Vsebina strokovnega izpita - na pomoč!

Trenutno berete:
Vsebina strokovnega izpita - na pomoč!

Pridružen
12. maj 2012
Prispevki
86
Pozdravljeni,

v najkrajšem možnem času moram opraviti strokovca, saj se mi odpira možnost za službo. Sem pa v totalni stiski, kje se sploh lotit, kje najdit vso gradivo, kaj vse je treba znati, na kakšen način se učit (zapiski? če ja, kje si jih priskrbite?) Moja strokovna pozicija je svetovalni delavec. Bolj brskam po forumu in spletu in gledam kataloge znanj bolj sem zmedena, panična in "zbezljana" :/ :) neskončno bom hvaležna, če bi bil kdorkoli tako prijazen, da bi me malo usmeril oz. dal kakšen napotek.

Že vnaprej 100x hvala!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Podobno "zbezljano" sem se počutila tudi sama, ko sem dobila datum za zagovor, ampak povem ti, brez panike!
Sama sem sicer delala strokovni izpit za profesorico na gimnaziji. Zapiske sem vse dobila tukaj (in so zelo dobri), na forumu, in sem jih po potrebi dopolnila oz. pri slovenščini priporočam priročnik Mala slovnica slovenskega jezika, ki je zelo pregledno napisan.

Kar se tiče zakonodaje; učila sem se samo področja, ki se nanašajo na gimnazije. Poleg tega sem si pomagala še z vprašanji, ki so objavljena na forumu in so dobro razdeljena v skupine po vsebini in izpraševalcih.

Upam, da ti kaj pomaga. Predvsem pa brez panike in mirno :).
 
Hejla,

hvala za info. in spodbudne besede! :) jaz se že pri "sestavljanju" zapiskov lovim. Pri vsaki temi več, razporejeni so v miljon map. Kateri pridejo v poštev in kako izbrati najbolj optimalne, ki zajemajo vse kar je treba? :) s tem se zdaj ukvarjam :/ :)

Preverjam: V mapi gradivo za strokovni izpit vsem pridejo v poštev zapiski pod zavihkom splošno, ustava, zakonodaja, evropska zakonodaja, slovenščina. Ter gradivo pod mapo OŠ, če si delal pripravništvo v OŠ.

V mapi predpisi za VIZ vsem pridejo v poštev zapiski pod zavihkom: temeljni predpisi ter splošni predpisi. Ter nato spet predpisi v mapi OŠ.
 
Pozdravljeni,

v najkrajšem možnem času moram opraviti strokovca, saj se mi odpira možnost za službo. Sem pa v totalni stiski, kje se sploh lotit, kje najdit vso gradivo, kaj vse je treba znati, na kakšen način se učit (zapiski? če ja, kje si jih priskrbite?) Moja strokovna pozicija je svetovalni delavec. Bolj brskam po forumu in spletu in gledam kataloge znanj bolj sem zmedena, panična in "zbezljana" :/ :) neskončno bom hvaležna, če bi bil kdorkoli tako prijazen, da bi me malo usmeril oz. dal kakšen napotek.

Že vnaprej 100x hvala!

Pozdravljeni.

Lahko pomagam!
Lahko se srečava in predebatirava, kaj in kako ...
Pišite mi na zasebna sporočila .
 
Pozdravljeni!

Tudi sama sem močno vpeta v učenje za strokovni izpit iz vzgoje in izobraževanja in enostavno sem tako izgubljena, da se nič ne znajdem. Najbolj me je strah, da ne bi česa pozabila. Prijavo sem že oddala, čakam datum (to je spet ena loterija kdaj bo...:/). Lepo prosim, če mi lahko pomaga kdo, ki ima vse zbrano oz. je čez vse to že šel....

Lepo prosim!
 
Pozdravljeni.

Med našimi gradivi tukaj imate vse!!!
Lahko me kontaktirate na ZS, pa se dogovoriva za kratko pomoč po telefonu, skypu -- ali pa za inštrukcije v živo.

Brez bojazni! Ni hudo, samo sistem si morate narediti.

Datum lahko dobite hitro (10-14 dni) ali pa kasneje, če je prijavljenih že veliko kandidatov ...
 
Meni ni nič jasno. Torej, ko opravimo pripravništvo se prijavimo na strokovni izpit in v roku 14dni dobimo datum opravljanja izpita. Kje pa dobimo gradivo? Če prav razumem so tukaj na forumu zapiski, ampak iz katerega gradiva pa so narejeni? Zapiske si navadno jaz naredim svoje.
 
Mene pa samo zanima, če mogoče kdo ve koliko časa se čaka na datum?

2.9. sem poslala prijavo na strokovni izpit, 5.9. so mi sporočili da je prijava popolna in da mi datum izpita sporočijo, danes pa smo že 18.9. pa še ne duha ne sluha o datumu :(
 
Mene pa samo zanima, če mogoče kdo ve koliko časa se čaka na datum?
Rok za razporeditev k strokovnemu izpitu

Kandidat, ki izpolnjuje pogoje za opravljanje strokovnega izpita, je k opravljanju izpita razporejen najkasneje v 90 dneh od dneva vložitve popolne prijave. V rok za razporeditev ne šteje čas, v katerem se strokovni izpiti ne opravljajo (15. julij - 15. september). Ministrstvo obvesti kandidata o času in kraju opravljanja izpita ter o sestavi izpitne komisije najkasneje 14 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita.
 
Mene pa samo zanima, če mogoče kdo ve koliko časa se čaka na datum?

2.9. sem poslala prijavo na strokovni izpit, 5.9. so mi sporočili da je prijava popolna in da mi datum izpita sporočijo, danes pa smo že 18.9. pa še ne duha ne sluha o datumu :(
sedaj dobivajo datume tisti, ki so poslali prijavo okoli 20.7.
 
Ojoj, a tako je to? To se pravi da ne dobiš gradiva, o vprašanjih lahko samo sklepaš na podlagi tega foruma (hvalabogu za ta forum) in na datum lahko čakaš do tri mesece? Zakaj meni tega ni nihče povedal preden sem se vpisala na filozofsko fakulteto? GROZA!
 
Opisniki o zahtevanem znanju so v katalogih, ki jih najdete na strani šolskega ministrstva v razdelku strokovni izpit za vzgojo in izobraževanje.
Saj ni tako hudo!!!
 
Živjo.
Včeraj sem tudi jaz poklicala na ministrstvo, sem poslala okoli 6.9., in so mi povedali, da bo v roku 14 dni izdana odločba. Pred 6.10. zagotovo nihče ne bo na vrsti, ker imajo precejšnjo gnečo.
V prvi polovici oktobra bomo nekje na vrsti....
 
Ojoj, a tako je to? To se pravi da ne dobiš gradiva, o vprašanjih lahko samo sklepaš na podlagi tega foruma (hvalabogu za ta forum) in na datum lahko čakaš do tri mesece? Zakaj meni tega ni nihče povedal preden sem se vpisala na filozofsko fakulteto? GROZA!

Oprosti, ampak ti to resno (n)? Na katerem faxu pa dobiš gradivo za izpit? Jaz sem za vsakega brskala in iskala po cobissu, knjižnicah itd. (pa sem študirala na FF UL).
Si sploh kaj preverila spletne strani ministrstva za šolstvo? Tam piše VSE, kar moraš vedeti na strokovnem izpitu - obstaja katalog znanja ;). Navedeno in razloženo je za vsak sklop posebej (tudi viri oz. literatura).

Ustava je objavljena na spletu, zapiski za ustavo so zelo dobri na tem forumu.
Zakoni, pravilniki itd. - vse je objavljeno na spletu, v katalogu (spletne strani ministrstva) pa so navedeni vsi pravni akti oz. določila, ki jih moraš poznat. In greš lepo sproti po katalogu in zakonih. Ja, je veliko, ampak ni ta tak bavbav ;).
Vse o inštitucijah EU je objavljeno na spletu (tudi pravni red), priporočam tudi zapiske s tega foruma.
Kar se tiče slovenskega jezika: obstaja pravopis, priporočam ti tudi zapiske s tega foruma.

Pa poglej si vprašanja svojih izpraševalcev, ta veliko pomagajo, ne se pa na njih zanašat. Mene je npr. pri zakonodaji vprašala nekaj čisto tretjega.
 
Oprosti, ampak ti to resno (n)? Na katerem faxu pa dobiš gradivo za izpit? Jaz sem za vsakega brskala in iskala po cobissu, knjižnicah itd. (pa sem študirala na FF UL).
Si sploh kaj preverila spletne strani ministrstva za šolstvo? Tam piše VSE, kar moraš vedeti na strokovnem izpitu - obstaja katalog znanja ;). Navedeno in razloženo je za vsak sklop posebej (tudi viri oz. literatura).

Ustava je objavljena na spletu, zapiski za ustavo so zelo dobri na tem forumu.
Zakoni, pravilniki itd. - vse je objavljeno na spletu, v katalogu (spletne strani ministrstva) pa so navedeni vsi pravni akti oz. določila, ki jih moraš poznat. In greš lepo sproti po katalogu in zakonih. Ja, je veliko, ampak ni ta tak bavbav ;).
Vse o inštitucijah EU je objavljeno na spletu (tudi pravni red), priporočam tudi zapiske s tega foruma.
Kar se tiče slovenskega jezika: obstaja pravopis, priporočam ti tudi zapiske s tega foruma.

Pa poglej si vprašanja svojih izpraševalcev, ta veliko pomagajo, ne se pa na njih zanašat. Mene je npr. pri zakonodaji vprašala nekaj čisto tretjega.

Se opravičujem. Ta post sem objavila v paniki. Sem pregledala katalog in videla, da je vse lepo napisano. Ne bo problema.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
205. seja Strokovnega sveta za poklicno in strokovno izobraževanje bo v petek, 22. marca 2024 v...
Odgovori
0
Ogledi
36
  • Članek
235. seja Strokovnega sveta za splošno izobraževanje bo v četrtek, 21. marca 2024 v Veliki...
Odgovori
0
Ogledi
24
  • Vprašanje
Pozdravljeni, Izpit sem opravljala v mesecu juniju. Zakonodaje nisem opravila. Ker sem imela kar...
Odgovori
1
Ogledi
505
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je objavilo vabilo na 204. sejo Strokovnega sveta...
Odgovori
0
Ogledi
140
  • Članek
119. seja Strokovnega sveta Republike Slovenije za izobraževanje odraslih bo v sredo, 15. 11...
Odgovori
0
Ogledi
213
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je objavilo vabilo na 203. sejo Strokovnega sveta...
Odgovori
0
Ogledi
202
  • Članek
Zadnja leta se vse bolj zavedamo pomena spodbujanja izobraževanja za poklice, ki jih...
Odgovori
0
Ogledi
335

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu