ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Individualna in skupinska pomoč (razlike, kdo so otroci s posebnimi potrebami program usmeritve)
2. Fleksibilni predmetnik
3. Pritožba na oceno (Ali se lahko pritožiš na oceno med šol. letom? NE ali se lahko pritožiš na pisno oz. ustno oceno? NE Le na koncu šolskega leta na zaključno oceno)
 
1. Povej vse normative za oblikovanje skupin pri športni vzgoji v OŠ.
2. Naštej vse zbirke podatkov, ki jih vodi šola. Potem pa sem še moral povedati pri katerih zbirka je potrebno soglasje staršev.
3. Svet staršev. Pri tem sem moral povedati kako je organiziran, kdo vse je v njem, kakšne ima pristojnosti in koliko staršev je v svetu šole.
 
1. Našteti strokovne organe v šoli (učiteljski zbor, razrednik, strokovni aktiv, oddelčni učiteljski zbor), opredeliti naloge strokovnih aktivov
2. Postopek imenovanja ravnatelja (samo našteti: od razpisa do imenovanja)
3. Razlika med vzgojnim programom, individualiziranim programom, pedagoško pogodbo.
 
*strokovni organi (našteti, pristojnosrti)
*otroci s posebnimi potrebami
*kako šola načrtuje svoje delo
 
- Javne mreže (kaj je to, kdo sestavlja javno mrežo OŠ)
- učni jezik (kateri je slo, tam ko živijo italjanske in madžarske narodne skupnosti, posebej je vprašal, če so VSE šole tam z italijanskim oz. če vse dvojezične na tistem območju - NE; kraji kjer šole z italijanskim učnim jezikom, ...)
- ocenjevanje in preverjanje (kaj mora učitelj zagotoviti pri ocenjevanju in preverjanju-načela; Javnost ocenjevanja-kaj to pomeni)
 
1. Katere zakone upoštevamo na področju vzgoje in izobraževanja za vaše področje (ZOFVI, Zakon o OŠ)? Katera področja pokriva ZOFVI? (predšolska vzgoja, osnovno glasbeno izobraževanje, OŠ, zavodi za OPP,....).
2. Strokovni organi v OŠ, naštej in opiši! (učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, razrednik, strok. aktivi- vsakega posebej, opisati njihove naloge),
3. Ugovor na oceno, kdaj,kako, kako je sestavljena komisija, v kolikem času mora odgovorita na ugovor (8 dni).
 
Želela je slišati samo, da je ravnatelj pedagoski in poslovodni organ.
Razširjeni program OŠ - vse našteti in opisati, ali je obvezen.
Oddelčni učiteljski zbor - tu sem naštela vse kar sem imela v zapiskih, pa je še kar čakala, da bi kaj povedala.
Naštej dva zakona, ki to urejata.
 
izpraševalka: Ivanka Oblak

1. Organi v OŠ ( podrobno Svet šole)
2. Napredovanje učencev
3. Vzgojni ukrepi; tudi Vzgojni načrt
 
1. Diferenciacija (vse).
2. Napredovanje strokovnih delavcev v nazive in plačne razrede.
3. Dokumentacija v OŠ (večinoma za našteti, podrobneje matična knjiga in matični list - katere podatke vsebujeta, vsebina).
 
Igor SELAN

1. Katera 2 zakona bi izpostavili kot najpomembnejša glede na vaše poklicno področje? (ZOFVI, ZOŠ). Na kratko ju opišite - tu je šlo res na kratko.
2. Katero dokumentacijo vodi OŠ? (sem samo naštela, potem me je vprašal, kaj sem že videla v živo - dnevnike, redovalnice, matično knjigo,...)
 
1. Vzgojno izobraževalna obdobja in ocenjevanje;
2. Razvid (pogoji ...);
3. Izobraževalni program (našteti in opisati).

Lp in l_googd_luck.gif
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
742
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
687
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.180
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.224

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu