediti. V kolikor je datum zdravniškega pregleda kasneje, odgovarja šola. Predvsem ne delati panike. Najpomembneje je datum na pogodbi, ki mora biti do 30.9.2014. Saj v nasprotnem primeru, lahko naslednjega kandidata izberejo po razpredelnici. Šola ima čas da pogodbo pošlje do 15.10.2014. Saj so tudi na ministrstvu razumljivi ljudje in vedo, da vseh papirjev ne moreš urediti v doglednem času. Zato tudi rok pošiljanja pogodbe 15.10. Do takrat pa mislim da bi že morali vsi imeti vse urejeno. Tudi mene so danes sprejeli na šoli.

Lp

Jernej
 
Za zdravniški pregled te napoti šola. Po zakonu je obvezno, da narediš zdravniški pregled prej, ampak ti ga mora šola urediti. V kolikor je datum zdravniškega pregleda kasneje, odgovarja šola. Predvsem ne delati panike. Najpomembneje je datum na pogodbi, ki mora biti do 30.9.2014. Saj v nasprotnem primeru, lahko naslednjega kandidata izberejo po razpredelnici. Šola ima čas da pogodbo pošlje do 15.10.2014. Saj so tudi na ministrstvu razumljivi ljudje in vedo, da vseh papirjev ne moreš urediti v doglednem času. Zato tudi rok pošiljanja pogodbe 15.10. Do takrat pa mislim da bi že morali vsi imeti vse urejeno. Tudi mene so danes sprejeli na šoli.

Lp

Jernej
Hvala, Jernej, ravno sem hotel na to temo napisati. Ne delati panike, pogodba se lahko podpiše kasneje (datum na pogodbo bo 30.9.), tudi zdravniški pregled se naredi po začetku.
 
Še tole: važno je, kaj vam reče ravnatelj in ne gospe v tajništvu šole. Ravnatelj je delodajalec, on mora vedeti, kako zadeve potekajo, gospe v tajništvu pa so seveda različne: nekatere res dajo odlične informacije, spet druge so samo za mešanje megle. Govorim iz lastnih izkušenj.
 
Mene pa so kar sami danes poklicali iz osnovne šole, tako da sem od njih osebno dobila pozitiven odgovor, ker naš poštar pride komaj okoli 14. ure. Mi je pa tajnica rekla, naj se oglasim pri njej že ob 7. uri jutri in naj bom tešča, tako da bom lahko šla potem na zdravniški pregled. Za vsa vprašanja je najbolje kontaktirati ravnatelja.
 
bo uveljavljal kdo pravice iz javnih sredstev v času pripravništva?
 
Ja, jaz nameravam.

Jaz sem danes dobila pogodbo in na njej piše da imam sklenjen delovnik za 40 ur tedensko. Zdaj me pa zanima kako imate ostali? V bistvu me ni še nihče nič vprašal, res pa je da sem se zaenkrat srečala samo s tajnico. Me pa zanima ali to dejansko pomeni, da moram biti prisotna na šoli 5 dni v tednu po 8 ur ali je odvisno od dneva do dneva in ta številka v pogodbi ni tako zelo pomembna?
 
Meni je bilo rečeno, naj se naknadno jutri javim v tajništvu, ko se bova s prof. dogovorile glede ur.
 
Ma..kam v pogodbo ste vi zapisali št. ur? Ker na tej pogodbi, ki je na strani ministrstva to ni nikjer specificirano.
 
Pogodbo sestavijo na šoli, tako da ti nikamor nič ne vpisuješ ali karkoli, samo prebereš in podpišeš. :)
 
Ja, jaz sem tudi dobila pogodbo po tem vzorcu, to glede ur oziroma trajanja pripravništva pa piše v 2.členu pogodbe. Tam kjer piše ''trajanje pripravništva'' (datum nastopa in zaključka), je pri meni še dodano število ur na teden. To so pač sami dodali, tu v vzorcu pogodbe ni napisano :)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v osnovnih šolah, šolah in...
Odgovori
1
Ogledi
408
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v vrtcih, ki so vpisani v...
Odgovori
1
Ogledi
233
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je 24. 5. 2024 objavilo javni razpis Razvoj digitalnih...
Odgovori
0
Ogledi
52
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
91
  • Članek
CŠOD je 15. marca 2024 objavil Javni razpis programov Šole v naravi in drugih programov in...
Odgovori
0
Ogledi
84
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
45
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
58

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu