ŽUN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŽUN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. S katerim predpisom se urejajo prosta delovna mesta (akt o sistemizaciji), kdo ga pripravi (ravnatelj), kdo ga potrdi (ministrstvo).
2. Pogoji za ravnatelja. Ali je ravnateljski izpit nujen? Ali je lahko solski knjiznicar ravnatelj (da, ker izpolnjuje pogoje za strokovnega delavca - se mi zdi da je odgovor)?

Korekten in prijazen izprasevalec. Zastavlja kratka vprasanja (rad ima ZOFVI). Ce ves, lahko zakljucis v 3 minutah.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Področje: razredni pouk

Vprašanja:
1) Cilji vzgoje in izobraževanja.
2) LDN: kdo ga pripravi, kdo ga sprejme in do kdaj ga mora sprejeti.
3) ? - se ne spomnim, oz. ga mogoče sploh ni bilo :)

Srečno!
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Vzgojni načrt - katera poglavja vsebuje
3. Delovna obveznost učitelja
 
1. Katere učbenike lahko uporabljamo v šoli? (Samo potrjene.)
2. Kdo spiše LDN in kdo ga potrdi? (Spiše ga ravnatelj skupaj s strokovnimi aktivi, potrdi pa ga Svet zavoda.)
Podvprašanje: Je kakšen rok do kdaj morajo to urediti? (Ja, do konca septembra vsako leto.)
3. Našteti nekaj ciljev vzgoje in izobraževanja.

Področje: OŠ (DKE), prof. teologije in filozofije
Zelo prijazen gospod. Ne komplicira. Kljub maski sem čutila nasmešek, pozitivno energijo.
 
Področje predmetna stopnja.
Zelo prijazen in korekten izpraševalec, človeški in nasmejan.
1. Kdo ustanavlja osnovne in srednje šole.?(Sem naštela, nato me je vprašal, če lahko še kdo ustanavlja osnovne šole, pa sem povedala, da navadne osnovne šole le lokalna skupnost, vzgojne domove pa država. In me je potem vprašal katera je taka ustanova v naši regiji)
2. Učna tedenska obveza za učence. (Sem naštela vse, povedala tudi kako je na območjih z narodnimi manjšinami in dodala da se lahko tudi poveča za 2 uri - je samo kimal.)
3. Napredovanja (Sem omenila točkovanje in nazive, nato je nekako vprašal ali je napredovanje v nazive povezano z napredovanjem v plačilne razrede in sem povedala, da ko napreduješ v naziv napreduješ tudi v plačilne razrede.)

Vsem veliko sreče in pogumno!:)
 
1. Strokovni organi šole - samo našteti.
2. Izvajalci izobraževalnih ustanov - od vrtca do izobraževanja za odrasle.
3. Ali lahko otroka pošljemo iz razreda?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.252
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
95
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
161
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
804
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
739
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.353
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.491

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu