Zaposlitev v šolstvu brez strokovnega izpita

Trenutno berete:
Zaposlitev v šolstvu brez strokovnega izpita

Pridružen
4. sep 2013
Prispevki
18
Področje
  1. Osnovna šola
Opažam# da nekateri delate v šolstvu brez strokovnega izpita. Ne razumem kako je to možno. Saj vsi razpisi, ki se zasledijo imajo pogoj opravljen strok.izpit. Prav tako po zakonu enako.
Ali gre za srečo...ni mi jasno, ker se pol sprašujem zakaj nisem že iskala delo v šolstvu, če je temu tako.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ja, tudi jaz sem dobila zaposlitev brez strokovnega izpita (nadomeščanje). Ampak po zakonu lahko, ko gre recimo za nadomeščanje bolniške odsotnosti. Nekateri ravnatelji očitno dajo možnost tudi nam, da lahko vsaj na tak način pridemo do strokovnega izpita. Nekje je treba začet. Jaz sem res imela veliko veliko srečo.
 
A ni pripravništvo namenjeno pripravi na dtrokovni. Zaposlitev je povsem nekaj drugega.
 
A ni pripravništvo namenjeno pripravi na dtrokovni. Zaposlitev je povsem nekaj drugega.
Pripravništvo lahko zdaj dobiš samo preko projekta 1. zaposlitev v VIZ. Ta je 1x letno, možnost dobi približno 90 šol iz vse Slovenije. Letos je recimo bilo za V Slovenijo ma voljo samo 26 mest (če smo iskreni, gre tu pa dejansko skoraj za večino primerov za veze in poznanstva). Torej ... Koliko se nas je lahko obrisalo pod nosom. Skoraj nemogoče je priti dandanes do strokovnega izpita, razen, če ti kak ravnatelj ponudi možnost nadomeščanja.
 
Ravnatelj lahko za nadomeščanje do 1 leta, zaposli tudi učitelja brez strokovnega izpita.
Kar se tiče pripravništva, je to le ena izmed oblik, kako pridobiš ure za pristop k strokovnemu izpitu.
 
Ravnatelj lahko za nadomeščanje do 1 leta, zaposli tudi učitelja brez strokovnega izpita.
Kar se tiče pripravništva, je to le ena izmed oblik, kako pridobiš ure za pristop k strokovnemu izpitu.

A to je kakšen nov zakon? Nekje sem zasledil, da do 3 mesecev nadomescanja bolniske lahko brez strokovnega izpita..
 
Ena možnost je tudi zaposlitev prek javnih del na ljudski univerzi. Tako sem jaz prišla do pogojev za pristop k strokovnemu izpitu.
 
Pozdravljeni,

v začetku junija sem se prijavila na SI, za kar sem prejela odločbo, da je prijava popolna in upala, da pridem na vrsto v juliju, ampak sem žal danes izvedela, da bom razvrščena na SI šele v septembru. Ali morda kdo ve kako je v tem primeru z zaposlitvijo v šoli? Septembra imam namreč možnost, da se zaposlim za kakšno uro na teden v šoli, ampak predvidevam, da brez SI to ni možno, ali pač, glede na to, da bom na vrsti že okrog 15. septembra?

Hvala za odgovor!
 
Dober dan
Mene tudi samo nekaj zanima veliko krat sem sli slišala da eni delajo samo tako in še nimajo strokovnega izpita končanega niti ne nabirajo ur za strokovni izpit (pripravništvo) . Kako je to mogoče nekaterim imajo takšno srečo nekateri pa ne pac moralo bi bit do vseh enakovredno.
 
Delovno razmerje se lahko sklene tudi s kandidatom, ki ne izpolnjuje zahtevanih pogojev (za dobo največ enega leta), če nihče od prijavljenih kandidatov ne izpolnjuje zahtevanh pogojev in je ta zaposlitev potrebna za nemoteno opravljanje dela.
lp
 
Hvala saj ja vem da je v razpisu pisalo nadomescanje- bolniske tako da ce nebi bilo drugega kandidata lahko vzamejo.
 
V katerem primeru se lahko sklene delovno razmerje, tudi če kandidat ne izpolnjuje pogojev?
Povzemam besede iz zapiskov za strokovni izpit (ZOFVI).

"Šola lahko delovno razmerje sklene tudi s kandidatom, ki ne izpolnjuje zahtevanih pogojev, za dobo največ enega leta, če nihče izmed prijavljenih kandidatov ne izpolnjuje pogojev in je taka zaposlitev potrebna zaradi nemotenega opravljanja dela."

Najbolj splošna pogoja (po mojih zapiskih sodeč :D) za delovno mesto učitelja v OŠ sta: ustrezna izobrazba, opravljen strokovni izpit.

Pred desetletji so jih, se mi zdi, zaposlovali, tudi če še niso dokončali študija, kako je dandanes, pa ne vem točno. Moje mnenje je, da te ne bodo zaposlili brez dokončane izobrazbe.

Morda se motim. Mogoče te niti ne smejo?! Ne bi vedla.
 
Dober dan!
Hm to velja kot ste zapislai ja tudi za vzgojitelje in pomočnike vzgojiteljev, ampak gdo pride tako not brez izpolnjevanjev pogojev v celoti ima 100% kaksno poznanstvo ali pa ima zelo veliko srečo, da nimajo nobenega kandidata.....
In tudi pri spremljevalcih otrok z PP to opazam, ker je pogoj strokovna sola ali splosna sola in tukaj lahko kandidira veliko ljudi, ampak vzgojitelj, pomocnik katri imamo vec izkusenj nimamo prednosti pred drugimi to ne odobravam. Govorim z lastnih izkusenj.
 
Ampak za spodbudo ... Tudi brez narejenega strokovnega izpita te bodo po moje zaposlili, če ga nihče izmed prijavljenih nima. Če nujno rabijo učitelja, bomo po moje ziher vzeli tudi nekoga brez.
 
No jaz sem bila ena izmed tistih velikih srečnic, ki je prišla "notr" brez strokovnega in nisem imela res nobenih poznanstev in vez. :)
 
Po moje imaš največ možnosti, da dobiš v kakšnih bolj oddaljenih krajih, kjer se jih manj prijavi. Tako da priporočam, da gledaš te razpise po vseh regijah. :)
 
Dober dan!
Mene pa samo nekaj zanima ali po novem za spremljevalca otrok tudi potrebujemo strokovni izpit ali je ze dovolj srednja predsolka vzgoja.
Pac v razpisu pise srednja predsolska vzgoja z strokovnim izpitom doba dela je 1 leto.
Hvala
 
Dober dan!
Mene samo nekaj zanima ce mogoce gdo ve videla sem razpis za pomocnico vzhojitelje in torej za nadomescanje porodniske. Strokovnega izpita se nimam koncanega ker mi slovenski jezik manjka pa bom ga zdaj septembra imela. Ali me lahko zaposlijo na to delovno mesto. Kolko sem slisala lahko zaposlijo za dobo 1 leta kandidata brez izpita in ce gre za nadomescanje drzi?
Ce gdo ve kaj bi prosila da sporoci hvala.
 
Načeloma po zakonodaji velja - vsak, ki ima strokovni izpit ima pri zaposlitvi prednost.

To seveda ne pomeni, da se ne morete prijaviti na razpisano delovno mesto. Če kandidata s strokovnim izpitom ne bo med prijavljenimi, ste lahko izbrani in vas zaposlijo za določen čas.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
701
  • Članek
Nacionalna agencija RS za kakovost v visokem šolstvu obvešča, da je njihov nekdanji sodelavec...
Odgovori
0
Ogledi
201
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija so v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
165
  • Članek
Kadrov v šolstvu bo v prihodnje primanjkovalo še bolj kot zdaj. Vpis na pedagoške smeri se ne...
Odgovori
1
Ogledi
322
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
Digitrajni učitelj je inovativni projekt, ki dviguje kompetentnost strokovnih delavcev v...
Odgovori
0
Ogledi
381
  • Članek
Digitrajni učitelj je inovativni projekt, ki dviguje kompetentnost strokovnih delavcev v...
Odgovori
0
Ogledi
922

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu