ZUPANČIČ (B.) - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ZUPANČIČ (B.) - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

- šolski svet (sestava, pristojnosti, ...)
- preverjanje/ocenjevanje znanja (javnost ocenjevanja, ...)
- kdaj učenec ponvlja razred (razlike od 4. do 9. razreda)

super gospod, sproščeno, brez panike! :)
 
-namen NPZ-jev.
-izobrazba uciteljev in poucevanje predmetov.
Zadnjega vprasanja se ne spomnim. Je pa fajn gospod, sproscen :)
Srecno!
 
(Učiteljica klavirja)
Sproščen gospod, pomaga, če se kje zatakne.
1. Vloga staršev (kako lahko spremljajo svojega otroka, ali lahko prisostvujejo pouku/izpitu,...)
2. Vloga ministra pri imenovanju ravnatelja
3. Komorna igra (tedenska obveza, ocenjevanje, učni načrt,...)
Srečno!
 
1. Pravilnik o šolskem koledarju
2. Svet šole (sestava, pristojnosti, kateri šolski dokument potrjujejo)
3. Napredovanje učencev v prvi triadi vio.
 
Učiteljica RP

1. Šolski koledar.
2. Svet šole (sestava, naloge).
3. Napredovanje v prvi triadi.
4. Kako starši še sodelujejo s šolo? (Odlog šolanja, svet staršev ...)

Gospod je bil predsednik komisije in je že pred začetkom s šalami sprostil ozračje med puncami, ki smo čakale na izpit. :) Korekten starejši gospod, sproščen; super, če ga dobite v komisiji. :) Srečno!
 
Sem razredna učiteljica.
Moja vprašanja in navodila:
1. Kdo lahko napreduje? Ali učenec lahko preskoči 1. razred? Zakaj ne?
2. Naštej strokovne organe šole. Izberi si enega in podrobno opiši njegove naloge.
3. Kako poteka vpis v 1. razred. Kdo lahko vloži prošnjo za odlog šolanja?

Srečno!
 
Učiteljica slovenščine
1. Delitev učencev v skupine.
2. Obvezni izbirni predmeti.
3. Imenovanje ravnatelja.
 
Učiteljica športa.
1. Razširjen program (našteti in enega opisati)
2. Kakšno vlogo imajo starši pri nadstandardnih programih
3. Šolska knjižnica

Zelo prijazen izpraševalec, pred začetkom je hotel sprostiti vzdušje in nam je dal vsakemu čokoladico 🙂
 
1. Svet šole
2. Ponavljanje razreda v 3. triadi
3. Podaljšanje statusa učenca

Izjemno prijeten in zabaven gospod!
 
1.Naloge in pristojnosti ravnatelja (+katere naloge v odnosu do ucenca-odloča o odložitvi šolanja, dodelitvi in odvzemu statusa športnika... In o tem, če lahko gre za 3tedne na družinsko potovanje)
2. Kdo vse sodeluje pri pripravi LDN
3. Razlika med razredom, oddelkom in učno skupino (kdaj ima šola samo učne skupine-ko je premalo ucencev za razred ali kombinirane razrede)
4. Naloge, bistvo šolske svetovalne službe (vpis, svetovanje, dsp, preventivne dejavnosti in zastopanje učenčevih interesov-na sodišču itd)
 
Datum: 18. 11. 2019

1. Šolski okoliš, ali lahko prepišejo otroka na drugo šolo tudi med šolskim letom, kako?
2. Razširjeni program in enega opiši.
3. Kako starši sodelujejo pri nadstandardnih programih?
 
Prijazen gospod, pred začetkom nam je dal vsakemu čokolado.
Sem uciteljica violine.
Vprasanja
1. Vzgojno-izobrazevalni programi
2. Vloga ministra (Kdo prvi daje mnjenje o imenovanju ravnatelja)
3. Korepeticije ( izvajanje, in kdo je lahko korepetitor-hotel je slisati ucenci.
4. Razlika med obveznimi predmeti in izbirnimi predmeti v osnovni soli? (Nisem vedla odgovora, pa je gospod odgovoril na svoje vprasanje).
Srecno!!
 
Lepo pozdravljeni :)
Včeraj sem imela strokovni izpit (učiteljica klavirja).
Gospod Zupančič je izjemno prijazen in me je lepo vodil, čeprav sem ga malce sračkala. Vprašanja:
-zakoni v zvezi s korona virusom v vzgoji in izobraževanju,
-šolski koledar (kaj vsebuje, kdo ga sprejme, v katerem pravilniku oz. Zakonu je urejen,...),
-šolski svet (sestava),
-pogoji za ustanovitev javne glasbene šole,
-kdo je ustanovitelj javne glasbene šole.
Obilo uspehov :)
 
1. financiranje zasebnih glasbenih in javnih glasbenih šol
2. programi glasbene šole
3. kako je z negativnimi pisnimi ocenami na GŠ, kdaj se ponavlja test in ali lahko pri popravljanju sodelujejo tudi otroci, ki so pisali pozitivno (lahko, vpise se visja ocena).
4. Vprasanje iz Oš ali se lahko otroci solajo doma, v kaksnih primerih, do kdaj morajo to odlocitev sporociti na solo (ali lahko sredi leta) in zakaj. Ker je videl da se mi ne sanja, je predlagal naj sklepam po logiki in mi zelo pomagal do odgovora.
Prijazen, se poheca, ce pokazes da si se pripravljal potem odgovor potegne iz tebe.
 
1. Kaj vsebuje letni delovni načrt glasbene šole?
2. Učni jezik
3. Obvezni in izbirni predmeti
 
Gospod je prijazen in celoten čas skrbi za prijetno vzdušje.
Strokovni izpit sem opravljal za učitelja v GŠ

1. Cilji izobraževanja v GŠ
2. Imenovanje ravnatelja — kdo ga imenuje (odg. Svet — tudi, če da ministrstvo negativno mnenje)
3. Korepeticije — koliko in kdo lahko korepetira
 
- Korepetiranje (potrebna izobrazba za korepetiranje, učna obveza korepetitorja)
- Letni delovni načrt
- Brezplačen prevoz otrok v šole

Izpraševalec je bil Boris Zupančič. Res je bil prijazen in pomagal s podvprašanji :)
 
Prijeten gospod :)
1. Katere otroke s posebnimi potrebami poznamo
2. Vse o dopolnilnem pouku (kdaj, kolikokrat, dopolnilni v primeru popravnega izpita, kdaj učenec ponavlja-povezano z dopolnilnim, če kljub vsi ponujeno pomoči ne dosega min. standardov, če mu dopolnilni ni bil ponujen, pa učenec razreda ne sme ponavljati)
3. Ugovor na zaključno oceno (ali je na odločitev komisije mogoče dati ponovni ugovor-NE, lahko pa gre to naprej na pristojno sodišče)
 
1. Kaj je v letnem delovnem načrtu in kdo ga sprejme?
2. Katere so dolžnosti učencev?
3. Učni jezik.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 14. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: glasbena šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
303
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 14. feb 2024 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
322
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
518
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
791
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.181
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.281
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
742

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu