ŽUN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŽUN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Kdo ustanavlja javne OŠ? Občine. In srednje? Poklicne država, gimnazije pa lahko tudi država v sodelovanju z mestno občino.
2. Učna obveznost otrok po triadah. 24/26/30

3. se ne spomnim, bom dodala :)
 
Še tretje vprašanje:

Kako je z izobraževanjem in napredovanjem strokovnih delavcev v nazive?

Kar brez razmišljanja sem vprašala, ali misli na povezavo, pa je pokimal, zato sem povedala samo to, da smo se dolžnni izobraževati in da za to dobivamo potrdila s točkami, ki so eden glavnih pogojev za eno in drugo napredovanje. Potem je hotel vedeti samo še, katere nazive poznamo.

Zelo konkretna vprašanja ima g. Žun, ampak se mi zdi zelo korekten.
 
Nazadnje urejeno:
Kdo lahko ustanovi javno osnovno šolo ali vrtec? Kdo na območju narodnih manjšin?

Napredovanja strokovnih delavcev? Pravica do izobraževanja - koliko dni, kdaj se praviloma izkoristi? (pouka prosti dnevi)

Tedenska učna obveznost učencev?
Ali dodatno strokovno delo spada v pouk ali ne?
 
1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Financiranje javne šole.
3. Vzgojni načrt šole.
4. Obveznost učitelja - učna, delovna.
Zelo prijazen!
 
1. Kdo je lahko učitelj in kdo ne?
2. Kakšni učbeniki so dovoljeni v javnih in kakšni v zasebnih šolah?
3. Kaj je LDN (vsebina, kdo ga sprejme ...).
 
1. Tedenska obveznost učencev in pravice učencev.
2. Strokovni organi šole.
3. Ali bi otroka postavili ven iz razreda oziroma ven iz šole?
 
Kdo je lahko ravnatelj,ali je lahko nekdo, ki nima ravnateljskega izpita? (ja, če ga naredi v roku enega leta)
 
1. Ravnatelj. (vse)
2. Poklicna matura (kdo. kako. praktično vse ...)
3. napredovanje v nazive (vse)

Gospod deluje strogo, vendar se ob pravilnih odgovorih omehča, zatorej se je potrebno tudi kaj učiti.:sick:
 
Zelo prijazen gospod
Kako je sestavljen svet šole? Kaj je drugače pri OŠ? ni dijakov
Koliko je rokov za (splošno) maturo? 2
ostalih vprašanje se pa ne morem spomniti...jih sporočim ko se spomnim
 
Kdo sprejema učbeniške komplete?
Kako je s tem v zasebnih šolah?
Ali je šolanje v osnovni šoli obvezno?
Iz katerih žepov se financira šolstvo v osnovni šoli?
Kdo financira srednje šole in ali je šolanje v srednji šoli obvezno?
 
Štefan Žun – pri njem je treba kar dobro znati. Mene je večkrat hotel zmesti – npr. ko sem že vse povedala (npr. da je za napredovanje v plačne razrede potrebno imeti zadostno število točk iz treh ocen delovne uspešnosti), je vprašal: »In kaj še? Kaj je še treba?« Ko sem odgovorila, da nič, da samo to, je bilo OK.

1. Ustanavljanje javnih šol – kdo je lahko ustanovitelj oš, sš, gimnazije (tudi tu je hotel vedeti, kdo je poleg lokalne skupnosti še lahko ustanovitelj javne oš – ko sem rekla, da samo lok. skupnost, občina, je bil zadovoljen)

2. Napredovanje in nadaljnje izobraževanje – pogoji (strok. delavci z izobraževanji pridobivajo točke, ki so eden od pogojev za napred. v nazive; napred. v plačne razrede)

3. Tedenska učna obremenitev učencev (24-26-30)
 
1. Sestava sveta šole
2. Kdo na področju vzgoje in izobraževanja ne more skleniti delovnega razmerja?
3. Pogoji za pristop k maturi
 
Kdo je lahko ravnatelj? Ali je lahko imenovan brez ravnateljskega izpita?
Sistematizacija delovnih mest? Kdo jo določa, sprejme?
Matura - v koliko rokih se opravlja in koliko rokov je?
Delovna in učna obveza strokovnih delavcev v gimnazijah, specifično za mojo stroko (ŠVZ), v urah?
 
1. Pravica učenca do obiskovanja pouka. Kaj je potrebno zagotoviti, če se ga odstrani od pouka? - Da še vedno doseže učne cilje tiste ure.

2. Strokovni organi v šoli.

3. Avtonomija šolskega prostora

Zelo prijazen gospod. Ni potrebno razlagati na široko.

Srečno.
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Vzgojni načrt šole
3. Kaj spada pod delovno obveznost učitelja

Prijazen, brez podvprašanj samo poslušal, SREČNO :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.173
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.273
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
736
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
681
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu