Eurydice Slovenija Za nami je mednarodni dan knjig za otroke

Trenutno berete:
Eurydice Slovenija Za nami je mednarodni dan knjig za otroke

2. aprila, na rojstni dan Hansa Christiana Andersena, praznujemo Mednarodni dan knjig za otroke.

Pokrovitelj 2. aprila 2023, mednarodnega dneva knjig za otroke, je bila Grška sekcija IBBY. Mednarodno poslanico je napisal Vagelis Iliopoulos, plakat z naslovom “Jaz sem knjiga, preberi me!” pa je ustvarila Photini Stephanidi. Poslanico je prevedla Jelena Isak Kres.

Slovenska sekcija IBBY je ob sodelovanju z MKL, Pionirsko pripravila tudi bralnospodbujevalno akcijo ob 2. aprilu Posebne knjige – posebne zgodbe.

Vir in več informacij: Bralna značka, april 2023

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Eurydice Slovenija, eurydice.si

Pustite komentar z odgovorom na to temo spodaj.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Danes je mednarodni dan matematike in dan števila pi, ki je posvečen tej matematični konstanti...
Odgovori
0
Ogledi
52
  • Članek
V Sloveniji je lani prebivalo skoraj 1.054.000 žensk, njihova povprečna starost je bila 45,4...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
V Sloveniji je več kot 6.000 doktoric znanosti. Letno doktorira približno enako število žensk...
Odgovori
0
Ogledi
68
  • Članek
Svet se spopada s porastom nasilnih konfliktov, obenem pa se zaskrbljujoče razrašča...
Odgovori
0
Ogledi
77
  • Članek
24. januarja smo obeležili Mednarodni dan izobraževanja, ki je letos posvečen preprečevanju...
Odgovori
0
Ogledi
96
  • Članek
V šolskem letu 2022/2023 je bilo v vrtce vključenih 84,6 % otrok (1–5 let), v srednje šole 90,0...
Odgovori
0
Ogledi
95
  • Članek
V Sloveniji je skoraj polovica (48,2 %) mladih (19–24 let) vključena v terciarno izobraževanje...
Odgovori
0
Ogledi
248

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu