Vzgojno varstvene družine in varstvo otrok

Trenutno berete:
Vzgojno varstvene družine in varstvo otrok

Pridružen
29. avg 2011
Prispevki
60
Zavod
/
Pozdravljeni
Oddala vse potrebno za strokovni izpit in sedaj čakam datum...
Ob prebiranju literature imam par vprašanj če bi mi lahko kdo pomagal...
Vzgojno varstvene družine-to izvaja zasebni vzgojitelj in nima nobene podpore od občine...če prav razumem in izvaja program po kurikulumu...samo da so normativi manjši...
Varstvo otrok-če dosti otrok ostane zunaj občina pomaga tem otrokom-tukaj je samo varstvo-ni nobene vzgoje...
In spremstvo otrok na plavanje,drsanje-nad 8otrok ena dodatna polnoletna oseba-21 ali 18 let? Nekateri pravijo 18 nekateri 21...
Prosim za pomoč...in hvala vam že v naprej
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ali ni vzgojno varstvena družina kot nekakšna podružnica vrtca oz. ima z njim sklenjeno pogodbo? Citiram iz Pravilnika o vzgojno varstvenih družinah:
"Vzgojno-varstvene družine so oblike izvajanja programov za predšolske otroke, ki se izvajajo na domu vzgojitelja, pomočnika vzgojitelja ali zasebnega vzgojitelja.
Vrtec organizira vzgojo in varstvo otrok v vzgojno-varstvenih družinah v soglasju z ustanoviteljem."

Pravilnik o vzgojno-varstvenih družinah

Glede varstva, mislim, da subvencionira 20% cene zasebnega varstva. Samo mora jit za nek dogovor s tem varstvom, pa mislim, da mora vsaj za en oddelek otrok ostati brez varstva na tistem območju (v to nisem prepričana, prosim popravite me).

Jaz sem zasledila podatek, da mora bit odrasla oseba stara 21 let.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Center za vseživljenjsko učenje Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete v sodelovanju z...
Odgovori
0
Ogledi
51
  • Članek
Objavljene so Smernice za prehranjevanje v vzgojno-izobraževalnih zavodih, uporaba od 1. 9. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 22. 12. 2023...
Odgovori
0
Ogledi
128
  • Članek
V dvorani Državnega sveta se je 6. 10. 2023 v organizaciji Komisije za izobraževanje, kulturo...
Odgovori
0
Ogledi
223
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 25. 9. 2023...
Odgovori
0
Ogledi
186
  • Članek
Na območjih, ki so utrpela posledice nedavnih poplav, se nahaja vrsta vzgojno-izobraževalnih...
Odgovori
0
Ogledi
311
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je že v petek, 4. avgusta, in ponovno v ponedeljek, 7...
Odgovori
0
Ogledi
352

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu