Zaposlitev v času pripravništva

Trenutno berete:
Zaposlitev v času pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
26. nov 2012
Prispevki
10
Pozdravljeni,

trenutno opravljam voluntersko pripravništvo na OŠ. Zanima pa me, če se lahko redno zaposlim izven šolstva, kljub opravljanju voluntersko pripravništvo. Torej jaz bi še vedno opravljal voluntersko pripravništvo, poleg tega pa bi tudi delal kot redno zaposlen izven šolstva.

LP
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Če je v razpisu predvideno, da si na drug način lahko urediš zdr. zavarovanje (prav piše, da si lahko podiplomski študent, zaposlen, brezposeln ipd.), zakaj potem ne bi mogel biti dejansko zaposeln? SEveda, če ti v praksi znese pripravništvo in druga služba ...
 
Pozdravljeni!

Sedaj bo čas razpisov za zaposlitev in me zanima ali lahko v času pripravništva prijavim na kkšn razgovor in kaj se zgodi s pripravništvom če dobim službo? Namreč sama moram opaviti še 5 nastopov pred ravnateljico, septembra?

lp
 
Seveda se lahko prijavljaš, vendar se moraš zavedati, da smo še drugi matematiki, ki imamo vse pogoje, torej tudi strokovni izpit. Jaz sem najprej dobre pol leta iskala službo, vendar ni bilo nič, ravno zaradi pomanjkanja strokovnega izpita. Zaenkrat ne računaj več kot toliko na razpise, ker imajo ravnatelji še vedno ogromno dela s preračunavanjem, ali bodo prišli skozi leto, z določeno vsoto z ministrstva.

Podajam ti še mnenje, za katerega sem se odločila, da se ga tudi sama držim: opravi pripravništvo in strokovni izpit, nato si išči delo. Jaz osebno nisem z lahkoto prišla do pripravništva, saj je bila omejitev.
 
Pozdravljeni!

Sedaj bo čas razpisov za zaposlitev in me zanima ali lahko v času pripravništva prijavim na kkšn razgovor in kaj se zgodi s pripravništvom če dobim službo? Namreč sama moram opaviti še 5 nastopov pred ravnateljico, septembra?

lp
če dobiš službo v svojem poklicu, lahko tam opraviš nastope in se ti to šteje kot pripravništvo (ker 6m delovne dobe, če si redno zaposlen, je isto kot 6m pripravništva).
 
Najlepša hvala za odgovore.

Mooojchy: definitivno se zavedam tega že nekako tri leta :) ampak poskusit ni greh, vem pa za bom s strokovnim bolj konkurenčna. Kar pa tudi upam da bo nekako v jeseni pod streho.

Sonce_rumerno:hvala :) in prav tako hvala Mladi učitelj
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
745
  • Članek
Na javni predstavitvi mnenj o nacionalnem programu vzgoje in izobraževanja je več razpravljavcev...
Odgovori
0
Ogledi
72
  • Članek
Umanotera vabi na usposabljanje Poučevanje o (pre)hrani v času podnebnih sprememb, ki bo...
Odgovori
0
Ogledi
151
  • Članek
Na strani Ugotavljanje in zagotavljanje kakovosti v vzgoji in izobraževanju Ministrstva za...
Odgovori
0
Ogledi
192

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu