Zaposlitev kot vzgojitelj

Trenutno berete:
Zaposlitev kot vzgojitelj

Pridružen
24. feb 2017
Prispevki
4
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni,
letos končujem magisterij oz. 2. stopnjo na Filozofski fakulteti v Ljubljani, oddelek za bibliotekarstvo, inf. znanost in knjigarstvo, smer Informacijska znanost. Rad pa bi se zaposlil kot vzgojitelj v vrtcu. Zanima me, katero izobraževanje je potrebno opraviti, da bi prišel do poklica, ki si ga tako želim? Vem za izobraževanje predšolska vzgoja - poklicni tečaj (PT), vendar si po končanem šolanju pomočnik vzgojitelja ter za SSI, vendar po mojem mnenju tega ne potrebujem, saj sem končal srednješolsko izobraževanje (gimnazijski maturant). Potem je študijski program za pedagoško izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje, vendar nisem prepričan, če sploh izpolnjujem pogoje za vpis ter kako je potem z zaposlitvijo (ali raje zaposlijo dipl. vzgojitelje ali sem s tem izobraževanjem enako kvalificiran). Ali bi bilo bolje, da opravim oboje - PT in izpopolnjevanje?

Hvala in lp.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo!

Glede na to, da si iz FF in bos dokoncal magistrski studij, ti svetujem, da v septembru vpises Izpopolnjevanje iz predsolske vzgoje. Sama sem se po koncanem dvopredmetnem studiju na Pef odlocila za to verzijo. Med sosolci jih je bilo tudi kar nekaj iz FF (razlicne smeri), iz DIF-a, celo iz FDV-ja. Kako je s sluzbami po koncanem izpopolnjevanju, pa nisem ravno pravi naslov. Moras imeti res veliko sreco ali pa kar je ze splosno znano veze, zal. Je pa kar nekaj sosolk/sosolcev ze takrat delalo v vrtcu (po kaksni logiki tudi ne vem, namrec ravno tisti niso bili iz Pef-a). Ce si res mocno zelis, ti skratka svetujem to razlicico. Predvsem pa ne misli, da nisi enakovreden tistim, ki studirajo prav predsolsko vzgojo, konec koncev je tvoj studij daljsi in bos z njim pridobil vecjo izobrazbo). Zakaj ti to govorim? Ker vem, kako je, ce poslusas ocitke, kdo ima prednost pred tabo pri zaposlitvi in zakaj... Tako da le pogumno izberi odlocitev!

Lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
747
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
451
  • Članek
Besedna zveza “Umetna inteligenca” (UI) nas spremlja na vsakem koraku. Prepogosto se uporablja...
Odgovori
0
Ogledi
168
  • Članek
Na strani Ugotavljanje in zagotavljanje kakovosti v vzgoji in izobraževanju Ministrstva za...
Odgovori
0
Ogledi
189
  • Članek
Od 28 osnovnih šol s prilagojenim programom se jih vsaj 74 odstotkov spopada s prostorsko...
Odgovori
0
Ogledi
163
  • Članek
Iz 30. 11. 2023 predstavljenega letnega poročila Erasmus+za leto 2022 izhaja, da je program lani...
Odgovori
0
Ogledi
188
  • Članek
Minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije dr. Igor Papič se je udeležil 18. Vrha...
Odgovori
0
Ogledi
103

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu