ŽUN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŽUN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Sem svetovalna delavka v OŠ
1. Vzgojni opomini
2. Dopust
3. Strokovni delavci v šoli
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

26. 10. 2016 :)
1. cilji izobraževanja
2. LDN
3. katere učbenike lahko uporabljamo
 
1. Svet šole (kako je sestavljen, kako je na gimnaziji).
2. Prepoved sklepanja delovnega razmerja.
3. Šola v naravi.
4. Tedenska obremenitev učencev (povedala sem mu tudi, da je v šolah na narodno mešanih območjih drugače in kakšna je tedenska obremenitev, pa je bil videti zadovoljen). Postavil mi je še vprašanje, za koliko ur se lahko tedenska obveznost poveča.

Pomaga, po potrebi postavi podvprašanje in je zelo zadovoljen če še kaj dodaš k odgovoru :)
 
1. Kdo ustanavlja OŠ (poleg običajnih OŠ tudi šole za OPP)? Kaj pa srednje šole?

2. Kako je z nadaljnim izobraževanjem in usposabljanjem strokovnih delavcev (5 dni obvezno, priporočeno čim več, KATIS, vloga ravnatelja, odsotnost z dela...)

3. Napredovanje strokovnih delavcev (delovna uspešnost + napredovanje v nazive; podrobneje pogoji za napredovanje v naziv svetnik).
 
1. LDN: kaj vsebuje, kdo ga sprejme.
2. Cilji vzgoje in izobraževanja
 
Izpašvalec: dr. Štefan Žun

1. Katere učbenike lahko uporabljamo v OŠ? Pa zasebne OŠ?
2. Cilji VI dela
3. LDN
 
1. Pogoji za ravnatelja.
2. Kako poteka delo v učnih skupinah?

Ne zameri, če se česa ne spomniš.
 
Opravljala sem za OŠ - razredni pouk

Katere učbenike uporabljamo v OŠ, kdo jih potrdi?
Kdo sestavi in kdo potrdi LDN?
Cilji vzgoje in izobraževanja

Prijazen gospod, tako da brez skrbi in srečno! :)
 
1. Opiši sestavo sveta šole.
2. Šola v naravi.
3. Prepoved sklepanja delovnega razmerja.

Prijazen gospod. :)

Področje: športna vzgoja
 
Podrocje RP.
Gospod je zelo prijazen :)
1. Avtonomija solskega prostora.
2. Kaj je zapisano v vzgojnem nacrtu nase sole. (Poleg postopka kaznovanja tudi nagrajevanje, pohvale.)
3. Se ne spomnim :/
 
Podrocje RP.
Gospod je zelo prijazen :)
1. Avtonomija solskega prostora.
2. Kaj je zapisano v vzgojnem nacrtu nase sole. (Poleg postopka kaznovanja tudi nagrajevanje, pohvale.)
3. Se ne spomnim :/
 
Pozdravljeni! :) Moja vprašanja pri gospodu Žunu so bila naslednja:
- Pogoji za ravnatelja
- Sistematizacija delovnih mest (želel je slišat samo to, da sistematizacijo pripravlja ravnatelj skupaj s šolski upravo, sistematizacijo pa potrdi MINISTRSTVO - sam ravnatelj ne more tega potrdit!)

Mislim, da mi je zastavil samo dva vprašanja, ne morem se spomnit tretjega sem bila preveč v "afektu" :D
Prijazen zelo, se strinjam z vsemi predhodno napisanimi izjavami :)
 
1. Svet šole (sestava). Razlika s srednjo šolo (vključeni tudi dijaki)
2. Šola v naravi
3. Kdo ne sme delati v šoli?
 
Žun 6.7.2017

Se strinjam, da je zelo prijazen gospod.

Vprašal me je:
1. Kako se financira javna šola
2. Kdaj lahko učitelj izkoristi dopust in koliko ga imamo (osnova plus dodatku)
3. Šolski red (sem kar na primeru naše šole opisala in je bilo ok)
 
dr. Štefan Žun (predsednik komisije): Prijazen in zelo spoštljiv; zelo je pozoren med odgovarjanjem predhodniku (posluša odgovore glede ustave); med odgovarjanjem ugotavlja, ali si se veliko učil (mene je na koncu tudi vprašal, koliko časa sem se učila, saj se mu je zdelo, da veliko vem).


1. Avtonomija šole.
2. Vaše naloge v šoli (delo učitelja, kaj zajema).
 
13. 7. 2017, g. Štefan Žun (bil je namesto gospe Barbke Kresal Sterniša):
1. Kdo je lahko ravnatelj?
2. Kdo odloča o zaposlitvah oz. novih delovnih mestih javnih delavcev oz. učiteljev?
3. Diferenciacija (notranja, zunanja, fleksibilna)
Prijeten gospod, pomaga s podvprašanji.
Srečno!
 
1. Kdo lahko ustanovi javne osnovne šole in vrtce? Kdo pa javne OŠ s prilagojenim programom?
Lokalna skupnost ali država. Na narodno mešanih območjih pa še samoupravna narodna skupnost kot soustanovitelj. OŠ s PP prav tako. Tukaj me je nekaj hotel nahecati, da je še nekdo, pa se nisem dala.
2. Učna obveznost v OŠ
Po triletjih 24, 26, 30. Narodno mešana območja 26, 28, 32. Komentiral, da ja, to je veliko in zakaj? Zaradi obveznih izbirnih predmetov.
3. Ali lahko učitelj napreduje? Kako?
Lahko. In sicer v plačne razrede ali v nazive. V plačne razrede napreduje glede na ocenjevanje, ki ga opravi ravnatelj (načeloma enkrat letno). Ko ima zadostno število točk, napreduje. Napreduje lahko vsake 3 leta za 1 ali 2 plačna razreda. Nato sem naštela nazive, v katere lahko napreduješ: mentor, svetnik, svetovalec in da so za vsakega posebni pogoji. Če napreduješ v naziv, napreduješ tudi v plačnem razredu (če napredovanja niso zamrznjena zaradi varčevalnih ukrepov). To vse sem sama povedala, on ni nič komentiral.
4. Koliko dni vam pripada za nadaljnje izobraževanje?
Najmanj 5 dni na šolsko leto.

Gospod Žun deluje zelo uradno, resno, hladno. Bil je predsednik moje komisije. Pozorno posluša in spremlja, malo me je hotel zmesti. Kar pogumno in pokažite, da znate, pa bo šlo.
 
Svet sole.
Sola v naravi.
Avtonomija solskega prostora.
Super oseba, pozitiven in ne komplicira.
 
svet staršev
avtonomija šolskega prostora
vzgonji načrt - kaj vse je not napisano.
G. Žun je izredno prijazen. Med spraševanjem sva dvakrat naredila "manjšo debato". Sicer pa sem opravila njegov del izpita v 10 min.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.173
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.274
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
682
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu