Zakonodajni referendum

Trenutno berete:
Zakonodajni referendum

Pridružen
22. jun 2011
Prispevki
42
Ali prav razumem, da po zadnji spremebi ustave DZ razpiše referendum, samo če to zahteva 40000 volllcev? Nič več na svojo pobudo?

Hvala za odgovor!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Zakonodajni referendum

a samo na pobudo 40000 volilcev? kaj pa na pobudo državnega sveta, najmanj tretjine poslancev?

a so še kakšne druge nove spremebe pri ustavi?
 
Odg: Zakonodajni referendum

Ja, tisti člen o proračunu.

Pa na podlagi te spremembe - tudi pristojnosti DS - lahko predlaga sprejem zakonov DZ, ne more pa zahtevati razpisa referenduma
 
Odg: Zakonodajni referendum

Tako ja, vnos fiskalnega pravila v ustavo. Začel bo veljati z letom 2015.
 
Odg: Zakonodajni referendum

Ne, veljati je že začel - z razglasitvijo v DZ. Uporabil pa se bo 2015.
 
Odg: Zakonodajni referendum

Tudi jaz sem tik pred izpitom in sem opazila vajin pogovor. Te spremembe, ki jih omenjata veljajo od kdaj? Torej sta samo ti dve spremembi? Sama ne dobim nove Ustave Republike Slov, kjer bi lahko opazila te spremembe... Imata povezavo?

Lp
 
Nazadnje uredil moderator:
Odg: Zakonodajni referendum

Ustava » us-rs.si

Poglej tam pod zakonodajni referendum, vse piše kaj so spremenili. Sprememba je bila pa v maju 2013.

SPremenili so pristojnosti državnega sveta in 148. člen - proračun.

Kdaj imaš izpit?
 
Odg: Zakonodajni referendum

SUPER, fouš sm ti! Laie_60A.gif JC_you_rock.gif Čestitam!

Po pravici povedano, koliko dni si se učila? Da vidim, če imam kaj možnosti scare.gif
 
Odg: Zakonodajni referendum

Vsega skupaj sem se učila 1 mesec(zbrala literaturo na kup, kaj sploh obsega strokovni, katere teme so pomembnejše,...), ampak to je bilo po ene 2 - 3 urce na dan. Poleg službe je težko najti še motivacijo za učenje. Samo zadnjih 10 dni pred izpitom (sem imela pa študijski dopust) sem se pa intenzivno pripravljala. Pomembno je, da se učiš z razumevanjem, ne pa kr neki na pamet. Da znaš povezovati stvari, da stvari razumeš, ker te včasih tudi malo po ovinkih vprašajo. Mene je za ustavo mal povezave med institucijami vprašal, kdo si skom deli kakšno funkcijo in ko je vidu, da znam me je kr prekinu, pa sva šla naprej. Drugače pa use skupaj poteka bolj kot kakšen pogovor. Mene je za ustavo na konc še neki o evropski uniji vprašal, čist tko za zraven, kar sploh ni v literaturi, če slučajno neki poznam v zvezi s Svetom EU. Pa sm rekla, da ne. Pa je reku, da OK, da to je čist tko vprašal, za zraven :)
Imaš še več kot 10 dni časa, tako da ni panike. Imaš vse možnosti da narediš Laie_60A.gif Samo pogumno good2.gif
 
Odg: Zakonodajni referendum

Hvala za te besede... mogoče mi pa uspe... drži pesti! :) Ti pa uživaj sedaj, zasluženo!
 
Odg: Zakonodajni referendum

Smer matematika in računalništvo. Torej zakonodaja OŠ :) Komisija pa je Živko Banjac, Petra Brus, Majda Degan Kapus... si mela iste? :P
 
Odg: Zakonodajni referendum

Jst sem pa matematika in fizika. Komisijo sem imela pa Samo Košir, Borut Chwatal in Anica Dušej Blatnik.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
V Svizu nasprotujejo možnosti razreševanja vodstev vrtcev in šol mimo svetov zavodov. Če bi...
Odgovori
0
Ogledi
212

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu