ŽNIDAR KADUNC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŽNIDAR KADUNC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Področje: vrtec

1. Ločila (podrobneje pomišljaj in vezaj)
2. Razlika med naglasom in poudarkom
3. Pedagoški govor

En, dva, tri konec. Če vidi, da znaš se hitro zahvali. Prijazna in pomaga s podvprašanji. Srečno!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdavljeni,
uspešno sem opravila strokovni izpit. Področje: učiteljica razrednega pouka.
Tega dela me je bilo najbolj strah. Za piko na i, so mi zamenjali komisijo (prav pri slovenščini). Na koncu sem bila presrečna, da se je to zgodilo. Gospa je zelo pomirjajoča, kima, te usmerja. Če vidiš, da znaš te prekine in nadaljuje s spraševanjem. Vse je potekalo precej hitro.
1. Slovenščina kot učno načelo.
2. Zemeljepisna lastna imena. Delitev, pravila pri zapisovanju večbesednih zemljepisnih imen, primeri (tudi za izjeme).
3. Delitev besed. Primeri, pravila (poudarek pri deljenju besed z mersko enoto).
Srečno!!!!!
 
Zelo prijazna in prijetna gospa.
- Zakaj v vrtcu uporabljamo knjižni jezik?
- Predlog K/H
- Kateri izraz je pravilen: domi/domovi, z otroci/z otroki, pri otrocih/pri otrokih.
- Miha Novak. Kako rečemo če ga ni? (še nekaj primerov imen)

Vso srečo!:)
 
Pomočnica vzgojiteljice:

1. Jezikovni priročniki - podrobneje slovenski pravopis
2. Glasoslovje - soglasniki, samoglasniki - delitev in kateri so
3. Deljenje besed
 
Strokovni izpit sem opravljala za vzgojiteljico:
1. Kaj so stvarna lastan imena, naštej nekaj
2. uporaba in vrsta ločil (povej kakšno ločilo je klicaj, kakšno oklepaj, ...)
3. Kaj veš o sestavi SSKJ-ja, kako se razlikuje s slovenskim pravopisom? Kje bi poiskala besedo Preddvor (pavopis)?
 
10.5.
Strokovni izpit za pomocnika vzgojitelja

Glasovne prvine govora
Jezikoslovni prirocniki
Slovar-kako so razvrscena gesla, poimenuj dele gesla, slovnica-poglavja, kdo jo je napisal
 
SLOVENŠČINA:
- Predlog K/H.
- V učni pripravi sem imela napisano besedo ''gajica''. O tem me je veliko spraševala. Kakšno pisavi imajo Angleži? Kašno Hrvatje? V kakšno vrsto pisave sodi naša pisava? Kakšno pisavo smo imeli pred gajico?
- Nekaj o Prešernu je bilo in o njegovih Poezijah in o Bleiweisu.
- Še eno daljše vprašanje je bilo, pa se ga ne spomnim ....

Komisija se mi je zamenjala tik pred izpitom.
Vem, da je bil nekdo pred menoj vprašan priredja in podredja. Vse, našteti, primere, besede po katerih prepoznaš za kakšno priredje/podredje gre.

Zelo prijazna gospa, se večkrat nasmehne. :) Srečno vsem.
 
Področje SŠ:
Kaj so lastna imena in kako jih zapišemo, nekaj primerov.
Jezik kot učno načelo. Kot učitelj tujega jezika kje še uporabljam to načelo (pri pouku, primerjava med jeziki).
 
Izpraševalka: ga. Vesna Žnidar (11. 1. 2023)
1. Kaj je učno načelo?
2. Ker imam tudi modul za poučevanje angleščine: Ali lahko to načelo prenesemo tudi na poučevanje angleščine? Opišite.
3. Zemljepisna lastna imena (naselbinska, nenaselbinska - izjeme tudi)

Prijazna gospa, pomaga s podvprašanji. Srečno!
 
Žnidar (11. 1. 2023)
1. Kakšno ločilo je pika, kdaj jo uporabljamo skladenjsko in neskladenjsko. Kako bi napisala današnji datum (želela je slišati pike, presledke in da januar napišemo 1. in ne 01).
2. Stvarna lastna imena, kako pišemo, primeri. Kako bi napisala Maček Muri?
3. Pedagoški govor. Na kaj moramo biti pozorni, če prihajamo iz narečnih skupin.
Prijazna, prijetna, hitro zadovoljna z odgovori.
 
Pomočnica vzgojiteljice:
1. Socialne zvrsti: opiši knjižni zborni jezik ter knjižni pogovorni jezik-razlike med njima
2. Ali lahko v vrtcu uporabljamo neknjižni jezik? Zakaj ne?
3. Kako delimo besede?
4. Sklanjanje v rodilniku ednine: Marko, Nives, Franci
 
1. Zemljepisna lastna imena + definicije
2. Pedagoški govor + na kaj moramo biti pozorni Štajerci
3. Predlog s/z
 
7. 11. 2023, področje OŠ

1. Kaj so stvarna lastna imena in kako jih pišemo?

2. Vidne prvine govora.

3. Kaj je S. Pravopis (katera dva dela) in naštej poglavja v Pravilih.
 
11. 7. 2023 (magistrica profesorica razrednega pouka)

Vejica.

Pedagoški govor (Kaj je, delitev + razložit spoznavni in odnosni pedagoški govor.)

Razlika med povedjo in stavkom.

Naštej glasove slovenskega jezika + izgovorjava samoglasnikov.

Čeprav sem se zelo trudila s slovnično izgovorjavo, ni bila povsem zadovoljna, saj učitelji predstavljamo vzor učencem. Zelo strokovna. Drugače pa prijazna, tudi pomaga.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
9
Ogledi
712
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 11. jul 2023 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
1.050
Ustava (Šoštarec) - kdo je izvrsilna oblast, - predcednik vlade vse, - izrazanje mnenja...
Odgovori
1
Ogledi
721
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 9. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
741
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu