ZABUKOVEC GROZNIK - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ZABUKOVEC GROZNIK - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

zelo prijazna gospa, pomaga z podvprašanji
predsednik republike (mandat, njegove naloge)
evropska komisija ( naloge, kdo jo sestavlja..)
konvencija otrok, kaj sodi pod ekonomsko izkoriščanje
 
Zelooooo prijazna gospa! Daje podvprašanja, te usmerja, ne komplicira.

1. Evropski svet (Naloge, KJE ZASEDAJO!!!!)
2. Državni zbor (Vse o DZ, koliko je poslancev, komu odgovarjajo itd.)
3. Konvenkcija o otrokovih pravicah, kaj zagotavja pravica o izobraževanju?
 
Prijazna izpraševalka:) V primeru da kaj ne znaš, tudi malo pomaga :)

vprašanja:

- državna ureditev v RS
- zakonodaja EU (primarna, sekundarna ... IN TERCIARNA: sodna praksa)
+ vse povedat o vseh treh zakonodajah (osnove)
- konvencija o otrokovih pravicah (kdo sprejme in kdaj, kaj je osnovno vodilo konvencije)
 
Ga. Zabukovec Groznik

1. Vse o Državnem zboru
2. Vse o Evropski komisiji
3. Splošno o otrokovih pravicah... Kje so zapisane in kaj je glavno načelo in vodilo konvencije. Ni mi bilo potrebno našteti glavnih pravic, ki so v konvenciji.

Gospa je zelo prijazna in ne išče neznanja, tudi če se ti zatakne in ti ne spraviš ven niti glasa, ti pomaga...
 
1. Vse o predsedniku države
2. Pravni temelj EU (primarna zakonodaja, sekundarna zakonodaja in sodna praksa)
3. Otrokove pravice: Glavno načelo konvencije

Danes naredila izpit, gospa ful prijazna in nič ne komplicira, daje podvprašanja, če pa znaš, pa itak ni problema.
 
1. Nedotakljivost stanovanja
2. Zakonodaja EU (naštet + vse povedat o vseh treh zakonodajah (osnove))
3. Konvencija o otrokovih pravicah (kdo sprejme in kdaj, kaj je osnovno vodilo konvencije + naštet nekaj otrokovih pravic)
 
Vprašana sem bila:

1 predsednik republike: mandat, naloge
2 Evropska komisija: sestava, naloge
3 otrokove pravice: zaščita pred ekonomskim izkoriščanjem

Gospa je zelo prijazna :) Večino sem znala, zaščito pred ekonomskim izkoriščanjem sem razložila s svojimi besedami, mi je potem pomagala :)
 
Moja vprašanja:
1. Vse o državnem svetu (sestava, mandat, pristojnosti, ...)
2. Vse o evropskem parlamentu (pristojnosti, mandat, sestava, kako volimo poslance,...)
3. Konvencija o otrokovih pravicah (kdo jo je podpisal, kdaj, kdaj Slovenija, zakaj, skratka vse na splošno o konvenciji).

Gospa bila izredno prijazna in pozitivna :)
 
Moja vprašanja pri gospe Zabukovec Groznik:

1. Temeljne človekove pravice.
2. Evropska zakonodaja.
3. KOP-kako je opredeljen otrok, ali pravice veljajo za vse otroke.

Zelo prijazna in nasmejana gospa.
 
Se strinjam z zgoraj navedenimi mnenji. Zelo prijazna!

1. Kdaj se izdajo uredbe z zakonsko močjo?
Tega vprašanja sprva nisem razumela in sem govorila o zakonodaji nasploh. Potem me je pripeljala s podvprašanji do odgovora, da predsednik RS, ko se DZ ne more sestati. Povedala sem še, da se to zgodi v izrednem ali vojnem stanju, da mora predsednik dati uredbe v potrditev DZ, ko se ta lahko sestane. Zanimalo me je, katere so pravice, ki se ne smejo nikoli razveljaviti.

2. Pravni temelji v EU (primarna, sekundarna in terciarna). Pri vsaki sem povedala, kaj to pomeni, kateri so ti viri. Pri terciarni je bila dovolj omemba sodne prakse.

3. KOP - Ločitev otroka od staršev.
V primeru, da je to koristno za otroka (načelo največje koristi, ki je glavno vodilo KOP). Dodala sem, da mora vzgoja tudi po tem, ko otroka ločijo od staršev (npr. v posvojitev) čim bolj potekati v skladu s kulturnimi vrednotami otroka. Vprašala me je še o otrocih beguncih v KOP.
Zanimalo jo je še moje mnenje o trenutnem stanju v zvezi z odvzemom otrok starim staršem s strani CSD v Slovenj Gradcu.

Verjetno se zdi zelo obširno. Ko si notri, gre hitro čas in vse poteka v obliki pogovora.

Srečno!
 
1. Državni svet
2. Evropska komisija
3. Kako je v Konvenciji o otrokovih pravicah urejeno varstvo pred ekonomskim izkoriščanjem otrok?
 
Kaj veš o predsedniku RS?
Pravni temelji v EU?
Kaj veš o konvenciji otrokovih pravic?
 
gospa Zabukovec Groznik

* DZ: Sama sem povedala vse kar sem vedela. Dodatno vprašanje: Kdaj se vnovči veto? (Preden zakon dobi predsednik republike za razglasitev)
* Institucije eu naštej in eno opiši.
* Vse o konvenciji kar veš. Preden sem vse povedala je bila že zadovoljna in me je prekinila.
 
1. Nedotakljivost stanovanja
2. Svet EU
3. KOP - pravica do izobraževanja
 
1. Državni zbor. Ker sta v državnem zboru tudi poslanca madžarske in italijanske narodne skupnosti, me je vprašala še pravice italijanske in madžarske skupnosti.
2. Evropske institucije - Evropska komisija in Evropski parlament.
3. Konvencija o otrokovih pravicah (kdaj sprejeta, kdo, glavno načelo).
 
Zelo prijazna gospa.

1. Predsednik republike (mandat, pristojnosti, najpomembnejsa pristojnost)
2. Zakonodaja EU
3. Konvencija otrokovih pravic (najpomembnejse pravice, kdo je otrok, temeljne naloge Konvencije)
 
(razredni pouk)
1. Državni zbor
2. Evropska komisija in vse ostale evropske institucije
3. Najpomembnejša načela KOP
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.966
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni. Dobila sem komisijo g. Groznik (ustava), ga. Šenica Pavletič (predpisi) in ga...
Odgovori
1
Ogledi
2.055
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
621
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
684
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 9. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
858
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu