ŽGUR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŽGUR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Področje Osnovna šola
1. Najpomebnejši dokument v OŠ (letni delovni načrt LDN)
Podvprašanja: kaj je v njem, kdo ga predlaga, kdo ga potrdi)
2. Vaša učna obveza(22 ur)
Podvprašanja: Ali vam lahko učno obvezo povečajo (kdo-ravnatelj, za koliko ur-največ 5, ali vam jo lahko znižajo za koliko ur? DA-3)
3. Strokovni delavci v OŠ
Podvprašanje: Kaj morajo imeti (primerno stopnjo izobrazbe in smeri- pedagoško)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Razredni pouk:
1. Individualiziran program - vse
2. Program za nadarjene učence - vse
3. Svet zavoda

Torej pozor, učitelji razrednega pouka se morajo "napiflati" tako ZOFVI, ZOsn, Šolsko inšpekcijo, kot tudi področje pod točko d) Vzgoja in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami.
 
Področje osnovne šole

1. Kateri učenci so upravičeni do DSP in kdo jih lahko poučuje?
2. Razširjen program osnovne šole.
3. Ali spada šola v naravi v obvezen ali razširjen program OŠ? Kaj mora šola zagotoviti otrokom, ki se ne udeležijo šole v naravi?
 
Uradni jezik.
Ali lahko skupina slovencev, ki živi v tujini ima pouk v slovenščini?
V katerem jeziku bo tujec opravljal OŠ pri nas? Ali lahko dobi kakšno pomoč?
Ocenjevanje v OŠ, v OŠ z nižjim standardom in v posebnih programih? Kaj se zgodi z otrokom, ki se ga prešola v OŠ s prilagojenim izvajanjem in dsp? Kako se ga ocenjuje (po katerem programu)?
Svet šole (Kdo, predstojnosti?) Če bi odločali o nadstandardnem programu, kaj bi lahko vključili v pouk?
 
- Individualiziran program + DSP
- Strokovni svetovi RS (kateri so, njihove pristojnosti in kdo jih ustanovi?)
- Ali se lahko učitelju poveča obveza? (kdo lahko to odloči, za koliko ur se lahko poveča/zmanjša, zakaj?)
 
Letni delovni načrt - kdo ga sprejme, kdo pomaga pri sestavljanju in kaj je v njem.
Katere so osebe s PP?
Katere osebe s PP se vključijo v redno in katere v prilagojeno OŠ?
Kaj je v IP-ju?
 
Žgur, 31. 5. 2017

1. LDN (kaj vsebuje, do kdaj najkasneje ga je potrebno potrdit, kdo ga napiše, kdo ga potrdi, kdo poda mnenje, ali sta vzgojni načrt in pravila šolskega reda del LDN)
2. Učna obveznost učiteljev (razlika med učno in delovno obveznostjo, učna obveznost učiteljev OPB, učiteljev, DSP in vzgojiteljev v vrtcu)

Prijazna gospa!
 
Da dodam še moja vprašanja - namreč spraševalci so se pri meni držali svojih "prioritet" ;)

Dr.Žgur pri meni sicer ni bila predvidena, očitno se je sestava komisije pred izpitom spremenila.
Ker sem SRP (delam na OŠ, kjer izvajam DSP) sem imela sledeča vprašanja:
1. Naštej skupine otrok s PP, katera skupina je bila dodana nazadnje, kje so opredeljeni (v zakonu o usmerjanju)
2. DSP - kaj je to, čemu služi, kdo lahko izvaja, komu je namenjena
3. IP - kaj je to, kaj vse mora vsebovati, kdo ga sestavi oz. pri tem sodeluje, kaj določa...
 
Erna Žgur, 11. 7. 2017

1. začeli sva s programom za nadarjene učence, nato sva nadaljevali z individualiziranim programom (kaj vsebuje, za koga se ga naredi, kdo so učenci s posebnimi potrebami,...)
2. učna obveznost: ali se lahko poveča/zmanjša, kdaj, zakaj, za koliko, kdo jo lahko določi in s kakšnim razlogom
 
Moja vprašanja:
1. Program OŠ (kako se deli kaj spada v obvezni in kaj v razširjen prog.)
2. Nadarjeni učenci in tisti z učnimi težavami (torej dodatni in dopolnilni pouk) in ker sem iz glasbenega področja, kako bi nadarjenega učenca prepoznala v svojem razredu pri pouku glasbe.
3. Napredovanje strokovnih delavcev (v katere nazive in kdo vse lahko napreduje poleg učitelja - tudi ravnatelj, pomočnik ravnatelja, svetovalni delavci in knjižnjičar)

Ful prijazna, z njo se lahko sproščeno pogovarjaš
 
Moja vprašanja:
1. Program OŠ (kako se deli kaj spada v obvezni in kaj v razširjen prog.)
2. Nadarjeni učenci in tisti z učnimi težavami (torej dodatni in dopolnilni pouk) in ker sem iz glasbenega področja, kako bi nadarjenega učenca prepoznala v svojem razredu pri pouku glasbe.
3. Napredovanje strokovnih delavcev (v katere nazive in kdo vse lahko napreduje poleg učitelja - tudi ravnatelj, pomočnik ravnatelja, svetovalni delavci in knjižnjičar)

Ful prijazna, z njo se lahko sproščeno pogovarjaš
 
Vprašanja: - odlog šolanja, kdo ga predlaga? Ali je lahko odlog med letom, da, na pobudo ravnatelja (kdo je v komisiji).. Komu se lahko starši pritožijo (pritožbeni komisiji),
- ocenjevanje v OŠ, pri svojem predmetu, kako se ocenjuje OPP (opisno, glede na odločbo- poseben program), katere programe izobraževanja za otroke s PP poznamo?
- publikacija šole, ali mora biti v tiskani obliki (ni nujno), kaj vse najdemo na spletni strani predstavitev šole, čimveč (ne pozabiti akta o ustanovitvi)
- vzgojni načrt šole (pravila šolskega reda)
srečno...
 
učiteljica razrednega pouka (zagovor 9. 1. 2018)

1. svet staršev, pristojnosti
2. šolski okoliš in kako je povezan vpis s šolskim okolišem
3. program osnovnošolskega izobraževanja (obvezni in razširjeni program)

Veliko sreče vsem :)
 
1. Ocenjevanje po razredih.
2. Obveščanje o uspehu.
3. Šolski okoliš v povezavi z vpisom.
 
Pozdravljeni,
v torek 20 .3. 2018 sem opravljala izpit pri gospe Žgur.
Je zelo prijazna, nasmejana in pomaga s podvprašanji.

Moja vprašanja so bila:
1. Hišni red,
2. ustanovitev šole,
3. razlike med javno in zasebno OŠ.

Upam, da vam bo kaj v pomoč. :)
Uspelo vam bo ;)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.035

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu