ŽGANK MEŽA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŽGANK MEŽA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pridružen
30. nov 2010
Prispevki
2
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:


1. drug tuj jezik kot obvezen predmet
2. financiranje šole:najprej nasplošno, kdo plača elektriko, kdo plača učbeniški sklad, kdo plača učiteljem učne pripomočke, kdo plača ekskurzije (obvezne, neobvezne), kdo plača uvajanje tujega jezika v 3.r.
3. diferenciacija
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Hišni red in znotraj tega: zakaj je pomembno, da šola določi/omeji šolski prostor? Ker so različni normativi za število učencev v šoli/šolskem prostoru ali če jih peljemo izven.
2. Ponavljanje
3. Financiranje
 
Vprašanja 24.10.2011
svet staršev,
izbirni predmeti,
financiranje OŠ.
Zelo prijazna gospa in pomaga.
 
24.10.
- učna in delovna obveznost učitelja (obe opisat, podrobno pa učno obveznost: koliko ur kdo);
- financiranje OŠ;
- šolski koledar.

super gospa, hoče osnove in ne vrta...
 
- Svet staršev
- Učna in delovna obveznost
- Preverjanje in ocenjevanje ter ugovor na oceno
 
-Letni delovni načrt (kdo ga potrdi, kdo zapiše, kaj je učiteljski zbor, svet šole itd.)
-Razširjeni program, ocenjevanje in preverjanje
-Diferencijacije
 
Danes, 23. 1., sem dobil naslednja vprašanja:
1. delovna in učna obveznost (podrobneje učna obveznost, koliko učitelji, OPB, JV)
2. šolska ekskurzija (kdo jo organizira, normativi za spremstvo, normativi za plavalni tečaj (plavalci in neplavalci))
3. šolski koledar (kdo ga sprejme, kaj vse je v njem)

Kot je bilo že napisano: super gospa, pričakuje pregledno znanje. Postavlja pa res sama uporabna vprašanja.
 
Odg: Izpraševalec: ŽGANK MEŽA

- Obvezni del predmetnika (obvezni predmeti, obvezni izbirni, razrednikova ura). Malo več o obveznih izbirnih (jaz sem anglist, tako da me je za prvi in drug tuj jezik spraševala).
- delovna in učna obveznost (kaj je katero, kakšna je učna za posamezne skupine (v razredu, OPB, jutranje varstvo).
- Financiranje v šoli (kaj ma država, kaj ma občina in kaj je iz sklada (potem pa še, kdo upravlja sklad).

Prijazna gospa, sprašuje življenske stvari, ne vrta. Upam, da pomaga. Srečno :)
 
Odg: Izpraševalec: ŽGANK MEŽA

Jaz sem imela včeraj ponovni izpit. Za tiste, ki boste šli drugič naj povem, da niso imeli s sabo zapisnika od prvega izpita in zato me tudi niso spraševali nič istega. Tudi komisija je bila drugačna kot prvič.
Vprašanja za zakonodajo (ga. Žgank Meža): 1.normativi (ekskurzija, smučanje, plavanje) 2. šolska publikacija (kaj je v njej in kakšna novost je letos glede publikacije - lahko je izdana samo v elektronski obliki, ni potrebno v tiskani) in 3. LDN (povedat sem morala kar vem o njem - kdo ga sprejme, kdo predlaga, kaj zajema)

Gospa je res strašansko prijazna, nasmejana in mene je tudi ustavila vmes. Sicer pa išče znanje in pomaga. Jaz za publikacijo nisem vedela in me je napeljala tako daleč, da sem pravilno odgovorila.

Srečno vsem!
 
Odg: Izpraševalec: ŽGANK MEŽA

1. Izbirni predmeti (koliko ur jih lahko izberejo učenci, katere mora šola obvezno ponuditi, kateri so z mojega področja)
2. LDN (sem morala kar sama govoriti)
3. Svet staršev (zopet sem morala sama govoriti)
LP
 
Odg: Izpraševalec: ŽGANK MEŽA

Vprašanja 4.4.2013:

- Kaj je in kaj vsebuje ustanovitveni akt šole?
- Javnost ocenjevanja - razloži!
- Kaj so naloge učiteljskega zbora?

Meni ni nič kaj dosti pomagala, ampak je vseeno šlo...... ;)
 
Odg: Izpraševalec: ŽGANK MEŽA

1. Izbirni predmeti (podvprašanje: Kaj pa če se na posamezni predmet prijavi premalo učencev??
2. LDN
3. Dopolnilni in dodatni pouk

Super gospa, nasmejana, ti kima, res fajna. ;) Ampak je pa fajn, če prosto govoriš
 
Odg: Izpraševalec: ŽGANK MEŽA

1. Delovna in učna obvezna učitelj.
2. NPZ.
3. Otroci s posebnimi potrebami (DSP, nadarjeni).
 
Odg: Izpraševalec: ŽGANK MEŽA

1. Šolski koledar.
2. NPZ.
3. Ocenjevanje.

Super gospa, nasmejana, prijazna, pomaga, res super! Kar pogumno.
 
1. ocenjevanje znanja, koliko ocen morajo učenci pridobiti pri predmetu, ki ga imajo največ dve uri/teden, več kot dve uri/teden, da ne sme biti večina ocen pridobljena iz pisnih izdelkov
2. vzgojni načrt
3. delovna in učna obveznost učitelja (učna obveznost učitelja, učitelja slavista, učitelja v bolnišničnih oddelkih, laboranta, OPB, jutranjem varstvu)
Kaj še spada v učiteljevo obvezo? Sprotne priprave, letne priprave, priprave na tekmovanja, priprava pripomočkov, kulturne prireditve,...
 
Izpraševalka ga.Žgank Meža

1. Normativi za ekskurzije, plavanje, smučanje, kolesarjenje
2. Ali so normativi v šoli in na ekskurzijah enaki? NE
3. Kaj določa razliko? (šolski prostor so drugačni normativi kot zunaj prostora oz. območja šole)
4. Kje je zapisan šolski prostor? HIŠNI RED
5. financiranje OŠ (javna sredstva in sredstva občin- podrobno)

Zelo vredu gospa.
Pomaga in usmerja:)
 
1. Ne vem točno, kakšno je bilo vprašanje, odgovor je bil vzgojni načrt, ki sem ga morala opisati. Kdo ga sprejme? Kdo daje mnenje o njem? Kaj je zapisano v ind. načrtu?
2. LDN

Če se zmedeš, ti gospa pomaga s primerom in te s tem usmeri.
Je prijazna, sproščena. (y)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu