Zadnje spremembe v zakonodaji

Trenutno berete:
Zadnje spremembe v zakonodaji

Pridružen
15. apr 2012
Prispevki
4
Pozdravljeni,

zanima me, če lahko kdo na kratko napiše zadnje spremembe v zakonodaji, ki jih je treba vedeti na strokovnem izpitu? Hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: zadnje spremembe v zakonodaji

Zadnje spremembe v zakonodaji - čist na kratko:
13. 5. 2013
-Pravilnik o portjevanju učbenikov (objavljeni so na spletu ministrstva ...)
-Sprememba pravilnika o upravljanju učbeniškuh skladov (strokovni aktiv predlaga ravnatelju, on odloči do 31. 5. tekočega leta ...)

3. 5. 2013
-Spremembe in dopolnitve Meril za visokošolsko transnacionalno izobraževanje (to so vse oblike izobr., pri katerem se štud. program v celoti (ali le del) izvaja v drugi državi, kot je sedež nosilca ...)

Ne vem, koliko je treba it v podrobnosti teh objav. Če ima kdo kakršnokoli informacijo glede tega in glede novosti, novih objav, novejše zakonodaje, naj me prosim dopolni. Verjamem, da še komu ni lahko brskat po uradnem listu in ugotavljat, kje so spremembe.

Lp
 
Odg: zadnje spremembe v zakonodaji

Saj preverjam, samo če želim vedet za kaj gre, moram it vsako objavo iskat v uradni list, kar pa je grozno zamudno. Zato sem mislila, če je še kdo, ki se poglablja v te zadeve in mogoče ve, kaj se je še bistvenega spremenilo v zadnjem času. Vendar očitno ni nikogar. Hvala.

Lp
 
Odg: zadnje spremembe v zakonodaji

NPZ - 9. raz.: to šolsko leto se vpišejo dosežki (št. točk in odstotki) v zaključno spričevalo
NPZ - 6. raz.: letos je še prostovoljno, drugo leto obvezno
obvezni drugi tuj jezik v 7. razredu, ki se naj bi začel izvajat 2013/14 v vseh šolah - odpade, se ne bo izvajalo
šola v naravi je letos del razširjenega programa, drugo leto naj bi bila del obveznega programa, vendar ne bo

Najboljše, da si v šoli sposodite zbirko zakonov ANTUS, ki jo skoz posodabljajo, si skopirate par zakonov, potem pa greste po katalogu znanj.
 
Odg: zadnje spremembe v zakonodaji

V Zakonu o OŠ je kar nekaj sprememb. V zbirki Antus je pri 38. členu prečrtano besedilo, ki velja do 31. 8. 2013 in novo besedilo, ki bo veljalo od 1. 9. 2013. Katero spremembo moram poznati? Ali je potrebno točno vedeti kaj in kako se bo člen spremenil?
Lp
 
Odg: zadnje spremembe v zakonodaji

Živjo,

mene pa zanima, kje piše, da ne bo že letos šola v naravi del obveznega programa? Jst sem pogledala v e zbirko Antus 39.a člen:
(šola v naravi)
Besedilo tega člena velja od 1.9.2013 (UL 87/11, 40/12).
Šola izvaja del obveznega programa in drugih dejavnosti kot šolo v naravi.
Šola v naravi je organizirana oblika vzgojno-izobraževal­nega dela, ki poteka strnjeno tri ali več dni izven prostora šole. Za učence, ki se šole v naravi ne udeležijo, osnovna šola v tem času organizira primerljive dejavnosti.

Lp, Barbara
 
Odg: zadnje spremembe v zakonodaji

Pozdravljeni, prosila bi, če mi lahko kdo napiše kakšne so spremembe v zakonodaji, ker se ne ravno znajdem v iskanju.
Hvala
lp, Mojca
 
Pozdravljeni!

A lahko kdo na kratko napiše spremembe s 1.9.2013 (šola v naravi-obvezna, številčne ocene v 3.razredu, Zakon o OPP-kaj moramo izpostavit, neobvezni izbirni predmeti, uvajanje tujega jezika + še kaj drugega?).

Že vnaprej najlepša hvala tistemu, ki si bo vzel 5 minutk časa.

LP,

Mateja
 
Odg: zadnje spremembe v zakonodaji

Saj preverjam, samo če želim vedet za kaj gre, moram it vsako objavo iskat v uradni list, kar pa je grozno zamudno. Zato sem mislila, če je še kdo, ki se poglablja v te zadeve in mogoče ve, kaj se je še bistvenega spremenilo v zadnjem času. Vendar očitno ni nikogar. Hvala.

Lp
Pozdravljeni!

Bom poslušala pomagat;
- potem je še tukaj sprememba zakona v osnovnih šolah in sicer 1. tuj jezik je kot neobvezen izbirni, 2. tuj jezik 7., 8., 9. razred kot neobvezen jezik.
- Sprejet je bil interventni zakon, da se osnovna plače šolnikom znižajo za 8% v 2012, prav tako ni usklajevanja plačnih razredov,
- prav tako ni napredovanj javnih uslužbencev v plačne razrede in nazive(ZUJF).
- spremenil se je tudi Zakon o štipendiranju, ker je le-to iz naslova javnih sredstev.
- Spremenila se je zakonodaja o plačah direktorjev v javnem sektorju. Na naši šoli nimamo direktorja.
 
mislim, da spada zraven tudi, da
- ni več fleksibilne in zunanje diferenciacije, temveč so od 1.9.13 manjše učne skupine,
- zakon po novem omogoča pridobitev statusa perspektivnega in vrhunskega športnika ter vrhunskega mladega umetika
- prepovedano je učencem deliti reklamne lističe (ne vem kako dolgo, mi smo informacijo prejeli takoj na začetku šol.leta)
 
Pozdravljeni! Imam vprašanje: kako je s prvim tujim jezikom v 1. razredu? Po spremembi 63/2013 piše, da poteka kot neobvezni izbirni predmet (po ZUJF-u pa se je ukinjal). Po tej spremembi so neobvezni izbirni predmeti za 4., 5. in 6. razred še drugi tuji jezik, umetnost, računalništvo, šport in tehnika. To velja letos? Kako pa je s šolo v naravi - je del obveznega programa? Hvala za odgovor!
 
V Zakonu o OŠ piše, da "šola izvaja del obveznega programa in drugih dejavnosti kot šolo v naravi." Ni pa ŠVN navedena ne pri obveznem ne pri razširjenem programu. Glede na to, da je razširjen program neobvezen, bi rekla, da ŠVN res spada kobvezemu programu (saj jo lahko razumemo kot obvezno, saj šola "za učence, ki se šole v naravi ne udeležijo, v tem času organizira primerljive dejavnosti.")
 
Čisto zmedena glede zakonov, zato prosim za pomoč.

Na spletni strani Uradnega lista RS sem zasledila razglasitev "Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o osnovni šoli (ZOsn-H)". Sprejel ga je državni zbor leta 2011.

Tukaj je navedeno (29. člen te spremembe):

»Ob koncu 3., 6., 8. in 9. razreda se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom (v nadaljevanju: nacionalno preverjanje znanja).

Nacionalno preverjanje znanja je ob koncu 3., 6. in 8. razreda za vse učence obvezno.

Nacionalno preverjanje znanja je ob koncu 9. razreda za učence prostovoljno.

Ob koncu 3. razreda osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih in matematike.

Ob koncu 6. razreda osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in prvega tujega jezika.

Ob koncu 8. razreda osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in predmeta, ki ga določi minister.
IN TAKO DALJE...."

Potem še čisto spodaj piše, da se ta določba 29. člena tega zakona (oz. te spremembe) začne uporabljati s 1. septembrom 2013.

Moja dozdajšnja informacija je, da je NPZ od 1.9.2013 obvezno za učence 6. in 9. razreda, zdaj pa me je vse skupaj zmedlo. :unsure::cry:
Mogoče je vprašanje butasto, mogoče sem kaj spregledala, se opravičujem...
 
Čisto zmedena glede zakonov, zato prosim za pomoč.

Na spletni strani Uradnega lista RS sem zasledila razglasitev "Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o osnovni šoli (ZOsn-H)". Sprejel ga je državni zbor leta 2011.

Tukaj je navedeno (29. člen te spremembe):

»Ob koncu 3., 6., 8. in 9. razreda se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom (v nadaljevanju: nacionalno preverjanje znanja).

Nacionalno preverjanje znanja je ob koncu 3., 6. in 8. razreda za vse učence obvezno.

Nacionalno preverjanje znanja je ob koncu 9. razreda za učence prostovoljno.

Ob koncu 3. razreda osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih in matematike.

Ob koncu 6. razreda osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in prvega tujega jezika.

Ob koncu 8. razreda osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in predmeta, ki ga določi minister.
IN TAKO DALJE...."

Potem še čisto spodaj piše, da se ta določba 29. člena tega zakona (oz. te spremembe) začne uporabljati s 1. septembrom 2013.

Moja dozdajšnja informacija je, da je NPZ od 1.9.2013 obvezno za učence 6. in 9. razreda, zdaj pa me je vse skupaj zmedlo. :unsure::cry:
Mogoče je vprašanje butasto, mogoče sem kaj spregledala, se opravičujem...


Tudi mene tole zanima.. in če mi zna kdo povedat (napisat :)) ZADNJE novosti v Zakonu o OŠ.
hvalaa
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pred koncem leta sta pri Založbi Univerze na Primorskem izšli še dve publikaciji, izšla pa je...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
240
  • Članek
Na območjih, ki so utrpela posledice nedavnih poplav, se nahaja vrsta vzgojno-izobraževalnih...
Odgovori
0
Ogledi
312
  • Članek
Gozdarski inštitut Slovenije v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE razpisuje Nagradni...
Odgovori
0
Ogledi
71
  • Članek
Na ministrstvu za vzgojo in izobraževanje pripravljajo spremembe zakona o vrtcih, s katerimi bi...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
Glavni odbor Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture je soglašal s prejšnji teden...
Odgovori
0
Ogledi
125
  • Članek
Predstavniki vladne pogajalske skupine in šolskega sindikata SVIZ so v sredo parafirali...
Odgovori
0
Ogledi
166

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu