Zaposlitev in strokovni izpit

Trenutno berete:
Zaposlitev in strokovni izpit

Pridružen
27. mar 2012
Prispevki
1
Pozdravljeni!

Spomnim se, da sem lani ujela informacijo (ki pa je na spletu ne najdem več), da je prišlo do spremembe zakona, ki pravi, da opravljen strokovni izpit ni več pogoj za zaposlitev, temveč da te lahko zaposlijo brez strokovnega, ti pa ga moraš v prvem letu po zaposlitvi opraviti.

Je kdo slišal enako in če da, vljudno prosim za informacijo, kje poiskati ta člen zakona.

Hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni.
Kaj pa v primeru, ko se prijaviš na delovno mesto za učiteljico v opb ali kot drugi učitelj v prvem razredu? Zakaj se tudi tam zahteva strokovni izpit?
Ali ni bilo bilo rečeno, da z diplomskim delom izpolnjujemo pogoje za tako delovno mesto (po bolonjskem sistemu)?
Kako naj potem sploh naberem dovolj ur, da bi opravila strokovni izpit?
Hvala že v naprej.
 
SI je pogoj. Zaposlitev brez SI je mozna le v primeru:
Ce prijavljen kandidat nima SI, ga lahko opravi v enem letu po zaposlitvi, ce nihce od ostalih prijavljenih kandidatov ne izpolnjuje pogojev.
 
Nazadnje urejeno:
Kaj pa v primeru, ko strokovni izpit v objavi prostega delovnega mesta ni naveden kot pogoj?
 
Ja.
Ampak če v razpisu str. izpit ni omenjen in se ravnatelj na to sklicuje ... a lahko (kot zavrnjeni kandidat) sploh kaj narediš?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
702
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
530
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
351
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
331
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
297
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.625

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu