ZOBEC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ZOBEC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

(glej naslednje prispevke)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zelo prijazna, išče razumevanje in s podvprašanji pomaga do bistva oz. odgovora. grin.gif

1. Delovna in učna obveznost učitelja
2. Svet šole
3. Napredovanja v nazive

vprašanja, ki jih je postavila kandidatom pred mano

- vzgojni ukrepi
- ocenjevanja
- avtonomija šolskega prostora
- šolski koledar
- šolska inšpekcija
- učbeniki
- (nisem prepričan JC_thinking.gif ) naštej državne šolske centre, kjer je kandidatka naštela centr za splošno izobraževanje, poklicno in strokovno, za izobraževanje odraslih, državni izpitni center

JC_ThankYou.gif
 
Se strinjam z vsem, kar o gospe Zobec že piše. Zelo prijazna, nasmejana, pomaga s podvprašanji, če se vmes malce zalomi ...

Delala sem za področje srednjih šol - gimnazije.

1. Javno veljavni programi. Tukaj sem najprej rekla, da jih določa strokovni svet, a jih ne! Samo predlaga jih, določa pa jih minister. Potem pa sem sama nadaljevala s tem, kako so setavljeni, malo povedala, kaj je v splošnem in kaj v posebnem delu in je bilo v redu. Pa sama je še dodala, da morajo biti sprejeti 6 mesecev pred začetkom, drugače so težave. na to se nisem sama spomnila.

2. Ocenjevanje, kako ocenjujemo. Povedala sem, da imamo pisno in ustno preverjanje znanje. Poleg tega pa še seminarske naloge, raziskovalne naloge, v srednjih strokovnih šolah tudi praktični del, kjer učenci izdelajo določene izdelke pod vodstvom mentorja ... Vprašala me je naprej, če so ustni deli tudi obvezni, če je to kakšno pravili in sem rekla, da je obvezna vsaj ena ustna ocena na leto. Potem jo je zanimalo, zakaj so ustni izpiti sploh potrebni. Malo sem napletala po svoje, ona pa je želela slišati predvsem to, da so eni učenci boljši pri govornem izražanju, pišejo pa slabše ...

3. Šolski koledar. Povedala sem, da obstaja pravilnik o šolskem koledarju, da ga določi minister ter da določa trajanje pouka, počitnice, ocenjevalna obdobja, itd. Vprašala me je, katera sprememba tega pravilnika je lani tako razburkala javnost pa sem pozabila, da so bile to zimske počitnice za vse regije v istem tednu. nato me je vprašala še, koliko izpitnih obdobij je, in sem rekla, da 2. Da pa jih je lahko tudi več, če se tako odloči učiteljski zbor.
 
Odg: Izpraševalec: ZOBEC

Zelo prijazna gospa :). Pri meni je bila predsednica komisije in je res lepo vodila vse skupaj. Zelo sproščeno, smo se pogovorili tudi o moji matični šoli, o karanteni zaradi učenja, itd. :D. Če kaj ne znaš, pomaga, daje podvprašanja, res fajn no.

Vprašanja (gimnazija):
1. Učbeniki (kdo jih potrjuje, navezava na javno veljavnost, po kolikšnem času se lahko menja učbenik-5 let, kako veš, da je učbenik potrjen).
Nisem vedela za 5 let in kako veš, da je učbenik potrjen, pa mi je povedala.
2. Svet šole (sestava, pristojnosti).
3. Status dijaka (kdaj mu preneha), pogojno napredovanje, ponavljanje letnika (kolikokrat se lahko ponavlja+ izjeme).

Gospa išče razumevanje in rada pove, če kaj ne veš, kar se mi zdi super, sploh če te te stvari res zanimajo :).
 
Odg: Izpraševalec: ZOBEC

1. Svet šole
2. Preverjanje in ocenjevanje znanja
3. Šolska inšpekcija
 
Odg: Izpraševalec: ZOBEC

zelo prijetna in prijazna gospa:)

šolski red(kje zapisan)
ukrepi(vzgojni, alternativni)
 
Solska zakonodaja (prihajam z gimnazije) - Zobec
Kaj je solski svet in kdo ga sestavlja, pristojnosti?
Postopek imenovanja novega ravnatelja.
Ali je lahko v solskem svetu tudi hisnik? Da.
 
Gospa je bila predsednica komisije in je bila zelo prijazna.

1. Strokovni svet šole.
Kdaj je na šoli programski učiteljski zbor?
Kdo sestavlja strokovni svet?

2. Učbeniki. Kdo jih potrjuje, sprejema? Kako vemo, da je učenik veljaven? (Objavljen mora biti sklep.) Koliko časa traja? Kako je z učbeniki v zasebnih šolah? Morajo biti pri vseh predmetih potrjeni učbeniki? (Ne, ni nujno)

3. Napredovanje v nazive.
Kdo, kdaj, zakaj, kdo predlaga, ali je naziv trajen.
(Poleg ravnatelja, lahko sebe predlagam tudi sama!)

Gospa je prijazna in išče znanje. Če vidi da znaš, pomaga in ni problema. Pri vseh treh vprašanjih nisem vedela celotnih odgovorov, vendar je pomagala in me dopolnjevala. Tako da, strah je odveč :P Pa srečno!
 
1. Kako - po korakih - teče postopek imenovanja ravnatelja? Ali lahko svet šole potrdi ravnatelja, če napiše minister negativno mnenje?
2. Javno-veljavni programi. Kdo jih sprejema? Kakšno vlogo ima pristojni strokovni svet? Katere informacije najdemo v programu? Katere specifike imajo izobraževalni programi poklicnih in strokovnih šol? Kaj je poklicni standard?
3. V čem je razlika med šolskimi pravili, hišnim redom in Pravilnikom o šolskem redu v srednjih šolah? Kdo sprejme te dokumente?
 
- avtonomija šolskega prostora
- strokovni delavci v gimnaziji
- napredovanje v nazive
 
1) Šolski svet
2) hišni red in šolska pravila (kdo kaj pripravi, vsebina)
3) Kateri so strokovni sveti

Zelo prijazna izpraševalka, želi bistvo in ne komplicira
 
-Šolski koledar
-napredovanje v nazive
-imenovanje novega ravnatelja in vršilca dolžnosti ravnatelja (za koliko časa? 1 leto)
Srečno (y)(y)
 
Gospa pomaga z podvprašanji.
1. Kako je sestavljen izobraževalni program? Opredeli naprej splošni del in posebni del. Kaj vsebuje odprti kurikulum? Kdo sprejme javno veljavni izobraževalni program, kdaj ga mora ministrstvo objaviti?
2. Vse o osebnim izobraževalnim načrtom (kdo, kaj zakaj)
3. Pravilnik o šolskem redu v srednjih šolah, šolska pravila, hišni red.
 
Končno je mimo!!!

Mene so spraševali:

- šolska inšpekcija (pristojnost, ukrepi)
- delovna obveznost, učna obveznost
- vzgojni ukrepi (alternativni in klasični)
 
- status dijaka (kdaj ga dobi, kako napreduje - posebnosti, kdaj zgubi status)
- različni programi srednješolskega izobraževanja (trajanje, zaključek, izobrazba)
- učbeniki

gospa je bila zelo prijazna in sproščena
 
Gospa Zobec

* Sprejem programov (kdo, kdo da predlog in pogoji za sprejetje)
* Kaj pomeni, da so pri nas učenci vpisani pod enakimi pogoji. (To je mišleno načelo vzajemnosti in to ...)
* Evidence (Začela sem naštevati, pa me je ustavila pri evidenci, ki jo vodi svetovalna delovka. Tu me je še vprašala, zakaj je ta evidenca posebna. ODG: ker se jo vodi kot tajen dokument)

Zelo prijazna. Pomaga, če te malo zanese. Želi pa vedeti, da veš zakaj se gre.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
586
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.037

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu