Zdaj pa ti dobi zaposlitev

Trenutno berete:
Zdaj pa ti dobi zaposlitev

Pridružen
9. nov 2012
Prispevki
75
Pozdravljeni!

Zelo me veseli tale novi sistem - Prva zaposlitev na področju VIZ. Ker smo mnogi spet izviseli. Recimo mi z delovnimi izkušnjami, stari nad 30 let. Krasno.
Zdaj so šole navalile in jemljejo noter kader, brez katerega so bile prej več let (ker niso smeli zaposlovati) in bodo zdaj zafilali vse luknje novinci.

Jaz naj pa crknem doma, ali kaj?

Ja, mečem puško v koruzo - in to zavestno.

Cufek
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

:( vem ja nisi edini..jaz se bom prijavila za Working holidays viso za tujino samo bi morala vsaj še 1 leto tu oddelati ker
odhod v tujino ni poceni. Ne vem, tukaj to državo komentirat sploh ni več smiselni, saj znoriš. Bom pa pisala v Bruselj in našim organom ter v medije, da jim povem kaj si mislim o tej državi. Vse ob svojem času.
 
Zdravo Cufek,
tudi jaz se počutim podobno kot ti, čeprav sem še pod 30. Že zdaj je bilo skoraj nemogoče dobit službo v VIZ, s tem razpisom pa pa so naredili križ, kar se mene tiče. Še ne dolgo nazaj je veljalo naredi strokovnega, brez njega ne moreš dobit službe. Zdaj pa službe ne moreš dobit, če ga imaš. Imam občutek, da gremo mi s strokovnim lepo počasi v pozabo s strani šol... Je pa jasno, da je bil ta razpis na kožo pisan poznanstvom. Tisti, ki nikogar ne poznajo v višjih krogih šole pa si lahko tudi svoj nadpovprečen uspeh nekam vtaknejo/mo...

Tudi jaz ne vidim tu prav nič več pozitivnega...

Lp
 
Mene zanima, kako je s tem razpisom, delovna mesta so razpisana do 31. novembra, pa čeprav v razpisu piše, da mora šola zagotoviti zaposlitev po tem. Bodo šole sankcionirane, če ne bo prostega delovnega mesta? Ker nekateri ne razpišejo projektnega delovnega mesta prav zaradi strahu, kaj po 31. novembru ...
 
iz MIZŠ

Spoštovani,

V okviru sklenjene pogodbe o zaposlitvi imate vse pravice in obveznosti, ki izhajajo iz delovnega razmerja. Kako bi morebitna odpoved vplivala na izvajanje projekta in na obveznosti v skladu s pogodbo o sofinanciranju projekta bi se presojalo v vsakem posamičnem primeru posebej. V primeru neupravičenega odstopa od pogodbenih obveznosti se zahteva vračanje neupravičeno prejetih sredstev.
 
Ja, ampak vsi pišejo v razpisih samo do 31. 11. No, jaz tako imam strokovca, ne pride zame v poštev, ampak mi je pa vse skupaj "zanimivo".
 
Z MIZŠ so podali odgovor, da lahko v sami objavi na ZRSZ napišejo da gre za 8 mesečno zaposlitev, vendar je šola/zavod dolžan podaljšati pogodbo vsaj za polovični delovni čas do 30. 6. 2017. Tudi v prijavnem obrazcu mora šola to obklukati, da se zavezuje k 2. zaposlitvi, torej med 1. 12. 2016 in 30. 6. 2017...
 
Aha, to je pa potem drugo:) Jaz želim vsem, da bi prišli do pripravništva, nam s strokovcem pa tudi, da dobimo kje priložnost:)
 
Za mene je ta projekt samo blefiranje. Ustrezam pogojem saj sem pod 29let in brez strokovnega izpita. Ampak ker prihajam iz dvojezičnega območja, Lendave, je pogoj znanje madžarskega jezika. Govorim ga, vendar pa nimam papirja, ki to določa saj se ga v srednji šoli nisem učila, ampak samo v osnovni. Ravnateljica Lendavskega vrtca je hotela pristopit z mano v projekt ampak sem za njih neustrezna kandidatka glih zaradi tega papirja, ki bi dokazoval da mi jezik ni tuj. In seveda ne bo nič iz projekta, ne službe in ne strokovnega izpita. Mislim haalo..pa ne živimo v Sloveniji?
Zelo sem besna nad pogoji, ki nam neomogočajo nobene prihodnosti, ker se ljudje na položajih ne zavedajo naših situacij. Dejansko delanjo norca iz nas. In ja..to je naša "prelepa" Slovenija.
 
No pa da še sama napišem svoje izkušnje...
Stara sem 25 let, magistrirala sem 2 tedna po zadnjem razpisu klasičnega volonterskega pripravništva, prej ni šlo, ker je bila mentorica na dopustu... Pa da ne bo pomote, nisem imela nobenega absolventa, vse opravljeno v roku (trajanje študija 5 let).
Ker nimam pravih poznanstev nisem dobila šole, ki bi se prijavila na prvi razpis in niti na tega.
Pošiljam prošnje na vsako zaposlitev od konca šolanja ampak sem VEDNO zavrnjena že v štartu, ker nimam strokovnega izpita. Tako, da pozabljeni ste tako vi s strokovnim in MI brez strokovnega in poznanstev!
Naj vas pa potolažim, da večina šol ni šla v to, teh bogih 90 mest, ki se bodo zapolnila s tem razpisom bi se pa tako ali tako zapolnila z vezami in poznanstvi in vsi mi ne bi prišli zraven.
Žalostna sem, jezna, razočarana in obupana, ker ne vidim več smisla v pošiljanju prošenj, v tratenju časa, živcev...
 
Hvala enako..sve na istem. In mislim da nisve edine. Jaz sem danes pisala na ministrstvo in jim dejansko povedala svoje mnenje in da se ne zavedajo da iz ene glupe ideje grejo v drugo še bolj glupo idejo. Jaz sem že en lep razočarana nad našim vodstvom in v vsem kar se lotijo.
 
:( vem ja nisi edini..jaz se bom prijavila za Working holidays viso za tujino samo bi morala vsaj še 1 leto tu oddelati ker
odhod v tujino ni poceni. Ne vem, tukaj to državo komentirat sploh ni več smiselni, saj znoriš. Bom pa pisala v Bruselj in našim organom ter v medije, da jim povem kaj si mislim o tej državi. Vse ob svojem času.

Na hitro sem poguglala in nič pametnega našla na to temo. Lahko poveš par besed o tem?
 
Tudi jaz sem magistrirala malo po zadnjem volonterskem, brez absolventa...a zdaj nimam nič od tega, stara 25 let in že več kot leto dni čakam na priložnost....
 
Jaz sem malo 'vlekla' študij, diplomirala sicer še po starem, opravila volontersko pripravništvo (mislim, da je bil to predzadnji volonterski razpis) in strokovni izpit. Starejša sem od 30 let, od junija 2014 sem brez zaposlitve, iščem, pošiljam prijave za karkoli. Nad šolstvom sem pa po tem zadnjem razpisu, ki je namenjen začetnikom, popolnoma obupala. Prejšnji teden sem bila sicer na dveh razgovorih za javna dela, a ne iščejo mojih smeri, tako da ni bilo nič iz tega.
 
Dragi sotrpini in sotrpinke!

Tišči me v prsih, ko berem vaša sporočila, izkušnje in misli. Glede na zapisano in nekatere intrene informacije iz določenih šol bo kar držalo, da so ravnatelji tudi tokrat, s tem razpisom, izbrali tiste kandidate/ke, ki so jih sami hoteli (beri veze in poznanstva).

Kaj zdaj? Naj se prekfalificiramo v avtomehanike, kuharje, pečarje, žerjaviste?!

Naše skupno sporočilo MIZŠ:

Imamo lepe in uporabne poklice in želimo priložnost, da jih končno začnemo opravljati!
 
Dragi sotrpini in sotrpinke!

Tišči me v prsih, ko berem vaša sporočila, izkušnje in misli. Glede na zapisano in nekatere intrene informacije iz določenih šol bo kar držalo, da so ravnatelji tudi tokrat, s tem razpisom, izbrali tiste kandidate/ke, ki so jih sami hoteli (beri veze in poznanstva).

Kaj zdaj? Naj se prekfalificiramo v avtomehanike, kuharje, pečarje, žerjaviste?!

Naše skupno sporočilo MIZŠ:

Imamo lepe in uporabne poklice in želimo priložnost, da jih končno začnemo opravljati!
Normalno da so! Oni so tisti, ki diskriminirajo nas ostale. Mi pa brez plače in prihodnosti. Službo s sš pa ne dobiš, ker si " premalo" kvalificiran!
 
Dejstvo je, da je s faksom dobit službo veliko težje kot s poklicno ali tehnično izobrazbo. Tudi prakse imamo mi s faksom veliko manj kot srednješolci v poklicnih šolah. To potrjujejo statistike. Sicer pa sem danes osupnila nad podatkom, ki sem ga zasledila nekje na spletu... torej letno se menda v Slo rodi okoli 20.000 bebijev. Diplomiralo/magistriralo pa nas je leta 2013 ali tu nekje okoli 18.000. Pa saj se ne čudim, da ne dobimo zaposlitve s faksom. Enostavno nas je preveč. Sicer pa saj študirat lahko gre dan danes vsak brez ozira na sposobnosti. Potem pa je tudi v interesu naših fakultet, da je osip čim manjši... in potem smo tu :D
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Dopolnjeni zakon o osnovni šoli (Uradni list RS, št. 87/11 z dne 2. novembra 2011) je...
Odgovori
0
Ogledi
170
  • Članek
Skupina strokovnjakov pripravlja prenovo nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja za...
Odgovori
0
Ogledi
421
  • Članek
Fakultete in univerze po vsem svetu trenutno razglabljajo o politikah, ki bi jih morale...
Odgovori
0
Ogledi
463
  • Članek
Arnesova jesenska konferenca Mreža znanja 2024, ki je potekala med 14. in 16. novembrom 2023, je...
Odgovori
0
Ogledi
105
  • Članek
Monografija Predšolski otrok v digitalni dobi (.pdf) je izšla pri založbi Univerze na...
Odgovori
0
Ogledi
307
  • Članek
Na sprejemu vodstva za visokošolske učiteljice, učitelje in sodelavke, sodelavce v okviru...
Odgovori
0
Ogledi
465
Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
701

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu