Zaposlitev s skrajšanim delovnim časom

Trenutno berete:
Zaposlitev s skrajšanim delovnim časom

Pridružen
29. sep 2014
Prispevki
7
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,

na OŠ delam kot učiteljica na predmetni stopnji in sicer z 36-odsotno zaposlitvijo. S koletivom in šolo sem zelo zadovoljna, vendar nenehno trkam ob sivo polje te skrajšane delovne obveznosti: ko gre za število ur doprinosa, za obveznost na rednih govorilnih urah, nedolgo tega pri nadomeščanjih, ki so se štela zgolj kot doprinos (katerega potreben obseg mi ni znan), in sedaj ob koncu šolskega leta.

S petkom se zaključi pouk, moje vprašanje pa je, kolikšna bo torej moja prisotnost v prihodnjih tednih, ko smo učitelji v šoli brez učne obveznosti? Seveda sem se s tem vprašanjem že obrnila na podravnateljico, ki največ spremlja naše doprinose in prisotnosti, ureja urnik ipd., a mi ni znala odgovoriti. Morda veste, kako je to pravno urejeno? V času pouka sem na šoli 3-krat na teden (za te dni imam tudi plačan prevoz in malico) - bi morala biti v naslednjih tednih torej večkrat?

Zares me moti, da sem del tega sivega polja in da nikakor ne izvem oziroma poznam pravnih določil za svoj primer. Verjetno sem iluzorno upala, da so v javnih zavodih te stvari bolj urejene kot v zasebnem sektorju, kjer te hitro prinesejo okoli.

Hvala za pomoč že vnaprej!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni,

dobrodošli v šolstvu, bi temu lahko rekli. To sivo polje je sivo že kakšnih 30 let, pa še nekaj časa bo. Ali pa se morda le kaj spremeni, saj poteka poskus ureditve učiteljeve obveznosti in s tem ukinitev t.i. doprinosa.


ko gre za število ur doprinosa, za obveznost na rednih govorilnih urah, nedolgo tega pri nadomeščanjih, ki so se štela zgolj kot doprinos (katerega potreben obseg mi ni znan), in sedaj ob koncu šolskega leta.
In tudi ne boste izvedeli, koliko ur vam še "manjka", ker tega ne vedo niti sami. Gre tipično za izkoriščanje učiteljev, pritiske kot so "imate premalo ur", "premalo delate" ipd. Temu lahko rečemo enostavno kar mobbing, kar v resnici je. Če vodstvo šole nima urejenega delovnega časa za zaposlene, je nekaj hudo narobe. Tudi MIZŠ tega ne zanima preveč in vse tipično prelaga na pleča ravnateljev, kar pa seveda znajo nekateri spretno izkoristiti sebi v prid. Če sem "zloben" in povem iz izkušenj na lastni koži, lahko gre pri tem doprinosu zgolj za hranjenje ravnatelja in hranjenje njegovega ranjenega ega. Vse to se da urediti drugače, ampak to je že druga zgodba...


Seveda sem se s tem vprašanjem že obrnila na podravnateljico, ki največ spremlja naše doprinose in prisotnosti, ureja urnik ipd., a mi ni znala odgovoriti. Morda veste, kako je to pravno urejeno? V času pouka sem na šoli 3-krat na teden (za te dni imam tudi plačan prevoz in malico) - bi morala biti v naslednjih tednih torej večkrat?
Žal neke pravne podlage tukaj ni, saj je učiteljev delovni čas neenakomerno razporejen, kar v praksi pomeni, da sledite navodilom vodstva. Zato upam, da se kmalu res z zakonom to uredi. Vprašajte pomočnico ravnatelja kako to, da tega ne ve? To bi morali vedeti že pred 1. septembrom vsako šolsko leto. Če ne ve ona, vprašajte ravnatelja. Vam že vnaprej povem, da se mu ne sanja in si bo tisti trenutek izmislil nekaj, kar vam ne bo po godu.


Verjetno sem iluzorno upala, da so v javnih zavodih te stvari bolj urejene kot v zasebnem sektorju, kjer te hitro prinesejo okoli.
Enako sem tudi sam verjel, vendar po določenem času in izkušnjah ugotoviš, da svet teče v nasprotno smer. Premalo je nadzora nad ravnatelji, preveč je nedorečenih zadev, ki odgovarjajo tudi MIZŠ (ena od zadev je npr. prisotnost na delu in plačilo malice, kjer se že leta napačno obravnava in nekatere šole zahtevajo več kot 4-urno prisotnost na šoli, kar pa je napačna razlaga).

Žal vam tukaj ne morem nič konkretnega odgovoriti. Vem samo to, da kolektiv, če je dovolj stabilen, lahko ukrepa tudi proti ravnatelju in zahteva odgovore. Vemo pa, da je to v praksi zelo težko, saj ima vsak svojo računico.

Srečno in se priporočam za informacije, ki jih boste prejeli.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
745

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu