ZAPOSLITEV NA SREDNJI ŠOLI

Trenutno berete:
ZAPOSLITEV NA SREDNJI ŠOLI

Pridružen
2. okt 2020
Prispevki
1
Živjo,

sem študentka grafične in medijske tehnike, ki me je začelo malo bolj zanimati zaposlovanje na srednji šoli za oblikovanje in fotografijo oziroma v bolj umetniški smeri, pa me zanima, kakšni so sploh pogoji da se lahko zaposliš kot profesor na srednji šoli nekega strokovnega predmeta (oblikovanje itd...)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Živjo,

sem študentka grafične in medijske tehnike, ki me je začelo malo bolj zanimati zaposlovanje na srednji šoli za oblikovanje in fotografijo oziroma v bolj umetniški smeri, pa me zanima, kakšni so sploh pogoji da se lahko zaposliš kot profesor na srednji šoli nekega strokovnega predmeta (oblikovanje itd...)
Pozdravljeni,
predlagam spremljanje tudi novejšega zaposlitvenega portala www.inzaposlitev.net Tam sem opazila tudi že zaposlitve v šolstvu. Srečno, Eva
 
Živjo,

sem študentka grafične in medijske tehnike, ki me je začelo malo bolj zanimati zaposlovanje na srednji šoli za oblikovanje in fotografijo oziroma v bolj umetniški smeri, pa me zanima, kakšni so sploh pogoji da se lahko zaposliš kot profesor na srednji šoli nekega strokovnega predmeta (oblikovanje itd...)
Pozdravljena,

najprej na min. za izobraževanje preveri, v katerih srednješolskih programih so glede na tvojo izobrazbo možnosti zaposlitve. Nato se prijavi na PAI - pedagoško andragoško izobraževanje - ki ga organizira Filozofska in pedagoška fakulteta Univerze v LJ in tudi v okviru Univerze na Primorskem in Maribor so možnosti.

PAI traja leto dni - 60 KT (1800 evrov - možnost subvencioniranja). Nato se s šolo, na katero ciljaš, zmeniš za 5 nastopov v okviru tvojega bodočega predmeta. Ko imaš PAI + nastope + pedagoške izkušnje, se lahko prijaviš na strokovni izpit v vzgoji in izobraževanju, ki se izvaja na ministrstvu za izobraževanje (glej na tem forumu razdelek strokovni izpit).

S strokovnim izpitom postaneš pravnomočna učiteljica strokovnega predmeta s področja tvojega osnovnega študija.

Če imaš srečo, službo dobiš brez PAI in strokovnega izpita, vendar le v primeru, ko tega nima nihče od protikandidatov, ki se prijavijo na razpisano delovno mesto. Brez strokovnega izpita se tudi ne moreš zaposliti za nedoločen čas.

PAI - super izobraževanje, ki ti širi obzorja tudi na drugih področjih. Meni je zares veliko dalo.

Lep pozdrav

U.sem
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
700
  • Članek
Najboljši programerji med študenti v Srednji Evropi se bodo lahko znova pomerili na...
Odgovori
0
Ogledi
94
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
194
  • Članek
Na Zavodu RS za šolstvo so v letu 2023 izvedli že četrti medresorski projekt Teden umetnosti v...
Odgovori
0
Ogledi
46
  • Članek
Poslanci so s 46 glasovi za in 24 glasovi proti sprejeli novelo Zakona o osnovni šoli. Ta...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
V zbirki Ugotovitve poročila Eurydice je objavljen prevod glavnih ugotovitev poročila Eurydice...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
Na eni od francoskih šol se je vnel spor med učitelji in starši, potem ko so se slednji...
Odgovori
0
Ogledi
157

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu